Byla L2-19574-545/2009
Dėl piniginių reikalavimų

1Vilniaus miesto 2 apylinkės teismo teisėja Rima Bražinskienė, susipažinusi su kreditoriaus J. V. pareiškimu skolininkui UAB ( - ) dėl piniginių reikalavimų,

Nustatė

2Kreditorius prašo CPK XXIII skyriaus tvarka priteisti iš skolininko UAB „Pasala“ 3232,24 Lt neišmokėto darbo užmokesčio.

3Pareiškimas negali būti priimtas, nes yra neteismingas.

4Pažymėtina, kad pagal CPK 29 str. ieškiniai (šiuo atveju pareiškimas) pareiškiami pagal atsakovo gyvenamąją vietą, juridiniam asmeniui – pagal jo buveinės vietą, nurodytą juridinių asmenų registre. Kreditorius pareiškime nurodo, kad skolininko buveinės vieta yra adresu ( - ), tačiau VĮ Registrų centras duomenimis skolininko buveinės vieta nurodyta ( - ), o tai yra Vilniaus miesto 3 apylinkės teismo teritorijoje. CPK 32 str. numatyta, kad šalys rašytiniu tarpusavio susitarimu gali pakeisti teritorinį bylos teismingumą, tačiau toks rašytinis susitarimas teismui nėra pateiktas. Tokiu atveju teismas daro išvadą, kad pareiškimas teismingas Vilniaus miesto 3 apylinkės teismui, o ne Vilniaus miesto 2 apylinkės teismui, todėl jį atsisakytina priimti (CPK 137 str. 2 d. 2 p.).

5Teisėja, vadovaudamasi Lietuvos Respublikos civilinio proceso kodekso 87, 435 str.-

Nutarė

6Atsisakyti priimti kreditoriaus J. V. pareiškimą skolininkui UAB ( - ) dėl neišmokėto darbo užmokesčio priteisimo kaip neteismingą Vilniaus m. 2 apylinkės teismui.

7Išaiškinti kreditoriui, kad atsisakymas priimti pareiškimą neužkerta kelio įstatymų nustatyta tvarka pateikti naują pareiškimą ar ieškinį teisme pagal teismingumą – Vilniaus miesto 3 apylinkės teismui.

8Ši nutartis neskundžiama.

Proceso dalyviai