Byla 2-4023-584/2012
Dėl turtinės žalos atlyginimo, priėmimo klausimą

1Kauno miesto apylinkės teismo teisėja Diana Jasaitienė, rašytinio proceso tvarka spręsdama ieškovės Z. A. B. ieškinio, pareikšto atsakovei Kauno miesto savivaldybei ir trečiajam asmeniui Nacionalinei žemės tarnybai, dėl turtinės žalos atlyginimo, priėmimo klausimą

Nustatė

2ieškovė kreipėsi į teismą prašydama priteisti iš Kauno miesto savivaldybės turtinę žalą dėl negalėjimo naudotis žemės sklypu adresu ( - ), visa apimtimi – 7516,40 Lt kasmet nuo ieškinio padavimo momento, pinigus išmokant mėnesinėmis periodinėmis išmokomis po 626,36 Lt iki kiekvieno mėnesio 25 dienos, kol Kauno miesto savivaldybė iškels komunikacijas ir nuims visus servitutinius apribojimus ieškovės žemės sklypo atžvilgiu. Ieškinyje nurodė, kad jai 2009-10-21 buvo atkurtos nuosavybės teisės į žemės sklypą ( - ). Nuosavybės teisių atkūrimo dokumentuose jokie servitutai minėto žemės sklypo atžvilgiu nebuvo užfiksuoti, tačiau paaiškėjo, kad faktiškai visas sklypo plotas užimtas komunikaciniais įrengimais, dėl šios priežasties ieškovė negali nei naudotis sklypu pagal paskirtį, nei jo įregistruoti, ir dėl to patiria turtinę žalą, sąlygotą savivaldybės darbuotojų neteisėtų veiksmų, nuslepiant informaciją apie žemės sklypui taikomus apribojimus vykdant nuosavybės teisių atkūrimo procesą.

3Ieškinį atsisakytina priimti.

4Ieškovė reikalavimą dėl žalos atlyginimo sieja su nuosavybės teisių atkūrimo procedūromis. Jos manymu, atliekant šias procedūras, nebuvo tinkamai įgyvendintos teisės aktų nuostatos ir nebuvo užtikrinta, jog duomenys apie atkurtinos žemės naudojimo apribojimus būtų nustatyti nuosavybės teisių atkūrimo dokumentuose ir išviešinti ieškovei, o tai lėmė, kad ji dėl atkurtame žemės sklype faktiškai esančių apribojimų apskritai negali įgyvendinti savo nuosavybės teisės ir patiria žalą. Nuosavybės teisių atkūrimas yra pagal Piliečių nuosavybės teisių į išlikusį nekilnojamąjį turtą atkūrimo įstatymą ir kitus specialiuosius teisės aktus vykdoma viešojo administravimo veikla (Administracinių bylų teisenos įstatymo 2 str. 1 d.). Taigi, ginčas yra kilęs dėl žalos, viešojo administravimo subjektui atlikus neteisėtus veiksmus, atlyginimo (CK 6.271 str.). Tokius ginčus įstatymai priskiria administracinių teismų kompetencijai (Administracinių bylų teisenos įstatymo 15 str. 1 d. 3 p.), todėl ieškovės ieškinį, pareikštą Kauno miesto apylinkės teismui, atsisakytina priimti kaip neteismingą (CPK 137 str. 2 d. 2 p.). Ieškovei pasiūlytina kreiptis į Kauno apygardos administracinį teismą (CPK 137 str. 3 d.).

5Teismas, vadovaudamasis Lietuvos Respublikos CPK 137 str. 2 d. 2 p., 290-291 str.,

Nutarė

6atsisakyti priimti kaip neteismingą ieškovės Z. A. B. ieškinį, pareikštą atsakovei Kauno miesto savivaldybei ir trečiajam asmeniui Nacionalinei žemės tarnybai, dėl turtinės žalos atlyginimo.

7Nutarties patvirtintą kopiją siųsti ieškovei.

8Nutartis per 7 dienas nuo jos patvirktinos kopijos gavimo gali būti skundžiama atskiruoju skundu Kauno apygardos teismui per Kauno miesto apylinkės teismą.

Proceso dalyviai