Byla T-345-655/2008

1Vilniaus miesto 2 apylinkės teismo teisėja Ainora Kornelija Macevičienė, sekretoriaujant Tomai Petkevičiūtei, dalyvaujant prokurorui Gedvydui Vaivadai, gynėjai advokatei Birutei Strimaitytė, nedalyvaujant nuteistajai J. B. , viešame teismo posėdyje išnagrinėjo Kalėjimų departamento prie LR Teisingumo ministerijos teikimą dėl nuteistajai J. B. arešto bausmės sąlygų pakeitimo,

Nustatė

2J. B. 2008-07-04 Vilniaus miesto 2 apylinkės teismo nuosprendžiu buvo pripažinta kalta, padarius baudžiamąjį nusižengimą, numatytą LR BK 22 str. 1 d. ir 178 str. 4 d., bei nubausta 15 parų arešto bausme. Vadovaujantis LR BK 64 str. 3 d., 65 str. prie Vilniaus miesto 2 apylinkės teismo 2008-06-06 nuosprendžiu paskirtos ir neatliktos bausmės dalies iš dalies buvo pridėta šiuo nuosprendžiu paskirta bausmė ir galutinė subendrinta bausmė paskirta 30 parų arešto, nustatant jį atlikti poilsio dienomis. Vadovaujantis LR BK 66 str. į bausmės laiką įskaitytas laikinajame sulaikyme išbūtas laikas nuo 2008-07-03 iki 2008-07-04 (viena para), kas atitinka vieną arešto parą (LR BK 65 str.).

3Teikime nurodoma, kad nuteistoji į jai siųsta raštą, kuriuo ji buvo įpareigojama kuo skubiau atvykti į Kalėjimų departamentą ir susitarti dėl jai paskirtos bausmės atlikimo sąlygų, nereagavo, iki kreipimosi į teismą dienos į Kalėjimų departamentą neatvyko, todėl nėra galimybės vykdyti 2008-07-04 Vilniaus miesto 2 apylinkės teismo nuosprendį.

4Nuteistoji į teismo posėdį, apie kurio laiką ir vietą jai pranešta tinkamai, atvykti vengia. Kadangi nuteistojo neatvykimas į teismo posėdį nesustabdo klausimo sprendimo, byla buvo nagrinėjama J. B. nedalyvaujant (LR BPK 362 str.).

5Prokuroras prašo teikimą tenkinti

6Gynėja advokatė prašo teikimą atmesti.

7Teikimas tenkintinas.

8Iš teismui pateiktos medžiagos matyti, kad J. B. pažeidė arešto atlikimo tvarką, į siųstą Kalėjimų departamento raštą, kuriame buvo išsamiai nurodytos ir išaiškintos nuteistosios pareigos, susijusios su jai paskirtos bausmės atlikimu, niekaip nereagavo, į bausmę vykdančią instituciją neatvyko, jokių svarbių priežasčių, pateisinančių savo netinkamą elgesį, nenurodė, todėl jai paskirtos bausmės – 30 parų arešto atlikimo tvarka keistina įprastine minėtos bausmės atlikimo tvarka.

9Vadovaudamasis LR BK 49 str., BPK 354, 362 str. str., teismas

Nutarė

10Pakeisti nuteistajai J. B. paskirtos 30 (trisdešimt) parų arešto bausmės atlikimo tvarką įprastine šios bausmės atlikimo tvarka.

11Nutartis per 5 dienas gali būti skundžiama Vilniaus apygardos teismui, skundą paduodant per Vilniaus miesto 2 apylinkės teismą.

Proceso dalyviai