Byla T-101-503/2009

1Vilniaus miesto 2 apylinkės teismo teisėjas Valdas Petraitis, dalyvaujant prokurorei D. Kindurytei, Lukiškių tardymo izoliatoriaus-kalėjimo atstovui E. Tylertui, nuteistajam F. K. ,

2teismo posėdyje išnagrinėjęs Lukiškių tardymo izoliatoriaus-kalėjimo direktoriaus teikimą dėl nuteistojo F. K. lygtinio paleidimo iš pataisos įstaigų, nuteistojo asmens priežiūros bylą, išklausęs laisvės atėmimo vietų atstovo ir prokurorės išvadą,-

Nustatė

4Lukiškių tardymo izoliatoriaus-kalėjimo atstovas nurodė, jog F. K. , gim. 1946-11-08, anksčiau neteistas, Nuteistas 2004-01-14 Vilniaus apygardos teismo nuosprendžiu pagal LR BK 129 str. 1 d. –12 metų laisvės atėmimo, 2004-05-20 Lietuvos apeliacinis teismas nuosprendžiu pakeitė 2004-01-14 Vilniaus apygardos tesimo nuosprendį, F. K. nuteistam pagal 129 str. 1 d. paskyrė 9 metų laisvės atėmimo bausmę.

5Nuteistasis laisvės atėmimo bausmę atlieka Lukiškių tardymo izoliatoriuje-kalėjime nuo 2003-09-22, nuo 2004-01-28 paliktas įstaigoje ūkio darbams atlikti. Per atliktą bausmės laikotarpį 6 kartus skatintas pareiškiant padėkas. Už dalyvavimą socialinės reabilitacijos programose, sąžiningai atliekamą paskirtą darbą ir nepriekaištingą elgesį 2004-10-15 direktoriaus įsakymu perkeltas iš paprastosios grupės į lengvąją.

6F. K. yra savarankiškas, kategoriškas, pasitiki savo jėgomis. Nekonfliktiškas, nesiekia lyderio vaidmens. Kolektyve stengiasi su visais palaikyti draugiškus santykius, tačiau išrankus draugų atžvilgiu. Nenuolaidus, sugeba apginti savo nuomonę. Konservatyvus. Ypatingų interesų nepastebėta, jie dažniausiai apsiriboja buitinių poreikių tenkinimu. Nuteistajam svarbi aplinkinių nuomonė, palaikymas ir pagarba. Nuteistojo elgesys atliekant paskirtą laisvės atėmimo bausmę Lukiškių tardymo izoliatoriuje-kalėjime vertinamas teigiamai.

7Nuteistasis turi 9 klasių išsisavinimą yra įgijęs vairuotojo, šaltkalvio, santechniko ir kūriko specialybes. Iki nuteisimo dirbo UAB „Garotiekis“ kūriku.

8F. K. palaiko socialinius ryšius su vaikais, yra lankomas sūnaus, susirašinėja su dukra, kuri sutinka priimti tėvą gyventi adresu: Raudondvario k., Nemenčinės sen., Vilniaus r.

9Dėl padaryto nusikaltimo gailisi, paskirtą bausmę vertina kaip pelnytą. Ateities planai konkretūs, socialiai priimtini ir realiai įgyvendinami. Nori įsidarbinti senoje darbovietėje ir dirbti tol, kol leis sveikata.

10Pažymėtina, kad 2008-06-05 Vilniaus m. 2 apylinkės teisme buvo nagrinėta byla dėl nuteisto lygtinio paleidimo, tačiau teikimas atmestas. 2008-06-19 Vilniaus apygardos teismas paliko pirmosios instancijos teismo nutartį nepakeistą.

11Vykdomojo rašto neturi. Bausmę atlieka lengvojoje grupėje.

12Bausmės pradžia: 2003-09-19

13Atliko: 5 m. 4 mėn.

14Bausmės pabaiga: 2012-09-19

15Liko: 3 m. 7 mėn.

16Atsižvelgus į padaryto nusikaltimo pobūdį, pavojingumą visuomenei ir į neatliktos laisvės atėmimo bausmės dalį Lukiškių tardymo izoliatoriaus - kalėjimo administracija netarpininkauja dėl nuteistojo F. K. lygtinio paleidimo iš laisvės atėmimo vietos.

17Prokurorė mano, jog nuteistąjį galima paleisti lygtinai, uždraudžiant ilgiau negu 7 paroms išvykti iš gyvenamosios vietos ir įpareigojant registruotis 1 kartą per mėnesį Pataisos inspekcijoje.

18Nuteistasis prašo teikimą tenkinti.

19Nuteistas paleistinas lygtinai iš pataisos įstaigų.

20Iš asmens priežiūros bylos nustatyta, kad nuteistasis F. K. charakterizuojamas teigiamai. Bausmės atlikimo metu nuteistasis 6 kartus skatintas pareiškiant padėkas. Už dalyvavimą socialinės reabilitacijos programose, sąžiningai atliekamą paskirtą darbą ir nepriekaištingą elgesį 2004-10-15 direktoriaus įsakymu perkeltas iš paprastosios grupės į lengvąją. Faktų parodančių jo neigiamą asmenybę, bausmės atlikimo metu, nematyti. Pagal tai, ir, įvertinęs bausmės atlikimo vietos administracijos psichologinę išvadą, nuteistojo įsipareigojimą pavyzdingu elgesiu įrodyti savo pasitaisymą, pasižadėjimą nedaryti jokių nusikaltimų ir viešosios tvarkos pažeidimų, laikytis įstatymo reikalavimų, teismas daro išvadą, kad nuteistąjį galima toliau taisyti neizoliavus nuo visuomenės, bet prižiūrimą ir paskiriant apribojimus.

21Vadovaudamasis LR BVK 157 str. 3 d., 2 p., ir LR BPK 360 str., 362 str., teismas,-

Nutarė

23F. K. , a.k. ( - ) paleisti iš laisvės atėmimo vietos lygtinai, įpareigojant jį vieną kartą per mėnesį registruotis gyvenamosios vietos Pataisos inspekcijoje ir uždraudžiant jam ilgiau negu 7 paroms išvykti iš gyvenamosios vietos.

24Nutartis per 5 dienas gali būti skundžiama Vilniaus apygardos teismui skundą paduodant per Vilniaus miesto 2 apylinkės teismą.

Proceso dalyviai