Byla S2-15523-294/2010
Dėl leidimo parduoti butą išdavimo

1Vilniaus miesto 2 apylinkės teismo teisėjas Gintaras Seikalis, susipažinęs su pareiškėjo I. D. prašymu dėl leidimo parduoti butą išdavimo,

Nustatė

3Pareiškėja prašo išduoti teismo leidimą parduoti žemės sklypą su sodo namu, esančius ( - ). Nurodo, kad ½ sklypo ir sodo namelio priklauso jai, kita dalis – globotinei.

4Prašymą netenkintinas.

5Lietuvos Respublikos Civilinio kodekso (toliau - LR CK) 3.85 str. 2 d. numatyta, kad teismas išduoda leidimą sudaryti nekilnojamojo daikto, kuris yra šeimos turtas, sandorius, kai sutuoktiniai turi nepilnamečių vaikų. Teismo leidimas būtinas ir parduodant neveiksnaus asmens turtą (LR CK 2.11 str. 7 d.). Iš pateikto prašymo ir pridėtų įrodymų yra neaišku, kokia kaina pareiškėja ketina parduoti žemės sklypą su sodo namu (nepridėta preliminaru turto pardavimo sutartis), ir kur bus panaudotos lėšos, gautos pardavus globotinei priklausančią turto dalį (dalis bus panaudota gydymui, o likusi dalis ar padėta indėliu į banką, įsigytas kitas nekilnojamasis turtas ar pan.).

6Iš aukščiau išdėstyto teismas daro išvadą, kad prie prašymo nepridėti įrodymai, reikšmingi sprendžiant klausimą dėl leidimo išdavimo, LR CPK XXXIX skyriuje nenumatytas prašymų dėl leidimo išdavimo trūkumų šalinimo institutas, todėl leidimą atsisakoma išduoti.

7Teisėjas vadovaudamasis LR CPK 137 str. 2 d. 1 p., 290-292 str.

Nutarė

9Atsisakyti išduoti pareiškėjai I. D. teismo leidimą.

10Išaiškinti pareiškėjui, kad atsisakymas išduoti leidimą neužkerta kelio ištaisius trūkumus įstatymų nustatyta tvarka pateikti naują prašymą teisme.

11Ši nutartis neskundžiama.