Byla 2-2824-528/2012
Dėl ieškinio atsisakymo ir civilinės bylos nutraukimo civilinėje byloje pagal ieškovo „BTA Insurance Company“ SE, veikiančio per „BTA Insurance Company“ SE filialą Lietuvoje ieškinį atsakovui B. R. dėl skolos pagal sutartį sumokėjimo

1Kauno miesto apylinkės teismo teisėja Virginija Baškienė, susipažinusi su ieškovo „BTA Insurance Company“ SE, veikiančio per „BTA Insurance Company“ SE filialą Lietuvoje prašymu dėl ieškinio atsisakymo ir civilinės bylos nutraukimo civilinėje byloje pagal ieškovo „BTA Insurance Company“ SE, veikiančio per „BTA Insurance Company“ SE filialą Lietuvoje ieškinį atsakovui B. R. dėl skolos pagal sutartį sumokėjimo,

Nustatė

2Ieškovas ieškiniu prašo priteisti iš atsakovo 750,-Lt skolą pagal draudimo sutartį, 5% metinių palūkanų nuo ieškinio padavimo dienos iki teismo sprendimo visiško įvykdymo ir 70,-Lt žyminį mokestį (b.l.3,4). Ieškovo ieškinys buvo priimtas, atsakovui išsiųstas pranešimas dėl atsiliepimo į ieškinį pateikimo. Atsakovo atsiliepimas į ieškinį nėra gautas.

32012 01 19 gautas ieškovo prašymas, kuriame nurodoma, jog šalys susitarė taikiai, todėl ieškovas ieškinio atsisako ir prašo civilinę bylą nutraukti, bylos nutraukimo pasekmės jam žinomos (b.l.20).

4Prašymas tenkintinas.

5Ieškovo atsisakymas nuo ieškinio priimtinas, kadangi imperatyvioms įstatymų nuostatoms ar viešajam interesui neprieštarauja (CPK 42 str. 1d., 111 str. 3d.). Šalys dėl ieškinio reikalavimų susitarė, pretenzijų neliko, todėl ieškovo atsisakymas nuo ieškinio priimtinas, civilinė byla nutrauktina (CPK 293 str. 4p.). Bylos nutraukimo pasekmės – tai, kad nutraukus bylą vėl kreiptis į teismą dėl ginčo tarp tų pačių šalių, dėl to paties dalyko ir tuo pačiu pagrindu neleidžiama - ieškovui yra žinomos (CPK 294 str. 2 d., b.l.19).

6Vadovaudamasi Lietuvos Respublikos CPK 42 str. 1d., 140 str. 1d., 290-295 str.,

Nutarė

7Priimti ieškovo „BTA Insurance Company“ SE, veikiančio per „BTA Insurance Company“ SE filialą Lietuvoje 300665654) atsisakymą nuo ieškinio atsakovui B. R. (a.k( - ) dėl skolos pagal sutartį sumokėjimo ir civilinę bylą Nr.2-2824-528/2012 nutraukti.

8Nutarties nuorašą siųsti šalims.

9Nutartis per 7 dienas gali būti skundžiama Kauno apygardos teismui per Kauno miesto apylinkės teismą.

Proceso dalyviai