Byla 2-13059-775/2011
Dėl nuosavybės teisės pagal įgyjamąją senatį įteisinimo, nuosavybės įregistravimo, įpareigojimo išduoti nuosavybės teisę patvirtinančius dokumentus

1Kauno miesto apylinkės teismo teisėja Edita Šliumpienė, spręsdama ieškovo R. V. ieškinio priėmimo klausimą atsakovams VMI prie LR Finansų ministerijos ir VĮ Regitra dėl nuosavybės teisės pagal įgyjamąją senatį įteisinimo, nuosavybės įregistravimo, įpareigojimo išduoti nuosavybės teisę patvirtinančius dokumentus

Nustatė

2Ieškovas kreipėsi į Kauno miesto apylinkės teismą, prašydamas: 1) įteisinti jam nuosavybės teisę pagal įgyjamąją senatį į motociklo (markė Iž 56, gamybos metai 1960, variklio Nr. 113056, rėmo Nr. T113056, valstybinis Nr. 1UOP 45-49) nuosavybę; 2) įpareigoti atsakovą VĮ Regitra įregistruoti nuosavybę į motociklą, išduoti nuosavybės teisę ir jo registraciją patvirtinančius dokumentus.

3Pirmasis ieškinio reikalavimas yra dėl juridinę reikšmę turinčio fakto nustatymo, kuris nagrinėjamas ypatingąja teisena, reiškiant tokį reikalavimą, teismui pareiškėjas pateikia pareiškimą. Antrasis reikalavimas turėtų būti nagrinėjamas ieškinio teisena. Vienoje byloje negali būti nagrinėjami skirtingos teisenos reikalavimai. Iš ieškinio turinio matyti, jog ieškovas neturi jo nuosavybės teisę į motociklą patvirtinančių dokumentų, todėl jo pagrindinis reikalavimas yra nustatyti juridinę reikšmę turintį faktą. Tik išnagrinėjus juridinio fakto reikalavimą ir VĮ Regitrai atsisakius atlikti tam tikrus veiksmus, galėtų būti keltinas klausimas dėl įpareigojimo įregistruoti nuosavybę ir išduoti jo registracijos dokumentus. VĮ Regitros sprendimas atsisakyti atlikti tam tikrus veiksmus turėtų būti skundžiamas LR Administracinių bylų teisenos įstatymo nustatyta tvarka.

4Atsižvelgiant į nurodytas aplinkybes ir remiantis CPK 446 str., bylose dėl juridinę reikšmę turinčių faktų nustatymo pareiškimai paduodami pareiškėjo gyvenamosios vietos apylinkės teismui. Kaip matyti iš pareiškime nurodytų duomenų, R. V. gyvena Liepų g. 28-33, Garliava, Kauno rajone, todėl ieškinys atsisakytinas priimti, nes paduotas pažeidžiant teismingumo taisykles (CPK 137 str. 2d. 2p.).

5Ieškovui išaiškintina teisė kreiptis su pareiškimu į Kauno rajono apylinkės teismą.

6Vadovaudamasi LR CPK 290-291 str.,137 str. 2d. 2p.,

Nutarė

7Atsisakyti priimti ieškovo R. V. ieškinį (2011 06 10 reg. Nr. 10297) ir, nutarčiai įsiteisėjus, grąžinti jį ieškovui.

8Dėl šios nutarties per 7 dienas gali būti duodamas atskirasis Kauno apygardos teismui per Kauno miesto apylinkės teismą.

Proceso dalyviai