Byla 2-3266-910/2012
Dėl turtinės ir neturtinės žalos atlyginimo priėmimo klausimą

1Vilniaus miesto 3 apylinkės teismo teisėja Laima Ribokaitė, rašytinio proceso tvarka spręsdama ieškovų R. Ž., V. Ž., M.-L. Ž. ieškinio atsakovui Lietuvos Vyriausybei dėl turtinės ir neturtinės žalos atlyginimo priėmimo klausimą,

Nustatė

2ieškovai R. Ž., V. Ž. ir M.-L. Ž., atstovaujamos įstatyminio atstovo R. Ž., kreipėsi į teismą su ieškiniu atsakovui Lietuvos Respublikos Vyriausybei dėl žalos atlyginimo. Ieškinio reikalavimai grindžiami Kauno miesto apylinkės teismo teisėjos, ieškovų manymu, neteisėtais (nusikalstamais) veiksmais, patvirtinant turto perdavimo išieškotojui aktą.

3Ieškinį atsisakytina priimti kaip neteismingą Vilniaus miesto 3 apylinkės teismui.

4Pagal Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2001 m. liepos 26 d. nutarimo Nr. 932 2 punktą, Teisingumo ministerija įgaliota atstovauti valstybei bylose dėl žalos atlyginimo, kai pagal įstatymus žalą, atsiradusią dėl teisėjo ar teismo neteisėtų veiksmų, privalo atlyginti valstybė. Kadangi Teisingumo ministerijos buveinė priskirtina Vilniaus miesto 2 apylinkės teismo veiklos teritorijai, tai pateiktas ieškinys neteismingas Vilniaus miesto 3 apylinkės teismui. Be to, atkreiptinas dėmesys į tai, kad toks ieškinys gali būti reiškiamas ir pagal ieškovo(-ų) gyvenamąją vietą (Civilinio proceso kodekso 30 straipsnio 6 dalis).

5Kadangi ieškinys pateiktas nesilaikant teismingumo taisyklių, tai jį priimti atsisakytina, išaiškinant, kad toks ieškinys pateiktinas Vilniaus miesto 2 apylinkės teismui arba Kauno miesto apylinkės teismui.

6Pažymėtina, be kita ko, kad ieškovas ieškinį reiškia nepilnamečių V. Ž. ir M.-L. Ž. vardu, tačiau nepateikia teismui įrodymų, patvirtinančių faktą, kad ieškovas yra nepilnamečių V. Ž. ir M.-L. Ž. atstovas pagal įstatymą (CPK 137 straipsnio 2 dalies 8 punktas).

7Vadovaudamasis Lietuvos Respublikos civilinio proceso kodekso 137 straipsnio 2 dalies 2, 8 punktais, 290, 291 straipsniais, teismas

Nutarė

8atsisakyti priimti ieškovų R. Ž., V. Ž., M.-L. Ž. ieškinį dėl atlyginimo kaip neteismingą Vilniaus miesto 3 apylinkės teismui.

9Ieškinį grąžinti ieškovams.

10Išaiškinti ieškovams, kad jie turi teisę kreiptis su tokiu ieškiniu arba į Vilniaus miesto 2 apylinkės teismą, arba į Kauno miesto apylinkės teismą.

11Nutartis per septynias dienas nuo jos patvirtintos kopijos įteikimo dienos gali būti skundžiama atskiruoju skundu Vilniaus apygardos teismui per Vilniaus miesto 3 apylinkės teismą.

Proceso dalyviai