Byla L2-5983-155/2012
Dėl teismo įsakymo išdavimo, pareikštą skolininkei V. E., ir rašytinio proceso tvarka spręsdama jo priėmimo klausimą

1Vilniaus miesto 3 apylinkės teismo teisėja Rima Krušnienė, gavusi kreditoriaus UAB „Senamiesčio ūkis“ pareiškimą dėl teismo įsakymo išdavimo, pareikštą skolininkei V. E., ir rašytinio proceso tvarka spręsdama jo priėmimo klausimą

Nustatė

2Kreditorius pateikė Vilniaus miesto 3 apylinkės teismui neteismingą pareiškimą.

3Pagal LR CPK 432 str. bylų nagrinėjimui dėl teismo įsakymo išdavimo yra taikomos ir bendrosios ginčo teisenos taisyklės.

4Pagal LR CPK 29 str. pareiškimas dėl teismo įsakymo išdavimo pareiškiamas teismui pagal skolininko gyvenamąją vietą.

5Iškelto reikalavimo atveju yra netaikoma išimtinio teismingumo ar sutartinio teismingumo taisyklė.

6LR CK 2.17 str. nustato gyvenamosios vietos nustatymo kriterijus. Šiame straipsnyje numatyta, kad nustatant fizinio asmens gyvenamąją vietą atsižvelgiama į jo paties viešus pareiškimus apie savo gyvenamąją vietą. Skolininkė V. E. viešai pareiškė apie savo gyvenamosios vietos adresą, viešai deklaruodama savo gyvenamąją vietą.

7Skolininkės V. E. gyvenamoji vieta deklaruota adresu Karaimų g. 7-1, Vilniuje. Ši gatvė yra Žvėryno seniūnijoje, kuri 1994-06-15 LR Įstatymo „Dėl Lietuvos Aukščiausiojo Teismo, Lietuvos Apeliacinio teismo, apygardų teismų įsteigimo, apygardų ir apylinkių teismų veiklos teritorijos nustatymo bei Lietuvos Respublikos prokuratūros reformavimo“ Nr. I-497 7 str. pagrindu yra priskirta Vilniaus miesto 1 apylinkės teismo veiklos teritorijai, bet ne Vilniaus miesto 3 apylinkės teismo veiklos teritorijai. Todėl pareiškimą priimti atsisakoma LR CPK 435 str. 2 d., 137 str. 2 d. 2 p. pagrindu.

8Vadovaudamasi LR CPK 435 str. 2 d.,

9N u t a r i u:

10Atsisakyti priimti kreditoriaus UAB „Senamiesčio ūkis“, juridinio asmens kodas 121452134, pareiškimą dėl teismo įsakymo išdavimo, pareikštą skolininkei V. E..

11Atsisakytą priimti pareiškimą sugrąžinti kreditoriui UAB „Senamiesčio ūkis“.

12Išaiškinti kreditoriui, kad su pateiktu pareiškimu jis turi teisę kreiptis pagal teismingumą į Vilniaus miesto 1 apylinkės teismą.

13Nutartis per 7 dienas gali būti skundžiama Vilniaus apygardos teismui, paduodant atskirąjį skundą per Vilniaus miesto 3 apylinkės teismą.

14Teisėja

15Rima Krušnienė

Proceso dalyviai