Byla 2-1073-574/2009
Dėl skolos, palūkanų ir bylinėjimosi išlaidų priteisimo, rašytinio proceso tvarka

1Vilniaus miesto 2 apylinkės teismo teisėja Jurgita Mačionytė, priėmusi AB „Rytų skirstomieji tinklai“ ieškinį atsakovui A. M. dėl skolos, palūkanų ir bylinėjimosi išlaidų priteisimo, rašytinio proceso tvarka,

Nustatė

2ieškovė AB „Rytų skirstomieji tinklai“ kreipėsi į teismą su prašydama priteisti iš atsakovo A. M. 1 324,36 Lt skolos, 5 procentų dydžio metines palūkanas nuo bylos iškėlimo teisme iki sprendimo visiško įvykdymo ir bylinėjimosi išlaidas.

3Atsakovas A. M. 2008 m. vasario 9 d. mirė. Pagal LR CPK 48 str. 1 d., tais atvejais, kai viena iš ginčijamo teisinio santykio šalių pasitraukia iš bylos, teismas, jei yra pagrindas, tą šalį pakeičia jos teisių perėmėju, išskyrus atvejus, kai yra negalimas materialinių subjektinių teisių perėmimas.

4Vilniaus m. 31-ojo notaro biuro notaras S. S. informavo, kad po A. M. mirties į Vilniaus m. 31-ojo notaro biurą įpėdiniai dėl A. M. palikimo nesikreipė ir paveldėjimo byla nepradėta. Kadangi duomenų apie atsakovo teisių perėmėjus teismas neturi - nėra galimybės pakeisti atsakovą jo teisių perėmėju. Dėl šios priežasties 2009 m. spalio 2 d. nutartimi ieškovė buvo įpareigota nurodyti kam byloje yra reiškiamas reikalavimas. 2009 m. lapkričio 2 d. ieškovė teismui pranešė, kad nepavykus nustatyti atsakovo teisių perėmėjų, AB „Rytų skirstomieji tinklai“ kreipėsi į Vilniaus apskrities valstybinę mokesčių inspekciją su prašymu inicijuoti daikto pripažinimo bešeimininkiu procesą, tam, kad jo turtas būtų perimtas valstybės nuosavybėn.

5Laikytina, kad ieškinys neatitinka ieškinio turiniui keliamų reikalavimų, kadangi nėra nurodytas konkretus asmuo, kuriam ieškinys reiškiamas (LR CPK 135 str. 1 d., 111 str. 1 d. 2 p.). Atsižvelgiant į tai, AB „Rytų skirstomieji tinklai“ ieškinys dėl skolos, palūkanų ir bylinėjimosi išlaidų priteisimo paliktinas nenagrinėtu (LR CPK 296 str. 1 d. 11 p.)

6Vadovaudamasis LR CPK 290, 291, 296 straipsniais, teismas

Nutarė

7Ieškovės AB „Rytų skirstomieji tinklai“ ieškinį dėl skolos, palūkanų ir bylinėjimosi išlaidų priteisimo iš atsakovo A. M. palikti nenagrinėtu.

8Nutartis 7 dienų terminu nuo jos nuorašo įteikimo dienos gali būti skundžiama atskiruoju skundu Vilniaus apygardos teismui per Vilniaus miesto 2 apylinkės teismą.

Proceso dalyviai