Byla 2-1186-130/2012
Dėl neturinės žalos atlyginimo, priėmimo klausimą

1Vilniaus miesto 3 apylinkės teismo teisėja Alma Pilipaitienė, rašytinio proceso tvarka išnagrinėjusi ieškovo R. Ž. ieškinio atsakovui Lietuvos Respublikos Vyriausybei dėl neturinės žalos atlyginimo, priėmimo klausimą,

Nustatė

2ieškovas kreipėsi į teismą su ieškiniu prašydamas priteisti iš atsakovo 200 000,00 Lt neturtinę žalą ir 10 proc. metines palūkanas už priteistą sumą.

3Ieškinys neteismingas Vilniaus miesto 3 apylinkės teismui, todėl jį priimti atsisakoma.

4Žalą, atsiradusią dėl neteisėtų teisėjo ar teismo veiksmų nagrinėjant civilinę bylą, atlygina valstybė, jeigu žala atsirado dėl teisėjo ar kito teismo pareigūno kaltės (CK 6.272 str. 2 d.). Tais atvejais, kai atsakovas yra valstybė, ieškinys pareiškiamas pagal valstybei atstovaujančios institucijos buveinę (CPK 29 str.). Be to, ieškinys dėl žalos, atsiradusios dėl neteisėtų teisėjo ar teismo veiksmų nagrinėjant civilinę bylą, gali būti pareiškiamas taip pat pagal ieškovo gyvenamąją vietą (CPK 30 str. 7 d.). LR Vyriausybė 2001-07-26 nutarimu Nr. 932 „Dėl atstovavimo valstybei bylose dėl žalos atlyginimo“, įgaliojo LR Teisingumo ministeriją atstovauti valstybei bylose, kuriose žala grindžiama neteisėtais teisėjo ar teismo veiksmais.

5Iš ieškovo ieškinyje nurodytų aplinkybių matyti, jog ieškovas ieškinį grindžia reikalavimu atlyginti jam padarytą neturtinę žalą, atsiradusią dėl neteisėtų Kauno miesto apylinkės teismo teisėjos Dainos Kukalienės veiksmų nagrinėjant civilinę bylą (CK 6.272 str. 2 d.), todėl tokioje byloje valstybę įgaliota atstovauti LR Teisingumo ministerija, kurios registruota buveinė yra Gedimino pr. 30, Vilniuje. Ši teritorija yra priskirta Vilniaus miesto 2 apylinkės teismui.

6Esant šioms aplinkybėms, teismas daro išvadą, jog ieškovo pareikštas ieškinys yra neteismingas Vilniaus miesto 3 apylinkės teismui, todėl jį atsisakoma priimti (CPK 137 str. 2 d. 2 p.). Ieškovui išaiškinama teisė su ieškiniu kreiptis į Vilniaus miesto 2 apylinkės teismą (Laisvės pr. 79A, Vilnius) arba į teismą pagal ieškinyje nurodytą ieškovo gyvenamąją vietą – Kauno miesto apylinkės teismą (Laisves al. 103, Kaunas).

7Vadovaudamasis CPK 137 str. 2 d. 2 p., 290, 291 str., teismas

Nutarė

8atsisakyti priimti ieškovo R. Ž. ieškinį.

9Ieškinį su priedais grąžinti ieškovui.

10Išaiškinti ieškovui, kad jis turi teisę kreiptis į Vilniaus miesto 2 apylinkės teismą ar Kauno miesto apylinkės teismą.

11Nutartis per septynias dienas nuo jos nutarties patvirtintos kopijos įteikimo dienos gali būti skundžiama atskiruoju skundu Vilniaus apygardos teismui per Vilniaus miesto 3 apylinkės teismą.

Proceso dalyviai
Ryšiai