Byla 2-17057-886/2011

1Kauno miesto apylinkės teismo teisėja Laima Kriaučiūnaitė, rašytinio proceso tvarka išnagrinėjusi antstolio Raimundo Stanislausko prašymą paskirti kuratorių skolininkei R. K. vykdomojoje byloje,

Nustatė

2Antstolis R. Stanislauskas prašo paskirti kuratorių skolininkei R. K. vykdomojoje byloje Nr. 0070/11/00855. Nurodo, kad antstolio kontoroje yra vykdoma Kauno miesto teismo hipotekos teisėjo 2011 m. balandžio 7 d. nutartis dėl 352 276,48 Lt skolos ir 16 proc. metinių palūkanų išieškojimo iš skolininkės R. K. išieškotojui Nordea Bank Finland Plc Lietuvos skyriui. Antstolis pažymėjo, kad skolininkės darbo ar gyvenamoji vieta tapo nežinomos, paskutinėje žinomoje gyvenamojoje vietoje ( - ), skolininkė negyvena. Civilinėje (hipotekos) byloje Nr. 2-8883-657/2011 skolininkei procesiniai dokumentai įteikti viešo paskelbimo būdu.

3Prašymas tenkintinas.

4CPK 601 straipsnyje numatyta, kad tais atvejais, kai skolininko buvimo vieta nežinoma, tačiau yra skolininko turto, išieškotojas turi teisę prašyti vykdymo vietos apylinkės teismą paskirti skolininko kuratorių. Prašymas paskirti skolininko kuratorių paduodamas antstoliui, o šis ne vėliau kaip per tris dienas prašymą su vykdomąja byla perduoda apylinkės teismui, kurio veiklos teritorijoje atliekami vykdymo veiksmai. Asmuo kuratoriumi gali būti skiriamas tik jo paties sutikimu. Teismas, skirdamas kuratorių, turi užtikrinti, kad tai būtų pilnametis veiksnus fizinis asmuo, galintis tinkamai pasirūpinti atitinkamos šalies teisių ir teisėtų interesų apsauga. Kuratoriumi gali būti skiriami advokatai ar advokatų padėjėjai, atitinkamos šalies šeimos nariai ar giminaičiai arba kiti asmenys, kurie suinteresuoti atitinkamo asmens teisių ir teisėtų interesų apsauga. Kuratoriumi negali būti skiriamas asmuo, turintis teisinį suinteresuotumą bylos baigtimi, jeigu šis suinteresuotumas yra priešingas atstovaujamosios šalies interesams (CPK 39 str. 4 dalis).

5Teismas, išnagrinėjęs antstolio prašymą, iš vykdomojoje byloje Nr. 0070/11/00855 esančių duomenų nustatęs, kad skolininkės R. K. buvimo vieta nežinoma, o advokatas A. P. sutinka būti skolininkės kuratoriumi, sprendžia, kad antstolio prašymas skirti skolininkės kuratorių yra pagrįstas. Teismas nenustatė duomenų, dėl ko nurodytas advokatas negalėtų būti skiriamas skolininkės R. K. kuratoriumi. Esant šioms aplinkybėms, yra pagrindas antstolio prašymą patenkinti (CPK 601 straipsnio 3 dalis).

6Teismas paskirtam kuratoriui A. P. išaiškina, kad jis, kaip skolininkės R. K. kuratorius, vykdymo procese turi tokias pačias procesines teises kaip ir skolininkas, išskyrus teisę turėti atstovą (CPK 601 straipsnio 4 dalis).

7Vadovaudamasi Lietuvos Respublikos CPK 39 straipsnio 2 dalimi, 229, 593, 601, straipsniais,

Nutarė

8Prašymą patenkinti.

9Paskirti advokatą A. P. (asmens kodas ( - ) skolininkės R. K. (asmens kodas ( - ) kuratoriumi vykdomojoje byloje Nr. 0070/11/00855 dėl 352 276,48 Lt skolos ir 16 proc. metinių palūkanų išieškojimo iš skolininkės R. K. išieškotojui Nordea Bank Finland Plc Lietuvos skyriui.

10Apie kuratoriaus paskyrimą viešai paskelbti teisme ir išieškotojo Nordea Bank Finland Plc Lietuvos skyriaus lėšomis viename iš pagrindinių Lietuvos Respublikos dienraščių.

11Nutarties nuorašą išsiųsti antstoliui Raimundui Stanislauskui, išieškotojui Nordea Bank Finland Plc Lietuvos skyriui, advokatui A. P..

12Nutartis neskundžiama.

Proceso dalyviai