Byla 2-22222-587/2011
Dėl išieškotojo pakeitimo vykdymo procese, skolininkai K. R., J. R., išieškotojas AB „Swedbank“, reikalavimo teisių perėmėjas UAB „Gelvora“

1Kauno miesto apylinkės teismo teisėja Lina Žemaitienė, rašytinio proceso tvarka rašytinio spręsdama antstolio Mareko Petrovskio prašymą dėl išieškotojo pakeitimo vykdymo procese, skolininkai K. R., J. R., išieškotojas AB „Swedbank“, reikalavimo teisių perėmėjas UAB „Gelvora“,

Nustatė

2Antstolis kreipėsi į Kauno miesto apylinkės teismą ir prašo vykdymo procese esamą išieškotoją AB „Swedbank“ pakeisti į naują išieškotoją UAB „Gelvora“.

3Prašymą atsisakytina priimti.

4LR CPK 596 str. 1 d. nustatyta, kad pirmosios instancijos teismas, kuriame buvo išnagrinėta byla, antstolio ar suinteresuotų asmenų prašymu vykdymo procese pakeičia išieškotoją reikalavimo perleidimo ar skolos perkėlimo atveju. Iš antstolio kartu su prašymu pateiktų dokumentų matyti, kad antstolio Mareko Petrovskio kontorai yra pateiktas vykdyti 2008 m. gruodžio 23 d. Kauno rajono apylinkės teismo Teismo įsakymas Nr. L2-3389-540/2008 dėl 14923,06 Lt skolos ir palūkanų išieškojimo iš skolininkų K. R. ir J. R.. Atsižvelgiant į tai teismas sprendžia, kad pirmosios instancijos teismas, kuriame buvo išnagrinėta byla, yra Kauno rajono apylinkės teismas.

5Esant šioms aplinkybėms, antstolio Mareko Petrovskio pateiktą prašymą dėl išieškotojo pakeitimo vykdymo procese atsisakytina priimti, išaiškintina, kad su prašymu dėl išieškotojo pakeitimo vykdymo procese, kur skolininkai K. R., J. R., išieškotojas AB „Swedbank“, reikalavimo teisių perėmėjas UAB „Gelvora“, antstolis Marekas Petrovskis turi kreiptis į Kauno rajono apylinkės teismą (LR CPK 596 straipsnio 1 d.).

6Remiantis išdėstytais argumentais, prašymą atsisakytina priimti kaip neteismingą šiam teismui (CPK 137 str. 2 d. 2 p.).

7Teismas, remdamasis išdėstytu ir vadovaudamasis Lietuvos Respublikos civilinio proceso kodekso 290 str., 291 str., 137 str., 593 str., 596 str.,

Nutarė

8Atsisakyti priimti antstolio Mareko Petrovskio prašymą dėl išieškotojo pakeitimo vykdymo procese ir kartu su pateiktais dokumentais gražinti jį padavusiam asmeniui.

9Išaiškinti, kad su prašymu dėl išieškotojo pakeitimo vykdymo procese, kur skolininkai K. R., J. R., išieškotojas AB „Swedbank“, reikalavimo teisių perėmėjas UAB „Gelvora“, antstolis Marekas Petrovskis gali kreiptis į Kauno rajono apylinkės teismą.

10Nutartis per 7 dienas nuo jos nuorašo įteikimo dienos atskiruoju skundu gali būti skundžiama Kauno apygardos teismui per Kauno miesto apylinkės teismą.

Proceso dalyviai