Byla AT-787-347
Dėl teisės vairuoti transporto priemones atėmimo termino sutrumpinimo

1Kauno miesto apylinkės teismo teisėja Aurelija Naujokienė, išnagrinėjusi B. Š. prašymą dėl teisės vairuoti transporto priemones atėmimo termino sutrumpinimo,

Nustatė

2B. Š. Kauno miesto apylinkės teismo 2011 m. rugpjūčio 5 d. nutarimu administracinėje byloje Nr. A2.6.-5002-347/2011 pagal Lietuvos Respublikos ATPK 126 str. 4 d. nubaustas administracine nuobauda – 2000 Lt bauda su teisės vairuoti transporto priemones atėmimu 6 mėnesiems.

32011-11-29 Kauno miesto apylinkės teisme gautas B. Š. prašymas sutrumpinti teisės vairuoti transporto priemones atėmimo terminą praėjus pusei paskirtojo laiko. Nurodė, kad teisė vairuoti reikalinga darbui. Įmonėje, kurioje dirba staliumi, yra funkcijų, kurias galėtų atlikti, bet tam reikalinga teisė vairuoti transporto priemones. Materialinė padėtis yra sunki, turėdamas vairuotojo pažymėjimą galėtų daugiau dirbti ir gauti didesnį atlyginimą. Teismo paskirtą baudą jau sumokėjo, naujų teisės pažeidimų nepadarė, suprato padaręs pažeidimą, nuoširdžiai gailisi, žada daugiau taip nesielgti, išklausė privalomojo mokymo apie alkoholio ir narkotikų žalą žmogaus sveikatai mokymo programą.

4Prašymas tenkintinas.

5Vadovaujantis ATPK 329 str., jeigu asmuo, kuriam atimta teisė vairuoti transporto priemonę, teisės atėmimo laikotarpiu nepadarė teisės pažeidimo, nuobaudą paskyręs organas, gavęs asmens prašymą, gali, praėjus ne mažiau kaip pusei paskirtojo laiko, o kai tokia teisė atimta už tai, kad asmuo padarė teisės pažeidimą būdamas neblaivus arba apsvaigęs nuo narkotikų, vaistų ar kitų svaigiųjų medžiagų, taip pat gavęs ir Vyriausybės įgaliotų atlikti medicininę ir švietėjišką atestaciją institucijų pažymą, sutrumpinti nurodytos teisės atėmimo terminą (ATPK 329 str.).

6Pažeidėjas kreipėsi į teismą praėjus daugiau kaip pusei termino. Iš prie prašymo pateiktų dokumentų matyti, kad B. Š. per teisės vairuoti atėmimo laikotarpį administracine tvarka baustas nebuvo, teismo paskirtą baudą sumokėjo, atestuotas pagal apie alkoholio ir narkotikų žalą žmogaus sveikatai programą, iš darbovietės pateikta charakteristika patvirtina jo teiginius. Pateikti papildomi dokumentai apie šeimos sudėtį, išlaikytinius, turtinę padėtį. Taip pat atsižvelgtina į pažeidimo padarymo aplinkybes – B. Š. vairuoti nesiruošė, norėjo išvaryti automobilį iš dirbtuvių į gatvę.

7Atsižvelgiant į išdėstytas aplinkybes, taip pat į tai, kad skirtomis nuobaudomis buvo pasiekti ATPK 20 str. numatyti administracinės nuobaudos tikslai, B. Š. teisės vairuoti transporto priemones atėmimo terminas sutrumpintinas iki 2011-12-01.

8Vadovaudamasis ATPK 309 str., 329 str., teismas

Nutarė

9B. Š. prašymą dėl teisės vairuoti transporto priemones atėmimo termino sutrumpinimo tenkinti. Sutrumpinti B. Š., a. k. ( - ) Kauno miesto apylinkės teismo 2011 m. rugpjūčio 5 d. nutarimu paskirtą teisės vairuoti transporto priemones atėmimo 6 mėnesiems terminą nustatant, kad teisės vairuoti transporto priemones atėmimo terminas pasibaigė 2011-12-14.

10Nutartis per 20 dienų gali būti skundžiama Kauno apygardos teismui per Kauno miesto apylinkės teismą.

Proceso dalyviai