Byla 2-16188-918/2012
Dėl santuokos nutraukimo pasekmių sutarties sąlygų pakeitimo

1Kauno miesto apylinkės teismo teisėja Aistė Petrevičienė, spręsdama pareiškimo priėmimo klausimą civilinėje byloje pagal pareiškėjų I. S., K. S. pareiškimą suinteresuotas asmuo L. S., išvadą teikianti institucija Kauno miesto savivaldybės administracijos Vaiko teisių apsaugos skyrius, dėl santuokos nutraukimo pasekmių sutarties sąlygų pakeitimo,

Nustatė

2Pareiškėjai kreipėsi į Kauno miesto apylinkės teismą prašydami pakeisti 2003-06-26 sprendimu patvirtintos santuokos nutraukimo pasekmių sutarties sąlygas dėl nepilnamečio vaiko gyvenamosios vietos ir išlaikymo vaikui skyrimo.

3Pareiškimą atsisakytina priimti.

4CPK 538 str. 5 d. numatyta, jog buvusiems sutuoktiniams kreipiantis į teismą dėl santuokos nutraukimo pasekmių sutarties sąlygų pakeitimo iš esmės pasikeitus aplinkybėms, bylos nagrinėjimui mutatis mutandis taikomos CPK XXXV skyriaus nuostatos. Remiantis CPK 538 str. 2 d., prašymas nutraukti santuoką abiejų sutuoktinių bendru sutikimu paduodamas vieno iš sutuoktinių gyvenamosios vietos teismui. Tai reiškia, kad tuo atveju, jeigu buvę sutuoktiniai ar vienas iš jų kreipiasi į teismą dėl santuokos nutraukimo pasekmių sutarties sąlygų pakeitimo iš esmės pasikeitus aplinkybėms, prašymas turėtų būti reiškiamas vieno iš sutuoktinių gyvenamosios vietos apylinkės teismui.

5Pareiškėja I. S. gyvena Didžiojoje Britanijoje, pareiškėjas K. S. – Neveronių k., Kauno r., todėl pareiškimas neteismingas Kauno miesto apylinkės teismui. Pareiškėjai dėl santuokos nutraukimo pasekmių sąlygų pakeitimo gali kreiptis į teismą pagal pareiškėjo K. S. gyvenamąją vietą. Remiantis išdėstytomis aplinkybėmis, darytina išvada, kad byla teisminga Kauno rajono apylinkės teismui.

6Pareiškimą atsisakytina priimti ir jis su priedais grąžintinas jį padavusiems asmenims (CPK 137 str. 2 d. 2 p., 538 str. 5 ir 2 d.).

7Teismas, vadovaudamasis Lietuvos Respublikos civilinio proceso kodekso 137 str. 2 d. 2 p., 538 str. 5 ir 2 d.,

Nutarė

8Atsisakyti priimti pareiškėjų I. S., K. S. pareiškimą dėl santuokos nutraukimo pasekmių sutarties sąlygų pakeitimo.

9Grąžinti pareiškimą su priedais jį padavusiems asmenims.

10Nutartis atskiruoju skundu per septynias dienas nuo nutarties patvirtintos kopijos įteikimo dienos gali būti skundžiama Kauno apygardos teismui per Kauno miesto apylinkės teismą.

Proceso dalyviai