Byla 2-8452-726/2009
Dėl santuokos nutraukimo abiejų sutuoktinių L. C. ir M. C. bendru sutikimu

1Vilniaus miesto 2 apylinkės teismo teisėja Audronė Bugelevičienė, rašytinio proceso tvarka teismo posėdyje išnagrinėjusi civilinę bylą dėl santuokos nutraukimo abiejų sutuoktinių L. C. ir M. C. bendru sutikimu,

Nustatė

2Pareiškėjai prašo santuoką, sudarytą ( - ) Vilniaus miesto civilinės metrikacijos skyriuje, akto įrašo Nr. 3161, nutraukti abiejų sutuoktinių bendru sutikimu. Nurodo, kad nesutarimai šeimoje prasidėjo prieš kelerius metus. Pareiškėjai pradėjo dažnai konfliktuoti tarpusavyje. Padarė išvadą, kad santuokoje gyventi negali, nes skiriasi jų požiūris į šeimą, į sutuoktinio pareigas šeimoje, pagarbą, toleranciją vienas kitam ir pan. Pareiškėjai mano, kad jų šeima yra iširusi galutinai. Pareiškėjai turi nepilnametį sūnų N. C. , gimusį ( - ). Santuoką nutraukus, prašo palikti santuokines pavardes, patvirtinti sutartį dėl santuokos nutraukimo pasekmių.

3Pareiškimas tenkintinas.

4Pareiškėjai santuoką įregistravo ( - ) Vilniaus miesto civilinės metrikacijos skyriuje, akto įrašo Nr. 3161. Pareiškėjai turi nepilnametį sūnų N. C. , gimusį ( - ). Iš pareiškėjų pareiškimo seka, kad sutuoktiniams toliau bendrai gyventi ir išsaugoti šeimą nebeįmanoma, todėl santuoką tikslinga nutraukti (CK 3.51 str.). Teismui pateiktos sutarties dėl santuokos nutraukimo pasekmių sąlygos neprieštarauja viešajai tvarkai ir nepažeidžia sutuoktinių teisių ir teisėtų interesų, todėl sutartis tvirtintina (CK 3.53 str.). Iš esmės pasikeitus aplinkybėms, buvę sutuoktiniai arba vienas iš jų gali kreiptis į teismą dėl santuokos nutraukimo pasekmių sutarties sąlygų pakeitimo.

5Vadovaudamasis CPK 541 str., teismas

Nutarė

6Pareiškėjų L. C. ir M. C. pareiškimą tenkinti.

7Santuoką, įregistruotą ( - ) Vilniaus miesto civilinės metrikacijos skyriuje, akto įrašo Nr. 3161, tarp L. C. , a. k. ( - ) ir M. C. , a. k. ( - ) nutraukti, pareiškėjų pavardžių nekeisti.

8Patvirtinti L. C. , a. k. ( - ) ir M. C. , a. k. ( - ) sutartį dėl santuokos nutraukimo pasekmių:

9„l. Dėl nepilnamečių vaikų:

101.1 Sūnaus, N. C. , gim. ( - ), a/k ( - ) gyvenamoji vieta nustatoma su sūnaus motina M. C. , a/k ( - )

111.2 Pareiškėjas, L. C. , skiria po 300 (tris šimtus) litų, savo sūnaus, N. C. , gim. ( - ), išlaikymui, mokėdamas juos periodinėmis išmokomis kiekvieną mėnesį, nuo prašymo teismui padavimo dienos iki jo pilnametystės, indeksuojant šią sumą LR Vyriausybės nustatyta tvarka atsižvelgiant į infliaciją, nustatant pareiškėjai, M. C. , a/k ( - ) uzufrukto teisę į šias lėšas.

121.3 Sūnaus auklėjime pareiškėjas dalyvauja pagal galimybes, atsižvelgdamas į vaiko interesus ir iš anksto susitardamas su vaiko motina.

132.Dėl tarpusavio išlaikymo:

142.1 Išlaikymo vienas kitam nereikalaujame.

153.Dėl turto padalijimo:

163.1 Santuokoje nekilnojamojo dalintino turto neturime.

174. Dėl kreditorių:

184.1 Kreditorių turinčių pretenzijų į mūsų turtą nėra.

195. Šalių pavardės:

205.1 Šalys susitaria, kad po santuokos nutraukimo pareiškėjas pasilieka pavardę C., pareiškėja – C..

21Mums yra žinoma, kad iš esmės pasikeitus aplinkybėms, kiekviena iš šalių turi teisę kreiptis į teismą dėl sutarties sąlygų pakeitimo.“

22Sprendimas per 30 dienų gali būti skundžiamas Vilniaus apygardos teismui per Vilniaus miesto 2 apylinkės teismą.

Proceso dalyviai