Byla A2.2.-14457-806/2016

1Vilniaus miesto apylinkės teismo teisėja Sonata Raupėnaitė-Lekarauskienė, susipažinusi su V. J. ( - ), administracinio teisės pažeidimo byla,-

Nustatė

2V. J. surašytas ATP protokolas, už tai, kad 2016-09-16 apie 20.30 val., užėjusi į parduotuvę „Maxima“, esančią Mindaugo g. 11, Vilniuje, paėmė kanceliarinių prekių: užrašų knygelę, želinių tušinukų šerdeles, lentos žymeklį, rašalinį rašiklį „Schnaider Voyage“, vaisių, bananų, nektarinų, pomidorų, česnako, glaistytą varškės sūrelį „Dadu“, kanceliarinių prekių įpakavimas buvo apgadintas už bendrą sumą 5,49 eurų, ir praėjo pro kasas už paimtas prekes nesumokėjusi (Lietuvos Respublikos ATPK 50 str.).

3Bylos medžiaga grąžintina policijos įstaigai papildomiems duomenims surinkti, nes atlikti ne visi būtini tyrimo veiksmai, teismui pateikti ne visi duomenys, būtini bylai išspręsti, ir tai trukdo teismui bylą nagrinėti iš esmės. O būtent: Vilniaus apskrities VPK Vilniaus rajono policijos komisariato 1 veiklos skyriaus 2016-11-08 tarnybiniame pranešime, nurodyta, kad dirbant pagal nutartį dėl V. J. atvesdinimo į teismo posėdį, buvo nuvykta į ( - ). Paskambinus durų skambučiu, girdėjosi, kad kažkas prieina prie durų, tačiau jų taip ir neatidarė. Pakartotinai nuvykus minėtu adresu, vėlgi paskambinus į durų skambutį, kažkas prieidinėjo prie durų, tačiau niekas neatsiliepė ir durų neatidarė. Buvo bendrauta su vietos gyventojais, kurie nurodė, kad V. J. yra vienišė, su niekuo nebendrauja, gyvena viena. Nurodė, kad ji net atvažiuojančių giminių neįsileidžia, net neatidaro durų. Paaiškino, kad su ja susitarti ar susišnekėti realiai nėra galimybės, greičiausiai dėl galimos psichinės ligos, kadangi namuose kaupia visokius daiktus, nuolat užmiršta užsukinėti dujas, dėl ko vargsta visa namo laiptinė. Pažymoje apie asmens gydymą iš VšĮ Respublikinės Vilniaus psichiatrijos ligoninės matyti, kad V. J. gydyta psichiatrijos ligoninėje, diagnozė paranoidinė šizofrenija, eiga neaiški. Pagal ATPK 250 str. 3 d., administracinio teisės pažeidimo teisena negali būti pradėta, o pradėtoji turi būti nutraukta kai padaręs priešingą teisei veikimą ar neveikimą asmuo yra nepakaltinamumo būsenoje. Teismui nebuvo pateikti jokie duomenys dėl V. J. pakaltinamumo. Tam būtina skirti tyrimą ir tik gavus specialistų išvadą, dėl pažeidėjo veiksnumo pažeidimo metu, t.y. ar jis suprato atliekamų veiksmų esmę ir ar galėjo juos valdyti, ar gali stoti prieš teismą šiuo metu, bus galima išnagrinėti administracinio teisės pažeidimo bylą iš esmės, nepažeidžiant įstatymo ir žmogaus teisių. Todėl bylos medžiaga yra grąžintina Vilniaus apskrities VPK Vilniaus miesto 3 PK Viešosios policijos skyriaus Prevencijos poskyriui papildomiems tyrimo veiksmams atlikti.

4Atsižvelgiant į išdėstytą, tam, kad užtikrinti tinkamą bylos išnagrinėjimą pratęstinas terminas administracinei nuobaudai skirti.

5Vadovaudamasis Lietuvos Respublikos administracinių teisės pažeidimų kodekso 280 str. 1 d. 4 p., teismas, -

Nutarė

6Bylos medžiagą perduoti Vilniaus apskrities VPK Vilniaus miesto 3 PK Viešosios policijos skyriaus Prevencijos poskyriui papildomiems tyrimo veiksmams atlikti.

7Pratęsti terminą administracinei nuobaudai skirti iki 2017-09-16.

8Nutarimas per 20 dienų gali būti skundžiamas Vilniaus apygardos teismui, skundą paduodant per Vilniaus miesto apylinkės teismą.

Proceso dalyviai