Byla 1-216-939/2016
Dėl proceso užbaigimo teismo baudžiamuoju įsakymu ir susipažino su baudžiamąja byla, kurioje:

1Prienų rajono apylinkės teismo teisėja Laima Lubauskienė

2išnagrinėjo Kauno apygardos prokuratūros Alytaus apylinkės prokuratūros prokurorės R. Č. pareiškimą dėl proceso užbaigimo teismo baudžiamuoju įsakymu ir susipažino su baudžiamąja byla, kurioje:

3V. M., asmens kodas ( - ) gimęs ( - ), Lietuvos Respublikos pilietis, gyvenantis ir deklaravęs gyvenamąją vietą ( - ), nevedęs, nedirbantis, darbo biržoje neregistruotas, neteistas,

4kaltinamas pagal Lietuvos Respublikos baudžiamojo kodekso (toliau – BK) 259 straipsnio 2 dalį.

5Teismas

Nustatė

6V. M. nuo ikiteisminio tyrimo metu nenustatyto laiko iki 2016 m. spalio 24 d. maždaug 11 val. Prienuose su savimi striukės kišenėje neteisėtai laikė, neturėdamas tikslo platinti, nedidelį kiekį narkotinės medžiagos - 0,111 g kanapių (antžeminių dalių).

7Šiais veiksmais V. M. padarė baudžiamąjį nusižengimą, numatytą BK 259 straipsnio 2 dalyje.

8V. M., apklaustas įtariamuoju, kaltę pripažino ir parodė, kad 2016 m. spalio 24 d. apsvaigęs nuo alkoholio nuėjo į Birštono gatvėje, Prienuose, esančią parduotuvę. Jis gatvėje, netoli parduotuvės, iš prie jo priėjusio nepažįstamo romų tautybės vyro už 12,00 eurų nusipirko apie 0,2 gramo suspaustų kanapių. Narkotines medžiagas jis įsigijo savo reikmėms. Įsigytas kanapes apie 11 val. jis nešėsi į namus, esančius ( - ). Sugrįžęs į savo namo kiemą, jis dalį kanapių surūkė. Buvo apsvaigęs ir nuo alkoholio, ir nuo „žolės“. Likusias kanapes suvyniojo į loterijos bilietą ir įdėjo į cigarečių pakelį. Būnant namo kieme jį sulaikė policijos pareigūnai, kurie striukės kišenėje rado ir paėmė įsigytas kanapes (b.l. 35-36, 40).

9Be kaltinamojo V. M. parodymų, jo kaltę patvirtina ir kiti ikiteisminio tyrimo metu byloje surinkti bei žemiau aptarti faktiniai duomenys.

10Liudytojas R. M. parodė, kad 2016 m. spalio 24 d. apie 11 val. patruliuojant Prienuose, važiuojant ( - ) gatve, prie ( - ) numeriu pažymėto namo pamatė svirduliuojantį vaikiną. Akivaizdžiai matė, kad vaikinas neblaivus arba apsvaigęs. Užkalbintas vaikinas kalbėjo nerišliai, judesiai buvo nekoordinuoti. Patikrinus nustatyta, kad vaikinas yra V. M., ir jis nedelsiant pristatytas į Alytaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato Prienų rajono policijos komisariato patalpas, kur atliekant V. M. apžiūrą, jo striukės kišenėje rastas cigarečių pakelis, kuriame buvo įdėtas suglamžytas loterijos bilietas, kuriame buvo susuktas rudos spalvos rutuliukas su galimai augalinės kilmės narkotinėmis medžiagomis. V. M. paaiškino, kad jo kišenėje rasta narkotinė medžiaga - kanapės, kurias jis įsigijo savo reikmėms ir maždaug prieš pusę valandos buvo jų rūkęs. V. M. nenurodė, kur, iš ko įsigijo narkotinių medžiagų (b.l. 20-21).

11Alytaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato Prienų rajono policijos komisariato Veiklos skyriaus tyrėjo R. M. tarnybiniame pranešime užfiksuota, kad 2016 m. spalio 24 d. apie 11 val. ( - ), ties namu Nr. ( - ), pastebėtas jaunuolis, kaip vėliau nustatė - V. M., kuris akivaizdžiai svirduliavo, kalbėjo nerišliai, dėl ko kilo įtarimas dėl galimo narkotinių medžiagų vartojimo. V. M. pristačius į Alytaus apskrities VPK Prienų rajono PK, jo striukės vidinėje kišenėje rastas cigarečių pakelis, kurio viduje buvo susuktas gumulėlis su galimai augalinės kilmės narkotinėmis medžiagomis. V. M. paaiškino, kad tai - kanapės pumpurai, kuriuos prieš tai rūkė (b.l. 9).

12Įvykio vietos apžiūros protokole užfiksuota įvykio vietos - Alytaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato Prienų rajono policijos komisariato kabineto Nr. 217 apžiūra; nurodyta, kad įvykio vietoje pas V. M. buvo rastas ir paimtas cigarečių pakelis su viena cigarete ir loterijos bilieto gniužulu, į kurį suvyniota augalinės kilmės medžiaga (b.l. 5-8).

13Specialisto išvada Nr. ( - ) nustatyta, kad žalios spalvos dalinai susmulkinta augalinė medžiaga iš sulankstyto loterijos bilieto, paimta 2016 m. spalio 24 d. pas V. M., yra narkotinė medžiaga - kanapės (antžeminės dalys), kurios masė - 0,111 g, ? 9-tetrahidrokanabinolio kiekis jose - 20,2 procento (b.l. 16-17).

14Specialisto išvada Nr. ( - ) nustatyta, kad V. M. šlapime rasta tetrahidrokanabinolio karboksi rūgšties ir 1,38 promilės etilo alkoholio (b.l. 11).

15Tokiu būdu, įstatymo nustatyta tvarka gauti faktiniai duomenys leidžia daryti išvadą, kad kaltinamasis V. M. padarė nusikalstamą veiką, numatytą BK 259 straipsnio 2 dalyje.

16Skiriant bausmę, atsižvelgiama į padarytos nusikalstamos veikos pobūdį ir pavojingumo laipsnį, kaltinamojo asmenybę.

17Kaltinamasis V. M. praeityje neteistas (b.l. 24), vieną kartą baustas administracine tvarka, paskirta administracinė nuobauda negaliojanti (b.l. 25-26), nedirba (b.l. 27), neregistruotas darbo biržoje (b.l. 29), psichiatrinio kabineto bei priklausomybės ligų kabineto įskaitoje neįrašytas (b.l. 31), charakterizuojamas teigiamai (b.l. 28). V. M. padaryta nusikalstama veika yra baudžiamasis nusižengimas. Kaltinamojo atsakomybę lengvinanti aplinkybė yra ta, kad jis prisipažino padaręs nusikalstamą veiką ir nuoširdžiai gailisi, jo atsakomybę sunkinančių aplinkybių nenustatyta.

18Protokole, kurį pasirašė kaltinamasis V. M., jam buvo išaiškinta galimybė procesą užbaigti teismo baudžiamuoju įsakymu, jis susipažino su proceso užbaigimo teismo baudžiamuoju įsakymu tvarka ir pasekmėmis ir jas suprato. Kaltinamasis sutiko, kad prokuroras kreiptųsi į teismą dėl proceso užbaigimo teismo baudžiamuoju įsakymu ir dėl jam siūlomos skirti bausmės rūšies ir dydžio (b.l. 43-47).

19Kaltinamajam skirtina prokuroro siūloma bausmės rūšis – bauda, kuri, atsižvelgiant į bylos aplinkybes, yra tinkama bausmė kaltinamajam.

20Vadovaujantis BK 641 straipsniu, kaltinamojo atžvilgiu taikytinas BK 641 straipsnis, ir paskirtoji bausmė mažintina vienu trečdaliu.

21Daiktai, turintys reikšmės nusikalstamai veikai tirti ir nagrinėti – tyrimo objektų pakuotės ir cigaretė su rudos spalvos augalinės kilmės medžiaga, saugomi Alytaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato Aptarnavimo skyriuje (b.l. 17, 18), teismo baudžiamajam įsakymui įsiteisėjus, sunaikintini įstatymų nustatyta tvarka (Lietuvos Respublikos baudžiamojo proceso kodekso (toliau – BPK) 94 straipsnio 1 dalies 2 punktas).

22Teismas, vadovaudamasis Lietuvos Respublikos baudžiamojo proceso 420 straipsnio 1 dalies 1 punktu, 421 straipsniu,

Nutarė

23V. M. pripažinti kaltu padarius nusikalstamą veiką, numatytą Lietuvos Respublikos baudžiamojo kodekso 259 straipsnio 2 dalyje, ir skirti jam 9 MGL (338 Eur) dydžio baudą.

24Vadovaujantis Lietuvos Respublikos baudžiamojo kodekso 64¹ straipsniu, V. M. paskirtą bausmę sumažinti vienu trečdaliu ir paskirti galutinę bausmę – 6 MGL (225 Eur) dydžio baudą.

25Baudą sumokėti per du mėnesius nuo baudžiamojo įsakymo įsiteisėjimo dienos.

26V. M. paskirta kardomoji priemonė – rašytinis pasižadėjimas neišvykti, teismo baudžiamajam įsakymui įsiteisėjus, naikintina.

27Daiktus, turinčius reikšmės nusikalstamai veikai tirti ir nagrinėti, - tyrimo objektų pakuotes ir cigaretę su rudos spalvos augalinės kilmės medžiaga, saugomus Alytaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato Aptarnavimo skyriuje,- sunaikinti įstatymų nustatyta tvarka.

28Įteikti V. M. teismo baudžiamojo įsakymo nuorašą, išsiunčiant jį registruotu laišku.

29Išaiškinti kaltinamajam, kad jis, nesutikdamas su bausmės paskyrimu teismo baudžiamuoju įsakymu, per keturiolika dienų nuo šio dokumento gavimo dienos turi teisę paduoti Prienų rajono apylinkės teismui prašymą, reikalaudamas surengti bylos nagrinėjimą teisme. Kaltinamajam pasinaudojus šia teise, teismo baudžiamasis įsakymas neįgyja teisinės galios. Jei kaltinamasis nepasinaudoja teise reikalauti surengti bylos nagrinėjimą teisme, teismo baudžiamasis įsakymas įsiteisėja ir vykdomas Lietuvos Respublikos baudžiamojo proceso kodekso nustatyta tvarka.

30Įsiteisėjęs teismo baudžiamasis įsakymas yra neskundžiamas.

1. Prienų rajono apylinkės teismo teisėja Laima Lubauskienė... 2. išnagrinėjo Kauno apygardos prokuratūros Alytaus apylinkės prokuratūros... 3. V. M., asmens kodas ( - ) gimęs ( - ), Lietuvos Respublikos pilietis,... 4. kaltinamas pagal Lietuvos Respublikos baudžiamojo kodekso (toliau – BK) 259... 5. Teismas... 6. V. M. nuo ikiteisminio tyrimo metu nenustatyto laiko iki 2016 m. spalio 24 d.... 7. Šiais veiksmais V. M. padarė baudžiamąjį nusižengimą, numatytą BK 259... 8. V. M., apklaustas įtariamuoju, kaltę pripažino ir parodė, kad 2016 m.... 9. Be kaltinamojo V. M. parodymų, jo kaltę patvirtina ir kiti ikiteisminio... 10. Liudytojas R. M. parodė, kad 2016 m. spalio 24 d. apie 11 val. patruliuojant... 11. Alytaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato Prienų rajono policijos... 12. Įvykio vietos apžiūros protokole užfiksuota įvykio vietos - Alytaus... 13. Specialisto išvada Nr. ( - ) nustatyta, kad žalios spalvos dalinai... 14. Specialisto išvada Nr. ( - ) nustatyta, kad V. M. šlapime rasta... 15. Tokiu būdu, įstatymo nustatyta tvarka gauti faktiniai duomenys leidžia... 16. Skiriant bausmę, atsižvelgiama į padarytos nusikalstamos veikos pobūdį ir... 17. Kaltinamasis V. M. praeityje neteistas (b.l. 24), vieną kartą baustas... 18. Protokole, kurį pasirašė kaltinamasis V. M., jam buvo išaiškinta galimybė... 19. Kaltinamajam skirtina prokuroro siūloma bausmės rūšis – bauda, kuri,... 20. Vadovaujantis BK 641 straipsniu, kaltinamojo atžvilgiu taikytinas BK 641... 21. Daiktai, turintys reikšmės nusikalstamai veikai tirti ir nagrinėti –... 22. Teismas, vadovaudamasis Lietuvos Respublikos baudžiamojo proceso 420... 23. V. M. pripažinti kaltu padarius nusikalstamą veiką, numatytą Lietuvos... 24. Vadovaujantis Lietuvos Respublikos baudžiamojo kodekso 64¹ straipsniu, V. M.... 25. Baudą sumokėti per du mėnesius nuo baudžiamojo įsakymo įsiteisėjimo... 26. V. M. paskirta kardomoji priemonė – rašytinis pasižadėjimas neišvykti,... 27. Daiktus, turinčius reikšmės nusikalstamai veikai tirti ir nagrinėti, -... 28. Įteikti V. M. teismo baudžiamojo įsakymo nuorašą, išsiunčiant jį... 29. Išaiškinti kaltinamajam, kad jis, nesutikdamas su bausmės paskyrimu teismo... 30. Įsiteisėjęs teismo baudžiamasis įsakymas yra neskundžiamas....