Byla e2-9496-985/2018
Dėl ieškinio atsisakymo civilinėje byloje pagal ieškovės uždarosios akcinės bendrovės „Marijampolės butų ūkis“ ieškinį atsakovei R. B. dėl skolos, delspinigių, palūkanų priteisimo

1Marijampolės apylinkės teismo Marijampolės rūmų teisėja Ingrida Navickienė,

2rašytinio proceso tvarka išnagrinėjo ieškovės uždarosios akcinės bendrovės „Marijampolės butų ūkis“ pareiškimą dėl ieškinio atsisakymo civilinėje byloje pagal ieškovės uždarosios akcinės bendrovės „Marijampolės butų ūkis“ ieškinį atsakovei R. B. dėl skolos, delspinigių, palūkanų priteisimo.

3Teismas

Nustatė

4ieškovė kreipėsi į teismą su ieškiniu, prašydama priteisti iš atsakovės 215,99 Eur skolos, 10,52 Eur delspinigių, 15,86 Eur bylinėjimosi išlaidų, 5 procentų metinių palūkų nuo priteistos sumos nuo bylos iškėlimo teisme iki teismo sprendimo visiško įvykdymo.

52018 m. lapkričio 23 d. Marijampolės apylinkės teisme Marijampolės rūmuose gautas atsakovės R. B. atsiliepimas, kuriuo sutinkama su pareikštu ieškiniu, nurodo, jog skolą sumokės ir atsiųst mokėjimo pavedimo kopiją.

62018 m. lapkričio 27 d. teisme gautas atsakovės mokėjimo nurodymas, patvirtinantis skolos sumokėjimą ieškovei UAB „Marijampolės butų ūkis“.

72018 m. lapkričio 28 d. teisme gautas ieškovės pareiškimas dėl ieškinio atsisakymo, kuriuo ieškovė prašo priimti ieškinio atsisakymą ir bylą nutraukti, kadangi atsakovė skolą, delspinigius, palūkanas bei bylinėjimosi išlaidas apmokėjo. Patvirtina, kad jai yra žinomos procesinės ieškinio atsisakymo pasekmės.

8Prašymas tenkintinas.

9Ieškovas turi teisę padidinti (sumažinti) reikalavimus ar atsisakyti nuo jų (Lietuvos Respublikos civilinio proceso kodekso (toliau – CPK) 42 straipsnis). Vadovaujantis CPK 140 straipsnio 1 dalimi, bet kurioje proceso stadijoje ieškovas, kreipęsis į teismą, turi teisę raštu ar žodžiu pareikšti teismui, kad jis atsisako ieškinio. Teismas bylą nutraukia, jeigu ieškovas atsisakė ieškinio ir atsisakymą teismas priėmė (CPK 293 straipsnio 4 punktas). Kadangi ieškovės teismui pateiktas ieškinio atsisakymas neprieštarauja imperatyvioms įstatymų nuostatoms, viešajam interesui, šalių teisių bei interesų nepažeidžia, ieškovei žinomos ieškinio atsisakymo ir civilinės bylos nutraukimo pasekmės (CPK 42 straipsnio 1 dalis, 2 dalis, 294 straipsnio 2 dalis), todėl ieškovės ieškinio atsisakymas priimamas ir civilinė byla nutraukiama.

10Ieškovei išaiškinama, kad bylą nutraukus vėl kreiptis į teismą dėl ginčo tarp tų pačių šalių, dėl to paties dalyko ir tuo pačiu pagrindu neleidžiama (CPK 294 straipsnio 2 dalis).

11Vadovaudamasis CPK 140 straipsnio 1 dalimi, 293 straipsnio 4 punktu, 295 straipsniu, 290-291 straipsniais, teismas

Nutarė

12prašymą tenkinti.

13Priimti ieškovės uždarosios akcinės bendrovės „Marijampolės butų ūkis“ atsisakymą nuo ieškinio ir civilinę bylą Nr. e2-9496-985/2018 nutraukti.

14Išaiškinti, jog bylą nutraukus, vėl kreiptis į teismą dėl ginčo tarp tų pačių šalių, dėl to paties dalyko ir tuo pačiu pagrindu neleidžiama.

15Nutartis per 7 dienas nuo jos patvirtintos kopijos įteikimo dienos gali būti skundžiama atskiruoju skundu Kauno apygardos teismui per Marijampolės apylinkės teismo Marijampolės rūmus.

Proceso dalyviai