Byla 2-201-608/2012
Dėl skolos priteisimo

1Vilniaus miesto trečiojo apylinkės teismo teisėja Lidija Valentukonytė, rašytinio proceso tvarka už akių atsakovo P. B. atžvilgiu išnagrinėjo civilinę bylą pagal ieškovo akcinės bendrovės Lesto ieškinį atsakovui P. B. dėl skolos priteisimo ir

Nustatė

2Ieškovas akcinė bendrovė Lesto kreipėsi į teismą su ieškiniu ir prašė priteisti iš atsakovo P. B. 2489,92 Lt skolos už suvartotą elektros energiją, 5 procentus metinių palūkanų nuo priteistos sumos nuo bylos iškėlimo teisme dienos iki teismo sprendimo visiško įvykdymo ir turėtas bylinėjimosi išlaidas. Ieškovas prašė teismą priimti sprendimą už akių, jeigu atsakovas nepateiks atsiliepimo į ieškinį.

3Atsakovo gyvenamosios ir darbo vietos adresai nežinomi, ieškovas neprašė skirti kuratoriaus ir nesutiko apmokėti jo išlaidų, todėl procesiniai dokumentai atsakovui įteikti viešo paskelbimo būdu. Atsakovas teismo nustatytu terminu nepateikė atsiliepimo į ieškinį. Apie atsiliepimo į ieškinį nepateikimo priežastis duomenų nėra, atsiliepimo į ieškinį nepateikimo pasekmės atsakovui išaiškintos. Esant šioms aplinkybėms ir ieškovo prašymui priimti sprendimą už akių, yra pagrindas dėl atsakovo rašytinio proceso tvarka, nepranešus šalims apie bylos nagrinėjimo vietą ir laiką, priimti sprendimą už akių (LR CPK 142 str. 4 d.).

4Atlikęs formalų byloje pateiktų įrodymų vertinimą, teismas daro išvadą, kad pasitvirtinus šių įrodymų turiniui, ieškinys tenkintinas pilnai.

5Pagal ieškovo pateiktus rašytinius įrodymus teismas nustatė, kad ieškovas tiekdavo elektros energiją atsakovui adresu ( - ) . Elektros energijos pirkimo – pardavimo santykiai nebuvo įforminti rašytine sutartimi, tačiau jei abonentas yra fizinis asmuo - vartotojas, naudojantis energiją savo buities reikmėms, tai sutartis laikoma sudaryta nuo vartotojo įrenginių prijungimo prie elektros tinklų. Tokiu būdu laikytina, jog vartotojas patvirtino elektros energijos pirkimo – pardavimo sutartį konkliudentiniais veiksmais (LR CK 1.71 str. 2 d.). Paskutinį kartą už šiame name sunaudotą elektros energiją mokėta 1997-08-20. 2006-07-13 patikrinimo metu buvo užfiksuota 2489,92 Lt skola, už kurią neatsiskaityta.

6Prievolės turi būti vykdomos sąžiningai, tinkamai bei nustatytais terminais pagal įstatymų ar sutarties nurodymus (LR CK 6.38 str.). Atsakovas už ieškovo suteiktą elektros energiją neatsiskaitė, todėl iš jo ieškovui priteisiama 2489,92 Lt skola LR CK 6.383 str., 6.384 str., 6.388 str. pagrindu.

7Ieškovo reikalavimas priteisti penkis procentus metinių palūkanų už priteistą sumą nuo bylos iškėlimo teisme dienos iki teismo sprendimo visiško įvykdymo tenkinamas vadovaujantis Lietuvos Respublikos CK 6.37 str. 2 d., 6.210 str.

8Bylinėjimosi išlaidos, kurias sudaro 70,00 Lt žyminis mokestis, 3,00 Lt už Nekilnojamojo turto registro centrinio duomenų banko išrašą, 2,90 Lt už Gyventojų registro tarnybos išrašą, viso 75,90 Lt, priteisiamos iš P. B. ieškovo akcinės bendrovės Lesto naudai Lietuvos Respublikos civilinio proceso kodekso 93 str. 1 d. pagrindu.

9Vadovaudamasis Lietuvos Respublikos civilinio proceso kodekso 142 str. 4 d., 285 str., 286 str. teismas

Nutarė

10Ieškinį tenkinti pilnai ir priimti sprendimą už akių.

11Priteisti iš atsakovo P. B. ieškovo akcinės bendrovės Lesto naudai 2489,92 Lt (du tūkstančius keturis šimtus aštuoniasdešimt devynis litus devyniasdešimt du centus) skolos.

12Priteisti iš atsakovo P. B. ieškovo akcinės bendrovės Lesto naudai penkis procentus metinių palūkanų nuo priteistos sumos 2489,92 Lt nuo bylos iškėlimo teisme dienos 2011-12-06 iki teismo sprendimo visiško įvykdymo.

13Priteisti iš atsakovo P. B. ieškovo akcinės bendrovės Lesto naudai 75,90 Lt (septyniasdešimt penkis litus devyniasdešimt centų) bylinėjimosi išlaidų.

14Atsakovas neturi teisės apskųsti sprendimą už akių apeliacine nei kasacine tvarka.

15Atsakovas sprendimą už akių priėmusiam teismui per dvidešimt dienų nuo šio sprendimo priėmimo dienos turi teisę paduoti pareiškimą dėl sprendimo už akių peržiūrėjimo.

16Ieškovas per trisdešimt dienų gali skųsti sprendimą už akių Vilniaus apygardos teismui per Vilniaus miesto trečiąjį apylinkės teismą.

Proceso dalyviai