Byla L2-1998-294/2011
Dėl teismo įsakymo išdavimo

1Vilniaus miesto 2 apylinkės teismo teisėjas Gintaras Seikalis, susipažinęs su kreditoriaus UAB „Ramboll Lietuva“ pareiškimu dėl teismo įsakymo išdavimo,

Nustatė

3Kreditorius prašo LR CPK XXIII skyriaus tvarka priteisti iš skolininko Vilniaus miesto žydų religinės bendruomenės 5852,16 Lt skolos, 532,54 Lt delspinigių, palūkanas ir bylinėjimosi išlaidas.

4Kreditorius nesilaikė Lietuvos Respublikos Civilinio proceso kodekso (toliau – LR CPK) CPK 113 str. nurodytų reikalavimų, kuris numato, kad visi procesiniai dokumentai ir jų priedai teismui pateikiami valstybine kalba, kadangi kreditoriaus pridėtas pareiškimo priedas – sutartis su priedais, kuriais grindžiama skola, yra neišversti į lietuvių kalbą.

5Tokiu atveju teismas daro išvadą, kad pareiškimas neatitinka LR CPK XXIII skyriaus reikalavimų, todėl jį atsisakytina priimti ir pareiškimas grąžintinas jį padavusiam asmeniui, nes minėtame skyriuje nėra numatytas pareiškimo trūkumų šalinimo institutas.

6Teisėjas vadovaudamasis LR CPK 435 str.

Nutarė

8Atsisakyti priimti kreditoriaus UAB „Ramboll Lietuva“ pareiškimą dėl teismo įsakymo išdavimo ir grąžinti jį padavusiam asmeniui.

9Išaiškinti, kad atsisakymas priimti pareiškimą neužkerta kelio ištaisius trūkumus įstatymų nustatyta tvarka pateikti naują pareiškimą arba pareikšti ieškinį teisme pagal bendrąsias ginčo taisykles.

10Ši nutartis neskundžiama.

Proceso dalyviai