Byla 2-18069-199/2011
Dėl išrašo iš visuotinio akcininkų susirinkimo protokolo pripažinimo negaliojančiu ir įpareigojimo ištaisyti duomenis, priėmimo klausimą

1Kauno miesto apylinkės teismo teisėja Olga Šinkarenko, spręsdama ieškovo J. S. ieškinio atsakovui VĮ Registrų centro Kauno filialui dėl išrašo iš visuotinio akcininkų susirinkimo protokolo pripažinimo negaliojančiu ir įpareigojimo ištaisyti duomenis, priėmimo klausimą,

Nustatė

2ieškovas pateikė teismui ieškinį, kuriuo prašo pripažinti negaliojančiu IAB „Furoras“ 1996-05-02 išrašą iš visuotinio akcininkų susirinkimo protokolo Nr. 1-96 bei įpareigoti VĮ Registrų centro Kauno filialą išregistruoti pareiškėją iš Juridinių asmenų registro duomenų bazės kaip IAB „Furoras“ vadovą ir likvidatorių.

3VĮ Registrų centras, kurio veiksmus skundžia ieškovas, yra valstybinio administravimo subjektas.

4Lietuvos Respublikos Administracinių bylų teisenos įstatymo 15 str. 1 d. 1 p. numato, kad ginčus dėl valstybinio administravimo subjektų priimtų teisės aktų ir veiksmų teisėtumo, taip pat šių subjektų atsisakymo atlikti jų kompetencijai priskirtus veiksmus teisėtumo ir pagrįstumo ar vilkinimo atlikti tokius veiksmus nagrinėja administraciniai teismai.

5Atsižvelgiant į tai, kad ieškinys yra teismingas ne Kauno miesto apylinkės teismui, o Kauno apygardos administraciniam teismui, jis atsisakytinas priimti ( CPK 137 str. 2 d. 2 p.).

6Teismas vadovaudamasis Lietuvos Respublikos CPK 137 str. 2 d. 2 p., 290-291 str.

Nutarė

7atsisakyti priimti ieškovo J. S. ieškinį atsakovui VĮ Registrų centro Kauno filialui, kaip neteismingą Kauno miesto apylinkės teismui.

8Nutartis per 7 dienas nuo nutarties gavimo dienos gali būti skundžiama atskiruoju skundu Kauno apygardos teismui per Kauno miesto apylinkės teismą.

Proceso dalyviai