Byla 1-170-213/2016
Dėl proceso užbaigimo teismo baudžiamuoju įsakymu ir susipažinusi su ikiteisminio tyrimo metu surinkta medžiaga dėl padarytų nusikalstamų veikų, kurioje

120 m. spalio 27d.

2Trakų rajono apylinkės teismo teisėja Vita Lučkauskaitė, išnagrinėjusi Vilniaus apygardos prokuratūros 1-ojo baudžiamojo persekiojimo skyriaus prokuroro Vladimiro Sergejevo pareiškimą dėl proceso užbaigimo teismo baudžiamuoju įsakymu ir susipažinusi su ikiteisminio tyrimo metu surinkta medžiaga dėl padarytų nusikalstamų veikų, kurioje

3D. J., asm. k. ( - ) gim. ( - ), Elektrėnų sav., Lietuvos Respublikos pilietis, gyv. Elektrėnų sav., lietuvis, nevedęs, nedirbantis, pagrindinio išsilavinimo, neteistas, deklaruota gyv. vieta - ( - ), faktinė gyv. vieta - ( - ), kaltinamas pagal LR BK 214 str. 1 d., 215 str. 1d., 151 1 str. 1d.,

4J. G., asm. k. ( - ) gim. ( - ), Elektrėnų sav., Lietuvos Respublikos pilietis, lietuvis, nevedęs, dirbantis ( - ) krautuvo vairuotoju, neteistas, 8 klasių išsilavinimo, faktinė gyv. vieta - ( - ), deklaruojama gyv. vieta - ( - ), Lietuva,

5kaltinamas pagal LR BK 151 1 str. 1d.,

6T. S., asm. k. ( - ) gim. ( - ), Trakų raj. sav., Lietuvos Respublikos pilietis, lietuvis, nevedęs, dirbantis ( - ) kelininku, vidurinio išsilavinimo, faktinė gyv. vieta - ( - ), deklaruojama gyv. vieta - ( - ),

7kaltinamas pagal LR BK 151 1 str. 1d., ir

Nustatė

8D. J. kaltinamas tuo, kad neteisėtai įgijo, laikė svetimą elektroninę mokėjimo priemonę ir elektroninės mokėjimo priemonės naudotojo tapatybės patvirtinimo duomenis bei lytiškai santykiavo ir tenkino savo aistrą, pažeisdamas nepilnamečio asmens seksualinio apsisprendimo laisvę ir neliečiamumą, o būtent:

9jis, 2013 m. rugsėjo 12 d. apie 21.00 val., būdamas ( - ), kuriuose pats ir gyveno, pro paliktą pravirą langą, pirmame pastato aukšte, įsibrovė į Beižionių vaikų globos namų administracijos kabinetą ir iš ten buvusios spintos pagrobė R. P. priklausančią elektroninę mokėjimo kortelę, su ant jos užklijuotu PIN kodu ir tokiu būdu D. J. neteisėtai įgijo ir laikė svetimą elektroninę mokėjimo priemonę bei neteisėtai įgijo ir laikė svetimos elektroninės mokėjimo priemonės naudotojo tapatybės patvirtinimo duomenis, pakankamus finansinei operacijai inicijuoti. Šiais savo veiksmais D. J. padarė nusikalstamą veiką, numatytą LR BK 214 str. 1 d.

10Taip pat D. J. kaltinamas tuo, kad jis 2013 m. rugsėjo 12 d. po 21.00 val., pagrobęs iš Beižionių vaikų globos namų R. P. priklausančią elektroninę mokėjimo kortelę, su ant jos užklijuotu PIN kodu, neteisėtai atliko vieną finansinę operaciją su aptariama svetima elektronine mokėjimo priemone, neteisėtai panaudodamas vienos svetimos elektroninės mokėjimo priemonės naudotojo tapatybės patvirtinimo duomenis, t. y. pasinaudojęs bankomatu, esančiu Rungos g. 4, Elektrėnuose nuėmė iš R. P. elektroninės mokėjimo kortelės 100 litų, tokiu būdu padarydamas R. P. 100 litų materialinę žalą. Šiais savo veiksmais D. J. padarė nusikalstamą veiką, numatytą LR BK 215 str. 1 d.

11Taip pat D. J., veikdamas bendrininkų grupėje kartu su T. S. ir J. G., 2014 m. lapkričio 15 d. apie 21.00 val., nepilnametei G. P. sutikus ir nuvykus adresu Zelvės k., Kazokiškių sen., Elektrėnų sav. bei būnant „ Zelvės“ poilsiavietės 4-ame namelyje, būdamas apsvaigęs nuo alkoholio, kas turėjo įtakos nusikalstamos veikos padarymui, turėdamas tikslą lytiškai santykiauti su G. P., gim. ( - ), žinodamas, kad ji yra nepilnamete ir pasinaudodamas jos pačios sutikimu tai daryti savo noru, vieną kartą lytiškai santykiavo su jaunesne negu 16 metų G. P., taip pažeisdamas nepilnametės nukentėjusiosios G. P. seksualinio apsisprendimo laisvę ir neliečiamumą. Šiais savo veiksmais D. J. padarė nusikalstamą veiką, numatytą LR BK 151 1 str. 1d.

12J. G. kaltinamas tuo, kad lytiškai tenkino aistrą pažeisdamas nepilnamečio asmens seksualinio apsisprendimo laisvę ir neliečiamumą, o būtent jis, veikdamas bendrininkų grupėje kartu su D. J. ir T. S. 2014 m. lapkričio 15 d. apie 21.00 val., nepilnametei G. P. sutikus ir nuvykus adresu Zelvės k., Kazokiškių sen., Elektrėnų sav. bei būnant „ Zelvės“ poilsiavietės 4-ame namelyje, būdamas apsvaigęs nuo alkoholio, kas turėjo įtakos nusikalstamos veikos padarymui, turėdamas tikslą lytiškai santykiauti su G. P., gim. ( - ), žinodamas, kad ji yra nepilnamete ir pasinaudodamas jos pačios sutikimu tai daryti savo noru, vieną kartą lytiškai santykiavo su jaunesne negu 16 metų G. P., taip pažeisdamas nepilnametės nukentėjusiosios G. P. seksualinio apsisprendimo laisvę ir neliečiamumą. Šiais veiksmais J. G. padarė nusikalstamą veiką, numatytą Lietuvos Respublikos Baudžiamojo kodekso 151-1 str. 1 d.

13T. S. kaltinamas tuo, kad lytiškai tenkino aistrą pažeisdamas nepilnamečio asmens seksualinio apsisprendimo laisvę ir neliečiamumą, o būtent jis, veikdamas bendrininkų grupėje kartu su D. J. ir J. G. 2014 m. lapkričio 15 d. apie 21.00 val., nepilnametei G. P. sutikus ir nuvykus adresu Zelvės k., Kazokiškių sen., Elektrėnų sav. bei būnant „ Zelvės“ poilsiavietės 4-ame namelyje, būdamas apsvaigęs nuo alkoholio, kas turėjo įtakos nusikalstamos veikos padarymui, turėdamas tikslą lytiškai santykiauti su G. P., gim. ( - ), žinodamas, kad ji yra nepilnamete ir pasinaudodamas jos pačios sutikimu tai daryti savo noru, vieną kartą lytiškai santykiavo su jaunesne negu 16 metų G. P., taip pažeisdamas nepilnametės nukentėjusiosios G. P. seksualinio apsisprendimo laisvę ir neliečiamumą. Šiais veiksmais T. S. padarė nusikalstamą veiką, numatytą Lietuvos Respublikos Baudžiamojo kodekso 151-1 str. 1 d.

14Nusikalstamų veikų padarymą patvirtina šie pagrindiniai duomenys:

15Ikiteisminio tyrimo metu apklaustas 2014-01-07 kaltinamasis D. J. parodė, kad nuo 2009 metų jis gyveno ( - ). Šiuo metu jis jau yra sulaukęs pilnametystės ir gyvena su savo mama. 2013-09-12, dar gyvendamas ( - ), apie 21.00 val., jis per paliktą pravirą langą įsibrovė į Beižionių vaikų globos namų administracijos kabinetą, buvusį pirmame pastato aukšte, ir iš ten buvusios spintos pagrobė Beižionių vaikų globos namų globotinio R. P. banko kortelę, ant kurios buvo užklijuotas PIN kodas. Kai jis lipo per langą, lauke stovėjo jo draugas L. A., kuris viską matė. Tą vakarą jis miegojo Beižionių globos namuose. Kitą rytą jis važiavo į mokyklą, esančią Elektrėnuose. Apie 8.00 val. jis nuėjo prie Elektrėnuose esančio bankomato Rungos gatvėje ir nuėmė iš pavogtos R. P. banko kortelės 100 litų. Šiuos pinigus jis tą pačią dieną išleido savo reikmėms. 2013-09-14 ryte į darbą atėjo auklėtoja O. K. Jis atidavė jai R. P. priklausančią banko mokėjimo kortelę, kurią buvo pavogęs. Auklėtoja apie vagystę jau žinojo. Jis atlygino žalą R. P., jo atsiprašė. Jis taip pat atsiprašė ir V. P.. Jis labai gailisi dėl to, kas įvyko, daugiau pažada nenusikalsti. (t. 1, b. l. 58, t. 2, b. l. 34, 35)

16Ikiteisminio tyrimo metu apklaustas 2013-12-06 nukentėjusysis R. P. parodė, kad apie tai, jog 2013-09-12 iš jo banko kortelės buvo nuimti pinigai, jis nieko nežinojo. Direktorius jam pasakė, kad pavogti pinigai grąžinti, todėl jis niekam jokių pretenzijų neturi. (t. 1, b. l. 41)

17Ikiteisminio tyrimo metu apklaustas 2013-12-06 liudytoju V. P. parodė, kad jis yra Beižionių vaikų globos namų direktorius. Visi jų globos namų vaikai turi banko korteles, į kurias jiems vieną kartą per mėnesį yra pervedami dienpinigiai. Minėtos banko kortelės kartu su prie kortelių užrašytais PIN kodais yra laikomos spintoje, kuri yra Beižionių vaikų globos namuose, administracijos kabinete, pirmame pastato aukšte. 2013-09-13 jis sužinojo, kad jų globotinis D. J. per pravirą langą 2013-09-12 įsibrovė į administracijos kabinetą ir iš ten pavogė R. P. priklausančią banko kortelę ir iš jos nuėmė 100 litų. Jam kalbantis su D. J., jis viską pripažino ir gailėjosi. V. P. pareiškimo nerašė, nes pasigailėjo D. J.. Be to, jis grąžino R. P. pinigus, kurios buvo pavogęs. (t. 1, b. l. 44)

18Ikiteisminio tyrimo metu apklausta 2013-12-06 liudytoja O. K., kad ji dirba socialine pedagoge Beižionių vaikų globos namuose. 2013-09-13 vaikų globos namų auklėtinis L. Ak. auklėtojai J. P. pasakė, kad jo draugas, jų globos namų globotinis, D. J., buvo įlipęs per pravirą langą į Beižionių vaikų globos namų administracijos kabinetą ir pavogė iš ten kažkurio vaiko banko kortelę su PIN kodu. Dėl šio įvykio ji iškvietė policijos pareigūnus. Po kelių dienų į jos kabinetą atėjo D. J. ir padavė jai R. P. priklausančią banko kortelę. Jis pasakė, kad iš kortelės paėmė ir išleido savo reikmėms 20 litų. (t. 1, b. l. 45)

19Ikiteisminio tyrimo metu apklausta 2014-01-07 liudytoja A. S. parodė, kad dirba ( - ), yra užimtumo specialistė. 2013 m. rugsėjo mėnesio pabaigoje ji sužinojo, kad D. J., gyvenantis ( - ), įsibrovė į Beižionių vaikų globos namų administracijos kabinetą ir pavogė kito globotinio - R. P. - banko kortelę ir iš jos kitą dieną nuėmė 100 litų. Kiek jai žinoma, D. J. žalą R. P. atlygino. (t. 1, b. l. 48)

20Ikiteisminio tyrimo metu apklaustas 2013-12-06 liudytojas L. A. parodė, kad 2013-09-12 vakare jis buvo Beižionių globos namuose. Apie 20.00-21.00 valandą jo draugas D. J., kuris tuo metu dar gyveno ( - ), jam pasakė, kad nori per pravirą langą patekti į Beižionių vaikų globos namų administracinį kabinetą ir pavogti kurią nors iš vaikų banko kortelę. Jis norėjo paimti pinigų ir išleisti juos savo reikmėms. D. J. pro pravirą kabineto langą įkišo ranką ir atidarė greta esantį langą, tada jis basomis kojomis įlipo į kabinetą ir, užtrukęs apie 5 minutes, išlipo atgal į lauką. Ar jis kažką turėjo rankose, jis nematė. D. J. jam pasakė, kad pavogė R. priklausančią banko kortelę. Tą vakarą apie minėtą įvykį jis niekam nieko nesakė. Kitą dieną D. J. išvažiavo į Elektrėnus, kur mokėsi. Jis parašė jam SMS žinutę, kad jis nuo R. kortelės nusiėmė sau 100 litų, o daugiau nusiimti negalėjo, nes 100 litų buvo vienos dienos limitas. Kur D. J. išleido pinigus, jis nežino. Kitą dieną jis nutarė apie D. J. vagystę pasakyti auklėtojai J. P.. (t. 1, b. l. 46)

212013-09-13 apžiūros protokole nurodyta, kad įvykio vieta yra Beižionių vaikų globos namuose, adresu: Beižionių km., Elektrėnų sav., esantis administracijos kabinetas. Užėjus į kabinetą, dešinėje pusėje stovi medinė spintelė, tiesiai stovi dvi medinės spintos, per vidurį kabineto, prie lango yra stalas. Vienoje iš medinių spintelių, tarp segtuvų yra laikomos globotinių mokėjimo kortelės, kur jiems kas mėnesį yra pervedami dienpinigiai. Kairėje pusėje yra dvigubas langas, kurio viena pusė yra praverta. Ant palangės yra matomi basos kojos pėdsakai. Kabinetas yra pirmame pastato aukšte. (t. 1, b. l. 8-13) Click here to enter text.

22Dėl lytinės aistros tenkinimo pažeidžiant nepilnamečio asmens seksualinio apsisprendimo laisvę ir neliečiamumą LR BK 151-1 str. 1d.

23Ikiteisminio tyrimo metu apklaustas 2014-11-17 kaltinamasis D. J. parodė, kad 2014 lapkričio viduryje susipažino su mergina, vardu Agnė. Lapkričio 15 dieną jis jai paskambino ir pasiūlė susitikti. Jie susitiko Vievyje. Kartu buvo ir jo draugai - T. S. ir J. G.. „Zelvos“ poilsiavietėje jie vartojo alkoholinius gėrimus. Mergina jam sakė, kad jai nesenai suėjo 18 metų. Jis buvo susinervinęs, nes buvo susipykęs su savo drauge Dalia ir paprašė, kad J. G. duotų raminamųjų. Jis išgėrė vaistus, norėjo miegoti ir atsigulė į lovą. Šalia jo atsigulė ir Agnė. Agnė numovė kelnes jam, o jis – jai. Tuomet ji nusimovė savo apatines kelnaites. Jis bandė lytiškai santykiauti, tačiau nepavyko, nes jis buvo stipriai apsvaigęs nuo alkoholio. Tai matė J. G. ir T. S.. Tuomet prie Agnės nuėjo T. S.. Jis perplėšė jos palaidinę, atsegė liemenėlę ir atliko su ja lytinį aktą natūraliu būdu. Agnė nesipriešino, buvo matyti, kad jai tai patinka. Tuomet lytinį aktą su Agne atliko ir J. G.. Kai J. G. išlipo iš lovos, jis pamatė, kad mergina yra visiškai nuoga. Užsiklojusi antklode ji užmigo. Jis atsigulė šalia jos ir taip pat užmigo. Jį prikėlė ir sulaikė policijos pareigūnai. (t. 2, b. l. 14, 15, 17, 18)

242016-04-13 po galutinio įtarimo pranešimo apklaustas D. J. prisipažino dėl jam pareikšto įtarimo ir parodė, kad dėl lytinės aistros tenkinimo su nepilnamete, jis taip pat lieka prie savo parodymų, duotų 2014-11-17, tik nori papildyti, kad 2014-11-15 jiems būnant „Zelvos“ poilsio namelyje, jis du kartus atliko lytinį aktą natūraliu būdu su nepilnamete G. P.. Lytinis aktas įvyko jų abiejų iniciatyva, kadangi G. P. nesipriešino ir jis fizinio ir psichologinio smurto prieš ją nenaudojo. Jis labai gailisi dėl to, kad nesusivaldė ir tenkino savo lytinę aistrą su nepilnamete, bet nori papildyti, kad G. P. pati to norėjo: ji sėdėjo jam ant kelių, jie bučiavosi. Įvykio metu jis pats vartojo alkoholį ir išgėrė vieną raminamųjų tabletę, kurią jam galėjo duoti J. G.. Kadangi buvo įvykio metu apsvaigęs nuo alkoholio, tiksliai neprisimena, ar jis galėjo pasiūlyti vaistų ir G. P.. Pirmą kartą dėl jam pareikšto įtarimo jis neprisipažino, kadangi buvo kaltinamas grupiniu išžaginimu, o iš tikrųjų jis G. P. nežagino. Be to, alkoholinius gėrimus G. P. gėrė pati, jos niekas nevertė to daryti.Jam G. P. sakė, jog jai yra 18 metų, tačiau jam pasirodė, kad ji nepilnametė. (t. 2, b. l. 34, 35)

25Ikiteisminio tyrimo metu apklaustas 2014-11-17 kaltinamasis TOMAS SIMANOVIČIUS parodė, kad 2014-11-15, 13.00 val., į jo namus atėjo D. J.. Jie nutarė pavakaroti. D. J. paskambino savo pažįstamai G., kurią jis matė pirmą kartą. Tą vakarą jis girdėjo, kad jai yra 18 metų. Jie nuvažiavo į „Zelvos" poilsiavietę, kur jų laukė bendras draugas J. G.. Poilsio namelyje visi gėrė alkoholinius gėrimus (alkoholį vartojo ir G.). Su jais kartu buvo ir D. D. tačiau jis nuėjo miegoti, o vėliau jį atvažiavo pasiimti draugas. Jie liko keturiese: jis, G., J. G. ir D. J.. G. vis prisėsdavo D. J. ant kelių. Vienu metu jis išėjo į lauką parūkyti, o grįžęs pamatė, kad D. J. ir G. yra lovoje ir lytiškai santykiauja. Ji buvo atsimerkusi, sąmoninga. Buvo galima suprasti, kad ji tai daro savo noru. Kai jie santykiauti baigė, prie G. nuėjo jis ir taip pat atliko lytinį aktą natūraliu būdu. Tuomet prie G. nuėjo J. G. ir taip pat su ja atliko lytinį aktą. Jam pasirodė, kad G. visa tai patiko. Tuomet prie jos vėl nuėjo D. J., bet jis nežino, ar jie ir vėl lytiškai santykiavo. Merginos jis neprievartavo, lytiškai santykiauti ji sutiko pati. (t. 2, b. l. 65, 66, 68, 69)

262016-04-13 po galutinio įtarimo pranešimo apklaustas T. S. parodė, kad dėl pareikšto įtarimo prisipažįsta visiškai ir lieka prie savo parodymų, duotų 2014-11-17. Jis taip pat nurodė, kad 2014-11-15 „Zelvos“ poilsio namelyje jis atliko vieną lytinį aktą su nepilnamete G. P. jų abiejų iniciatyva. G. P. nesipriešino. Fizinio ir psichinio smurto jis prieš ją nenaudojo Jis labai gailisi dėl to, kad tuo metu nesusivaldė ir tenkino savo lytinę aistrą su nepilnamete, bet nori pažymėti, kad G. P. to norėjo pati, lindo prie jo bučiuotis ir lietė jo lytinius organus. Įvykio metu jis pats vartojo tik alkoholį, jokių raminamųjų tablečių negėrė ir nematė, kad gertų kiti. Pirmą kartą dėl pareikšto įtarimo neprisipažino, kadangi buvo kaltinamas grupiniu išžaginimu, o iš tikrųjų jis G. P. nežagino. G. P. taip pat gėrė alkoholinius gėrimus. (t. 2, b. l. 83)

27Ikiteisminio tyrimo metu apklaustas 2014-11-16 kaltinamasis JUOZAS GAIŽAUSKAS parodė, kad 2014-11-15, apie 16.00 val., į jo namus atvyko T. S., D. J., D. D. ir viena mergina, kurios jis nepažinojo. Visi gėrė alkoholį viename iš poilsiavietės namelių. Merginą jis matė pirmą kartą, kiek jai yra metų, jis nežinojo. Vėliau mergina pasakė, kad nori prigulti. Tuo metu D. D. jau buvo išvažiavęs į namus. Prie merginos atsigulė D. J.. Ji buvo nuoga. Jie atliko lytinį aktą, mergina nesipriešino. Vėliau prie merginos priėjo T. S., kuris su ja taip pat atliko lytinį aktą. Tuomet prie jos priėjo ir jis. Jie taip pat atliko lytinį aktą. Po kiek laiko D. J. su ja atliko lytinį aktą dar kartą. (t. 2, b. l. 114-116) 2016-04-13 po galutinio įtarimo pranešimo apklaustas J. G. parodė, kad dėl pareikšto įtarimo prisipažįsta visiškai bei patvirtina parodymus, duotus 2014-11-17. Taip pat jis nori papildyti, kad 2014-11-15, jiems būnant „Zelvos“ poilsio namelyje, jis atliko vieną lytinį aktą su nepilnamete G. P.. Tai įvyko po to, kai lytinius aktus atliko D. J. ir T. S.. Lytinis aktas įvyko jų abiejų iniciatyva, kadangi G. P. nesipriešino ir jis fizinio ir psichologinio smurto prieš ją nenaudojo. Lytinį aktą atliko natūraliu būdu, jų abipusiu sutarimu. Labai gailisi dėl to, kad tuo metu nesusivaldė ir tenkino savo lytinę aistrą su nepilnamete, bet pažymi, kad G. P. pati to norėjo. Įvykio metu jis pats vartojo tik alkoholį, jokių raminamųjų tablečių negėrė. Jis tiksliai neprisimena, ar galėjo duoti kokių raminamųjų vaistų D. J.. Ar G. P. gėrė kokius nors vaistus, jis nežino, nematė. Pirmą kartą dėl pareikšto įtarimo jis neprisipažino, kadangi buvo kaltinamas grupiniu išžaginimu, o iš tikrųjų jis G. P. nežagino. Taip pat jis nori papildyti, kad G. P. alkoholinius gėrimus gėrė pati, jos niekas to daryti nevertė. (t. 2, b. l. 138)

28Ikiteisminio tyrimo metu apklausta 2014-11-17 liudytoja VIRGINIJA DRĖGVAITĖ parodė, kad yra G. P. mama. Ji nurodė, jog G. P. yra labai sunkaus būdo, o psichologai jai yra nustatę elgesio sutrikimus. Ji neklauso motinos, bėga iš namų. Oficialiai G. P. turėtų mokytis Švėkšnos specialiojoje ugdymo mokykloje, bet ji iš ten bėga, mokyklos nelanko. 2014-11-14 jos dukra G. P. išėjo iš namų apie 19.00 val. ir pasakė, kad nori susitikti su drauge. Apie 23.30 val. jai paskambino nepilnamečių inspektorė E. B. ir pasakė, kad sutiko neblaivią G. P.. Pareigūnai kvietė greitąją pagalbą ir vežė ją į Elektrėnų ligoninę. Dėl apsinuodijimo alkoholio ji buvo gydoma Elektrėnų ligoninėje. 2014-11-15 ji ją parsivežė namo. G. P. paprašė, kad ji leistų jai susitikti su kažkokiais vaikinais, bet ji jai iš namų išeiti neleido. Tačiau G. apsirengė ir išėjo iš namų. Ji paskambino nepilnamečių inspektorei ir paklausė ką daryti. E. B. jai patarė skambinti numeriu 112 ir pranešti, kad iš namų pabėgo nepilnametė. Ji paskambino pagalbos numeriu ir pranešė policijai apie įvykį. Apie 18.00 val. G. P. parašė žinutę, kad ji jai paskambintų. Telefonu ji pasakė, kad šiandien negrįš į namus, nes yra „Zelvos“ poilsiavietėje su 4 vaikinais. Kai ji bandė klausti, su kokiais vaikinais ji yra, G. jai pasakė, kad nieko apie juos jai nesakys. Tada ji paskambino į policiją ir pranešė, kad jos dukra yra „Zelvos“ poilsiavietėje. Vėliau jos telefonas buvo išjungtas. Iš dukros draugės D. M. ji sužinojo, kad vienas iš vaikinų yra D. J.. Ji jam paskambino, tačiau jis pasakė, kad jos dukros su juo nėra. Apie 22.30 val. jai paskambino policijos pareigūnai ir pasakė, kad jos dukra G. P. yra „Zelvos“ poilsiavietėje su vaikinais. Policijos pareigūnai taip pat pasakė, kad veža ją į ligoninę, nes ji yra neblaivi ir galimai buvo išžaginta. Jos akivaizdoje gydytojai apžiūrėjo jos nepilnametę dukrą G. P., ji bandė su ja kalbėtis. Pareigūnai jai sakė, kad ją rado lovoje nuogą. (t. 2, b. l. 157, 158)

292015-12-21 V. D. parašė prašymą, kad sutinka bylą baigti teismo baudžiamuoju įsakymu, kad civilinio ieškinio byloje neteiks ir kad nei vienam iš jaunuolių jokių pretenzijų neturi. (t. 2, b. l. 160)

30Ikiteisminio tyrimo metu liudytoja, nukentėjusioji G. P. parodė, kad gyvena adresu ( - ), kartu su mama V. D. ir 17 metų broliu. Turėtų mokytis ( - ) mokykloje, bet ten mokytis nenori ir iš ten bėga. Dažnai būna namuose, žiūri televizorių, dažnai bendrauja su drauge D. M.. Maždaug tuo metu, kai jai suėjo 14 metų, ji paragavo pirmą kartą alkoholio. Jai patiko jo skonis, todėl ir dabar dažnai bėga nuo mamos iš namų, kad išgerti alkoholio. 2014-11-15 apie 15.00 val., jai parašė SMS žinutę jos pažįstamas D. J.. Kiek vėliau jis jai paskambino ir paklausė ar nenorėtų ji vakare, kartu su juo ir dar pora jo draugų nuvažiuoti į " Zelvos" poilsio namus ir ten išgerti alkoholio. Tą patį D. J. siūlė ir jos draugei D. M., bet ji vykti atsisakė. Po 15.00 val., ji išėjo iš namų, nors jai mama išeiti neleido ir nuėjo į Vievio miestelį, prie parduotuvės "Maxima", kur buvo susitarusi susitiksi su D. J.. Po kurio laiko prie jos priėjo D. J. ir dar 4 jo draugai, tada jie susėdo į automobilį, važiuodami netoli "Zelvos" poilsiavietės jie išleido iš automobilio vieną jai nepažįstamą žmogų. Tada jie nuvažiavo į " Zelvos" poilsiavietę. Vairuotojas juos išleido prie žmogaus, kuris nuomoja poilsio namelius, tuomet jie dar sulaukė jo tėvų iš kurių jaunuolis paėmė raktus nuo vieno iš poilsio namelio. Visi nuvyko į namelį, pažymėtą Nr. 4. Į namelį užėjo ji, D. J. ir dar trys jaunuoliai, iš kurių vienas namelių savininkų sūnus. Vaikinai savo kuprinėse turėjo alkoholinių gėrimų ir maisto. Buvo sidro, alaus, degtinės. Ji pradžioje gėrė sidrą, vėliau kartu su vyrais degtinę. Visi klausėsi muzikos, jaunuoliai prie jos nepriekabiavo. Kai jau ji buvo stipriai apsvaigusi nuo alkoholio, D. J. davė jai kažkokią tabletę, mažą, baltos spalvos, jos pavadinimo nežino. D. J. jos paprašė, kad ji išgertų tą tabletę ir ji ją išgėrė. Prisimena, kad iš "Zelvos" poilsiavietės ji kalbėjo telefonu su mama ir D. M.. Praėjus kuriam laikui po tabletės išgėrimo ji nieko neprisimena. Prieš tai su vaikinais ji nekalbėjo apie lytinius santykius, nes su jais važiavo tik išgerti alkoholio. Neprisimena, ar su vaikinais turėjo lytinių santykių. Sąmonę ji atgavo tik ligoninėje, reanimacijos skyriuje. Nežino, ar galėjo būti išžaginta D. J. ir jo draugų, nes nieko neprisimena. Sakė jaunuoliams, kad jai 15 metų. (t. 1, b. l. 162, 163)

31Ikiteisminio tyrimo metu apklausta liudytoja O. K. parodė, kad 2014-11-15 apie 20.00 val., iš Vilniaus aps. VPK Elektrėnų PK budėtojo buvo gautas pranešimas, kad 2014-11-15 apie 15.00 val., iš namų išėjo ir iki šiol negrįžo nepilnametė G. P., gim. 1999 m. paskutinį kartą motina su dukra kalbėjosi apie 18.00 val. telefonu, o vėliau telefonas buvo išjungtas. Jos mama minėjo, kad ji su draugais gali būti poilsiavietėje "Zelva". Dirbdami su S. G., pagal šį pranešimą, nuvyko į poilsiavietę "Zelva". Apžiūrint poilsiavietę, pamatė, kad namelyje Nr. 4 dega šviesa. Pirmasis į patalpas užėjo S. G. Kai užėjo ji, pamatė prie stalo sėdinčius du jaunuolius (T. S. ir J. G.). Jie buvo neblaivūs, bet apsirengę ir pamatė vieną jaunuolį, kuris buvo pusnuogis irgi neblaivus, kuris sėdėjo ant lovos, jis prisistatė D. J. vardu. Ant grindų gulėjo užsiklojusi mergina - tai ieškoma G. P.. Ji gulėjo užsimerkusi ir į jos raginimus keltis, nereagavo. Tada priėjo ir atidengė antklodę, mergina buvo nuoga, ant jos buvo tik mėlynos spalvos marškinėliai, kurie buvo suplėšyti ir ant vienos rankos kabojo liemenėlė. Vizualiai apžiūrėjus patalpą, šalia lovos ant grindų mėtėsi likę drabužiai-džinsinės kelnės, timpos, kojinės, batai. Spintoje kabėjo striukė. Ji patikrino G. P. pulsą prie kaklo-pulsas buvo. Tyrėjas S. G., apie įvykį informavo Elektrėnų PK budėtoją ir paprašė iškviesti greitąją pagalbą. Ji priėjusi prie gulinčios ant grindų merginos ją kalbino, bandydama išsiaiškinti įvykio aplinkybes. Bet mergina greičiausiai dėl apsvaigimo nuo alkoholio sunkiai orientavosi aplinkoje ir tik dūsavo. Jaunuoliui apsirengus, visi išėjo iš patalpos, jos su G. P. liko dviese. Kadangi mergina gulėjo ant šaltų grindų, ji jai padėjo atsikelti ir atsisėsti ant lovos. Kadangi mergina buvo tik su marškinėliais, tai yra beveik nuoga, ji jai padavė drabužius ir padėjo apsirengti. G. P. užsimovė kojines, iki kelių užsitempė timpas ir atsistojo. Tuomet iš jos lytinių organų ant lovos ėmė bėgti baltos spalvos tąsi masė, primenanti spermą. Koks kiekis jos buvo, ji pasakyti negali. Merginai apsirengus ir šiek tiek atsigavus, ji papasakojo, kad ji susirašė žinutėmis su D. J., kuris pakvietė ją į šią poilsiavietę ir ji atvyko čia su juo ir jo draugais. Namelyje ji su vaikinais gėrė sidrą, alų, degtinę. Sakė, kad ji vaikinams minėjo, jog jai greitai bus 16 metų. Vaikinai jos gerti alkoholio nevertė, tačiau jai pylė jo daugiau nei ji norėjo. Po kurio laiko ji su drabužiais nuėjo miegoti, kas buvo toliau neprisimena, nes sakė buvo atsijungusi. Paklausta ar jaučia, kad su ja buvo lytiškai santykiauta, atsakė, kad taip, o paklausta ar jų norėjo, sakė, kad ne. G. P. prieš išvykstant į ligoninę jai buvo nustatytas 1.35 promilės girtumas. Atvykus medikų ekipažui, G. P. buvo pristatyta į Elektrėnų ligoninės priėmimo skyrių, kartu vyko ir ji. Tyrėjas S. G. liko dirbti įvykio vietoje. Ligoninėje G. P. buvo apžiūrėta medikų, nuo jos lytinių organų buvo paimtas mėginys, po apžiūros ji buvo išvežta į Santariškių vaikų ligoninę. Nepilnametės apžiūros metu dalyvavo jos mama V. D., kuri paaiškino, kad dieną prieš tai G. P. gulėjo ligoninėje dėl apsinuodijimo alkoholiu, šiandien dieną buvo išleista ir vėl pabėgo iš namų. (t. 2, b. l. 164, 165)

32Ikiteisminio tyrimo metu apklausta liudytoja D. M. parodė, kad ji yra G. P. draugė. Anksčiau ji mokėsi Vievio gimnazijoje su ja vienoje klasėje, bet kadangi bėgdavo iš pamokų, todėl ją perkėlė į Švėkšnos specialiąją mokyklą. Žino, kad ji dažnai bėga ir iš tos mokyklos, todėl dažniausiai nesimoko, o būna savo mamos namuose, adresu ( - ) G. P. rūko ir kiek žino dažnai išgeria alkoholio. Maždaug prieš pusantros savaitės būdama kartu su ja Vievyje, ji susipažino su D. J. ir T. S., ji juos jau pažinojo anksčiau. Kiek žino, kad jie apsikeitė telefono numeriais. G. P. jai niekada nepasakojo, ar yra kada nors turėjusi su kuo nors lytinių santykių. Žino, kad 2014-11-14 G. P. buvo prisigėrusi alkoholio ir gulėjo ligoninėje. Su kuo ji gėrė ji nežino, tą vakarą ji ją matė Vievyje, bet buvo blaivi, o ją sutiko girtą. 2014-11-15 dieną ji kalbėjo telefonu su G. P., ji jau buvo grįžusi iš ligoninės į namus. Jos kalbėjo apie tai, kad vakare susitiks ar kažkas panašaus. Po kurio laiko jai paskambino D. J. ir pasiūlė kartu su juo ir jo draugu T. S. važiuoti į „ Zelvos“ poilsiavietę ir gerti namelyje alkoholį. Ji važiuoti atsisakė, tada D. J. paprašė jos, kad jam duotų G. P. numerį, nes nežino ar pats tą numerį turi. Ji paskambino G. P., pasakė, kad ji nesutinka važiuoti su D. J. ir, kad D. J. paprašė jos telefono numerio. G. P. pasakė jai, kad ji D. J. nusiųstų jos telefono numerį. Ji taip ir padarė, nusiuntė D. J. G. P. telefono numerį. Kiek vėliau jai paskambino G. P. ir pasakė, kad ji važiuos su D. J. į „ Zelvos“ poilsiavietę, taip pat kvietė ir ją, bet ji atsakė, kad nenori važiuoti, nes mama jos neleidžia. Vakare, tikslios valandos neprisimena, ji vaikščiojo Vievyje kartu su savo drauge I. G.. Gavo SMS žinutę iš G. P., su tekstu „Paskambink“. Ji jai paskambino, ji pasakė, kad yra keturi jaunuoliai ir ji. Pasakė, kad su jais yra D. D., kuris jau miega, o jie visi geria alkoholį. Jos balsas buvo linksmas, atrodė, jog ji yra laiminga, būdama ten. Po kurio laiko ji G. P. vėl bandė skambinti, bet jos telefonas jau buvo išjungtas. Tada ji bandė skambinti D. J., bet jis nekėlė telefono. Kiek vėliau jam paskambino kartu su ja buvusi I. G.. D. J. pakėlė ragelį. I. G. klausė, kur yra G. P., kodėl išjungtas jos telefonas. D. J. atsakė, kad jis nežino, kur yra G. P. ir, kad jos su juo nebuvo. Tą vakarą ji daugiau su ja nebendravo. Kadangi jų mamos dirba viename darbe, ji iš mamos sužinojo, kad G. P. yra Vilniuje ligoninėje ir gali būti išžaginta. 2014-11-18 ji su G. P. kalbėjo telefonu, nes jai mama į ligoninę buvo atvežusi telefoną. G. P. jai sakė, kad kai gėrė su D. J. ir jo draugais, D. J. jai davė išgerti kažkokią tabletę ir po jos ji sakė, kad nelabai ką prisimena. Ji jos klausė, ar vaikinai su ja turėjo lytinių santykių, o ji jai pasakė, kad ji pati „davė“. Bet minėjo, kad nelabai ką prisimena. Ji kalbėdama su ja nuolat juokėsi, nepasakytų, kad ji būtų patyrusi kažkokį stresą, kad būtų liūdna ir panašiai. Daugiau ji nebendravo su G. P.. (t. 2, b. l. 167)

33Ikiteisminio tyrimo metu apklaustas liudytojas A. G. parodė, kad jis yra D. D. draugas, su juo draugauja nuo vaikystės. 2014-11-15 apie 20.30 val., jis paskambino jam ir jis jam pasakė, kad jis yra „ Zelvos“ poilsiavietėje, viename iš namelių. Jis jam pasakė, kad jį gali iš ten parsivežti. Deividas sutiko. Jis nuvažiavo į „ Zelvos“ poilsiavietę ir pamatė, kad viename iš namelių dega šviesa, į tą namelį ir užėjo. Pirmiausia pateko į vieną kambarį, kuriame sėdėjo ant lovos trys jaunuoliai ir mergina, jis jų nei vieno nepažįsta. Mergina jam pasirodė, kad gali jau būti pilnametė, dar praeidamas pasakė, kad vaikinai trys, o mergina tik viena. Tada nuėjo į kitą kambarį, kuriame miegojo D. D., jį prikėlė ir iš karto išvažiavo į namus. Daugiau nieko papildyti neturi. (t. 2, b. l. 168)

34Ikiteisminio tyrimo metu apklaustas liudytojas R. G. parodė, kad jis pažįsta D. D., D. J. ir T. S.. 2014-11-15 jis buvo gerokai išgėręs alkoholio ir juos sutiko prie parduotuvės „ Maxima“, Vievyje. Su jais buvo jam iš matymo pažįstama mergina, kurios vardo jis nežino. Lygtai kažką D. J. minėjo, kad ji yra nepilnametė, bet pats su ja jis nebendravo. Vaikinai sakė jam, kad važiuoja į Zelvos kaimą, pas J. G., kurį taip pat jis pažįsta. Siūlė važiuoti ir jam, bet jis jau buvo per daug išgėręs alkoholio ir nenorėjo važiuoti, norėjo namo. Jų paimti atvažiavo jų bendras pažįstas L. K., su savo automobiliu „ Mazda “, vyšninės spalvos. Kartu su jais į automobilį įlipo ir jis ir jie jį pavežė iki namų už Alesninkų kaimo ir išleido. Ką jaunuoliai veikė toliau jis nežino. (t. 2, b. l. 169).

35Ikiteisminio tyrimo metu apklaustas liudytojas D. D. parodė, kad jis yra D. J., T. S. ir J. G. draugas. 2014-11-15 apie 15.00 val., su T. S. ir D. J. jis susitiko Vievyje, prie parduotuvės „ Maxima“. Jie su jais sutarė, kad važiuos pas J. G. į Zelvos kaimą, kur jo patėvis nuomoja poilsio namelius. Prieš tai aptarti visą reikalą nuėjo į kavinę „ Picų fėjos“ ir ten trise išgėrė po bokalą alaus. Kaip suprato D. J. kartu kvietėsi kažkokią jam nepažįstamą merginą, juodais plaukais. Tą merginą jis matė pirmą kartą, atrodo jos vardas G. G. atėjo prie „ Maximos“, tada paskambino L. K., ir jo paprašė juos visus nuvežti į Zelvos poilsiavietę. Išėję iš kavinės jie sutiko pažįstamą R. G., siūlė ir jam vykti į poilsiavietę „ Zelva“. Kai atvažiavo L. K., sau priklausančiu automobiliu „Mazda 626“, valstybinių numerių neprisimena, visi sulipo į automobilį. Tai yra jis, R. G., D. J., T. S. ir G. Jis sėdėjo automobilio priekyje. Kai važiavo per Alesninkų kaimą, R. G. pasiprašė, kad jį išleistų į namus, kadangi jau buvo padauginęs alkoholio. L. K. sustojo prie jo namų ir jis nuėjo namo. Toliau jie važiavo į Zelvos kaimą, pas J. G.. Juos atvežęs L. K. paliko pas J. G. prie namų ir pats išvažiavo. Jie visi nuėjo į J. G. garažą, ten gėrė degtinę. J. G. padėjo sutvarkyti priekinį automobilio bamperį. Prie jo G. alkoholio negėrė. Apie valandą pabuvę garaže, jie nutarė nueiti į poilsio namuką ir ten toliau gerti alkoholį, kadangi namuke yra kur atsisėsti ir tiesiog patogiau vartoti alkoholį. Kai visi nuėjo į namuką, jam pasidarė bloga, nuo alkoholio padauginimo, todėl jis nuėjo į kitą kambariuką miegoti. Po kurio laiko jam paskambino draugas A. G. jis paklausė kur jis yra ir netrukus atvažiavo jį iš ten pasiėmė, tai galėjo būti apie 20.30 val., ir nuvažiavo pas jį į namus. Nori papildyti, kai išeidinėjo iš namelio, jis ėjo pro tą kambarį, kuriame buvo G., J. G., D. J. ir T. S., matė, kad visi, įskaitant ir G., gėrė degtinę. Nieko įtartino jis nepastebėjo. Tai G. jis iš pažiūros duotų apie 16 metų. Ji jam nesakė, kiek jai metų, jis su ja visiškai nebendravo. Daugiau nieko papildyti neturi. (t. 2, b. l. 170)

36Ikiteisminio tyrimo metu apklaustas liudytojas L. K. parodė, kad 2014-11-15 apie 15.00 val., jis kartu su D. D. ir R. G. buvo užsukę į kavinę, esančią prie " Maximos", Vievyje, Elektrėnų sav. Ten sutiko T. S., D. J. ir jam nepažįstamą merginą. D. J. prie jo priėjo ir padavęs jam 15 litų paprašė, kad jis jį, T. S. ir merginą nuvežtų į Zelvos poilsiavietę, prie J. G. namų. Jis sutiko juos nuvežti. Važiavo jis, D. D., T. S., D. J., R. G. ir mergina. Mergina sėdėjo D. J. ant kelių. R. G. jis išleido anksčiau, o visus kitus nuvežė į Zelvos poilsiavietę prie J. G. namų ir išleido ten. Kai visi išlipo, jis nuvažiavo į savo namus (b.l. 171, t.2.).

37Daiktai, turintys reikšmės nusikalstamai veikai tirti ir nagrinėti: 2014-11-15 nukentėjusiosios G. P. pateikti džinsinės kelnės (mėlynos spalvos), tamsiai mėlynos spalvos marškinėliai ilgomis rankovėmis, juodos spalvos kelnaitės su viduje esančiu įklotu, moteriška liemenėlė juodos spalvos trumpą striukė, 2014-11-17 J. G. pateikti mėlynos spalvos marškiniai ir juodos spalvos džinsinės kelnės; 2014-11-17 D. J. pateikti violetinės spalvos megztinis, juodos spalvos megztinis, mėlynos spalvos marškinėliai trumpomis rankovėmis, juodos spalvos džinsinės kelnės, juodos spalvos apatinės kelnaitės; 2014-11-17 T. S. pateikti pilkos spalvos megztas megztinis rudos spalvos džinsinės kelnės pilkos spalvos treninginės kelnės, baltos spalvos marškinėliai trumpomis rankovėmis, apatinės kelnaitės; 2014-11-15 įvykio vietos apžiūros metu „ Zelvos“ poilsio namelyje, Elektrėnų sav. rasta tualetinio popieriaus dalis su dėmėmis, iš lovos išpjauta žalios spalvos medžiagos dalis su dėmėmis, lauke 2 metrų atstumo nuo namelio rastą skraistė, namelyje nuo grindų rasti ir paimti melsvos spalvos marškinėliai su dėmėmis; 2014-11-15 medikų paimtas G. P. tepinėlis iš makšties; 2014-11-19 D. J., T. S. ir J. G. paimti seilių mėginiai, palikti saugoti Vilniaus aps. VPK Elektrėnų PK daiktų saugykloje. (t. 1, b. l. 190)

38Kaltinamųjų, nukentėjusiosios ir liudytojų parodymai ir kiti byloje esantys įrodymai visiškai patvirtina, kad kaltinamasis D. J. padarė nusikaltimus, kurie teisingai kvalifikuoti pagal Lietuvos Respublikos BK 214 str. 1d., BK 215 str. 1d., 151 1 str. 1d., J. G. padarė nusikaltimą, numatytą LR BK 151 1 str. 1d. ir T. S. padarė nusikaltimą, numatytą LR BK 151 1 str. 1d.

39Skiriant bausmę D. J., atsižvelgiama į tai, kad kaltinamajam inkriminuojamos veikos, numatytos BK 151 1 str. 1d., BK 214 str. 1d. ir BK 215 str. 1d., priskiriamos prie apysunkių nusikaltimų (Lietuvos Respublikos BK 11 str. 4 d.). Kaltinamasis administracine tvarka nebaustas, neteistas. Kaltinamojo atsakomybę lengvinančia aplinkybe laikytina tai, jog jis prisipažino padaręs nusikalstamas veikas ir nuoširdžiai gailisi.

40Skiriant bausmę J. G., atsižvelgiama į tai, kad kaltinamajam inkriminuojama veika, numatyta BK 151 1 str. 1d., priskiriama prie apysunkių nusikaltimų (Lietuvos Respublikos BK 11 str. 4 d.). Kaltinamasis administracine tvarka baustas, neteistas. Kaltinamojo atsakomybę lengvinančia aplinkybe laikytina tai, jog jis prisipažino padaręs nusikalstamas veikas ir nuoširdžiai gailisi.

41Skiriant bausmę T. S., atsižvelgiama į tai, kad kaltinamajam inkriminuojama veika, numatyta BK 151 1 str. 1d., priskiriama prie apysunkių nusikaltimų (Lietuvos Respublikos BK 11 str. 4 d.). Kaltinamasis administracine tvarka baustas, neteistas. Kaltinamojo atsakomybę lengvinančia aplinkybe laikytina tai, jog jis prisipažino padaręs nusikalstamas veikas ir nuoširdžiai gailisi.

42Atsižvelgiant į išdėstytas aplinkybes, kaltinamiesiems skirtinos prokuroro siūlomos laisvės apribojimo bausmės, su kurių paskyrimu kaltinamieji sutiko, tam neprieštaravo ir kiti proceso dalyviai. Paskirtų bausmių trukmė yra mažintina vienu trečdaliu, vadovaujantis LR BK 64 1 str. nuostatomis.

43Kaltinamiesiems paskirtos kardomosios priemonės – rašytinis pasižadėjimas neišvykti iki įsiteisės baudžiamasis įsakymas paliktinos nepakeistos.

44Teismas,vadovaujantis LR BPK 418-422 str.,

Nutarė

45Pripažinti D. J., gim. 1995-11-10, a. k. ( - ) kaltu pagal Lietuvos Respublikos BK 214 str. 1 d. ir skirti jam 10 MGL (380 Eur) dydžio baudą.

46D. J. pripažinti kaltu pagal Lietuvos Respublikos BK 215 str. 1 d. ir skirti jam 10 MGL (380 Eur) dydžio baudą.

47D. J. pripažinti kaltu pagal Lietuvos Respublikos BK 151 1 str. 1 d. ir nubausti laisvės apribojimu vieneriems metams, įpareigojant per visą bausmės atlikimo laikotarpį būti namuose nuo 22 val. iki 6 val.

48Sutinkamai su Lietuvos Respublikos BPK 63 str. paskirtas bausmes subendrinti dalinio sudėjimo būdu ir galutinę bausmę D. J. skirti laisvės apribojimą vieneriems metams, įpareigojant per visą bausmės atlikimo laikotarpį būti namuose nuo 22 val. iki 6 val. ir 15 MGL (570 Eur) dydžio baudą.

49Vadovaujantis LR BK 64 1 str. 1d., paskirtą bausmę mažinti 1/3 ir skirti D. J. galutinę bausmę – laisvės apribojimą 8 mėnesiams, įpareigojant per visą bausmės atlikimo laikotarpį būti namuose nuo 22 val. iki 6 val. ir 10 MGL (380 Eur) dydžio baudą.

50Pripažinti J. G., gim. 1990-08-28, a. k. ( - ) kaltu pagal Lietuvos Respublikos BK 151 1 str. 1 d. ir nubausti jį laisvės apribojimu vieneriems metams, įpareigojant per visą bausmės atlikimo laikotarpį būti namuose nuo 22 val. iki 6 val.

51Vadovaujantis LR BK 64 1 str. 1d., paskirtą bausmę mažinti 1/3, ir skirti J. G. galutinę bausmę – laisvės apribojimą 8 mėnesiams, įpareigojant per visą bausmės atlikimo laikotarpį būti namuose nuo 22 val. iki 6 val..

52Pripažinti T. S., gim. 1991-03-23, a. k. ( - ) kaltu padarius nusikalstamą veiką, numatytą LR BK 151 1 str. 1 d. ir skirti jam laisvės apribojimą 1 metams, įpareigojant per visą bausmės atlikimo laikotarpį būti namuose nuo 22 val. iki 6 val.

53Vadovaujantis LR BK 64 1 str. 1d., paskirtą bausmę mažinti 1/3, ir skirti T. S. galutinę bausmę – laisvės apribojimą 8 mėnesiams, įpareigojant per visą bausmės atlikimo laikotarpį būti namuose nuo 22 val. iki 6 val..

54Daiktus turinčius reikšmės nusikalstamai veikai tirti ir nagrinėti: - nukentėjusiosios G. P. pateiktus džinsines kelnes (mėlynos spalvos), tamsiai mėlynos spalvos marškinėlius ilgomis rankovėmis, juodos spalvos kelnaites su viduje esančiu įklotu, moterišką liemenėlę juodos spalvos trumpą striukę, - J. G. pateiktus mėlynos spalvos marškinius ir juodos spalvos džinsines kelnes, - D. J. pateiktus violetinės spalvos megztinį, juodos spalvos megztinį, mėlynos spalvos marškinėlius trumpomis rankovėmis, juodos spalvos džinsines kelnes, juodos spalvos apatines kelnaites, - T. S. pateiktus pilkos spalvos megztą megztinį rudos spalvos džinsines kelnes pilkos spalvos treningines kelnes, baltos spalvos marškinėlius trumpomis rankovėmis, apatines kelnaites, saugomus Vilniaus apskrities VPK Elektrėnų policijos komisariato daiktų saugykloje, baudžiamajam įsakymui įsiteisėjus, grąžinti atitinkamai G. P., D. J., T. S., J. G..

55Daiktinius įrodymus: įvykio vietos apžiūros metu „ Zelvos“ poilsio namelyje, Elektrėnų sav. rasta tualetinio popieriaus dalį su dėmėmis, iš lovos išpjautą žalios spalvos medžiagos dalį su dėmėmis, lauke 2 metrų atstumo nuo namelio rastą skraistę, namelyje nuo grindų rastus ir paimtus melsvos spalvos marškinėlius su dėmėmis, medikų paimtą G. P. tepinėlį iš makšties, D. J., T. S. ir J. G. paimtus seilių mėginius, saugomus Vilniaus apskrities VPK Elektrėnų policijos komisariato daiktų saugykloje, baudžiamajam įsakymui įsiteisėjus sunaikinti.

56D. J., J. G. ir T. S. išaiškinti, kad:

  1. Nesutikdami su bausmės paskyrimu teismo baudžiamuoju įsakymu, kaltinamieji per keturiolika dienų nuo šio dokumento įteikimo dienos turi teisę paduoti Trakų rajono apylinkės teismui prašymą, reikalaudamas surengti bylos nagrinėjimą teisme.
  2. Padavus prašymą reikalaujant surengti bylos nagrinėjimą teisme, teismo baudžiamasis įsakymas neįgyja teisinės galios.
  3. Išnagrinėjus bylą teisiamajame posėdyje pagal kaltinamojo gautą prašymą, teismas nėra saistomas teismo baudžiamuoju įsakymu paskirta bausme.
  4. Nepasinaudojus teise reikalauti surengti bylos nagrinėjimą teisme, baudžiamasis įsakymas įsiteisėja per 14 dienų nuo šio dokumento įteikimo dienos ir vykdomas Baudžiamojo proceso kodekso nustatyta tvarka.
  5. Įsiteisėjęs teismo baudžiamasis įsakymas yra neskundžiamas.

57Įsiteisėjus teismo baudžiamajam įsakymui, D. J. per du mėnesius privalo sumokėti baudą. Bauda mokama į Valstybinės mokesčių inspekcijos sąskaitą Nr. LT24 7300 0101 1239 4300, esančią banke „Swedbank“, AB, banko kodas 73000, įmokos mokesčio kodas 6801.

1. 20 m. spalio 27d.... 2. Trakų rajono apylinkės teismo teisėja Vita Lučkauskaitė, išnagrinėjusi... 3. D. J., asm. k. ( - ) gim. ( - ),... 4. J. G., asm. k. ( - ) gim. ( - ),... 5. kaltinamas pagal LR BK 151 1 str. 1d.,... 6. T. S., asm. k. ( - ) gim. ( - ),... 7. kaltinamas pagal LR BK 151 1 str. 1d., ir... 8. D. J. kaltinamas tuo, kad neteisėtai įgijo, laikė... 9. jis, 2013 m. rugsėjo 12 d. apie 21.00 val., būdamas ( - ), kuriuose pats ir... 10. Taip pat D. J. kaltinamas tuo, kad jis 2013 m. rugsėjo... 11. Taip pat D. J., veikdamas bendrininkų grupėje kartu su... 12. J. G. kaltinamas tuo, kad lytiškai tenkino aistrą... 13. T. S. kaltinamas tuo, kad lytiškai tenkino aistrą... 14. Nusikalstamų veikų padarymą patvirtina šie pagrindiniai duomenys:... 15. Ikiteisminio tyrimo metu apklaustas 2014-01-07 kaltinamasis D. J. parodė, kad... 16. Ikiteisminio tyrimo metu apklaustas 2013-12-06 nukentėjusysis R. P. parodė,... 17. Ikiteisminio tyrimo metu apklaustas 2013-12-06 liudytoju V. P. parodė, kad jis... 18. Ikiteisminio tyrimo metu apklausta 2013-12-06 liudytoja O. K., kad ji dirba... 19. Ikiteisminio tyrimo metu apklausta 2014-01-07 liudytoja A. S. parodė, kad... 20. Ikiteisminio tyrimo metu apklaustas 2013-12-06 liudytojas L. A. parodė, kad... 21. 2013-09-13 apžiūros protokole nurodyta, kad įvykio vieta yra Beižionių... 22. Dėl lytinės aistros tenkinimo pažeidžiant nepilnamečio asmens seksualinio... 23. Ikiteisminio tyrimo metu apklaustas 2014-11-17 kaltinamasis D. J. parodė, kad... 24. 2016-04-13 po galutinio įtarimo pranešimo apklaustas 25. Ikiteisminio tyrimo metu apklaustas 2014-11-17 kaltinamasis TOMAS SIMANOVIČIUS... 26. 2016-04-13 po galutinio įtarimo pranešimo apklaustas 27. Ikiteisminio tyrimo metu apklaustas 2014-11-16 kaltinamasis JUOZAS GAIŽAUSKAS... 28. Ikiteisminio tyrimo metu apklausta 2014-11-17 liudytoja VIRGINIJA DRĖGVAITĖ... 29. 2015-12-21 V. D. parašė prašymą, kad sutinka bylą... 30. Ikiteisminio tyrimo metu liudytoja, nukentėjusioji G. P. parodė, kad gyvena... 31. Ikiteisminio tyrimo metu apklausta liudytoja O. K. parodė, kad 2014-11-15 apie... 32. Ikiteisminio tyrimo metu apklausta liudytoja D. M. parodė, kad ji yra 33. Ikiteisminio tyrimo metu apklaustas liudytojas A. G. parodė, kad jis yra 34. Ikiteisminio tyrimo metu apklaustas liudytojas R. G. parodė, kad jis pažįsta... 35. Ikiteisminio tyrimo metu apklaustas liudytojas D. D. parodė, kad jis yra 36. Ikiteisminio tyrimo metu apklaustas liudytojas L. K. parodė, kad 2014-11-15... 37. Daiktai, turintys reikšmės nusikalstamai veikai tirti ir... 38. Kaltinamųjų, nukentėjusiosios ir liudytojų parodymai ir kiti byloje esantys... 39. Skiriant bausmę D. J., atsižvelgiama į tai, kad... 40. Skiriant bausmę J. G., atsižvelgiama į tai, kad... 41. Skiriant bausmę T. S., atsižvelgiama į tai, kad... 42. Atsižvelgiant į išdėstytas aplinkybes, kaltinamiesiems skirtinos prokuroro... 43. Kaltinamiesiems paskirtos kardomosios priemonės – rašytinis pasižadėjimas... 44. Teismas,vadovaujantis LR BPK 418-422 str.,... 45. Pripažinti D. J., gim. 1995-11-10, a. k. 46. D. J. pripažinti kaltu pagal Lietuvos Respublikos BK... 47. D. J. pripažinti kaltu pagal Lietuvos Respublikos BK... 48. Sutinkamai su Lietuvos Respublikos BPK 63 str. paskirtas bausmes subendrinti... 49. Vadovaujantis LR BK 64 1 str. 1d., paskirtą bausmę mažinti 1/3 ir skirti 50. Pripažinti J. G., gim. 1990-08-28, a. k. 51. Vadovaujantis LR BK 64 1 str. 1d., paskirtą bausmę mažinti 1/3, ir skirti 52. Pripažinti T. S., gim. 1991-03-23, a. k. 53. Vadovaujantis LR BK 64 1 str. 1d., paskirtą bausmę mažinti 1/3, ir skirti 54. Daiktus turinčius reikšmės nusikalstamai veikai tirti ir nagrinėti: -... 55. Daiktinius įrodymus: įvykio vietos apžiūros metu „ Zelvos“ poilsio... 56. D. J., J. G. ir 57. Įsiteisėjus teismo baudžiamajam įsakymui, D. J. per...