Byla 2-18985-615/2011
Dėl skolos priteisimo

1Kauno miesto apylinkės teismo teisėjas Mindaugas Plučas, neinformuojant dalyvaujančių byloje asmenų apie sprendimo už akių priėmimo laiką ir vietą, išnagrinėjęs civilinę bylą pagal ieškovo AB „TEO LT“ ieškinį atsakovui A. M., dėl skolos priteisimo,

Nustatė

2Ieškovas pareiškė ieškinį teisme dėl skolos priteisimo iš atsakovo. Nurodė, kad A. M. pageidavimu, sutartinės prievolės pagrindu, buvo instaliuota televizijos įranga ir teikiamos daugiakanalės televizijos retransliavimo paslaugos „Skaitmeninė Gala“. Klientas pasirašė sutartinius dokumentus su suderintu minimaliu paslaugomis naudotis terminu t.y. ne trumpiau kaip iki 2011 12 31 ir įsipareigojo nustatytais terminais (kiekvieną mėnesį) atsiskaityti už teikiamas pagaugas, pranešti adreso pasikeitimus, paslaugomis naudotis ne trumpiau kaip minimalų laikotarpį ir kt. Nesilaikant nustatytų terminų, turi būti grąžinamos visos nuolaidos, gautos nuo paslaugų teikimo pradžios. 2010 01 01 susidarė skola, todėl atsakovui buvo primenama per ryšių priemones apie įsiskolinimo dydį ir mokėjimo terminus. Į raginimus reaguota dalinai 2010 01 25 atsakovas sumokėjo 49,62 Lt. 2010 02 02 atsakovas sumokėjo 51,51 Lt. Toliau atsiskaitymai visai nutrūko ir įsiskolinimams išaugus 2010 07 23 sutartiniai santykiai su atsakovu buvo nutraukti už skolas paslaugų teikėjo iniciatyva su nurodytomis pasekmėmis. Atsakovo skola ieškovui yra 1168,35 Lt. Atsakovas skolos gera valia neatlygino, todėl ieškovas buvo priverstas kreiptis į teismą. Todėl taip pat prašo priteisti iš atsakovo palūkanas, bylinėjimosi išlaidas.

3Ieškovas pateikė tai patvirtinančius rašytinius įrodymus – Nekilnojamojo turto registro centrinio duomenų banko išrašą, Gyventojų registro tarnybos išrašą, skolos už telekomunikacijų paslaugas apskaičiavimo lentelę, PVM sąskaitas- faktūras, Televizijos programų retransliavimo skaitmeninės antžeminės televizijos tinklų paslaugų teikimo sutartį, Skaitmeninės antžeminės televizijos retransliavimo paslaugos užsakymą, kitus dokumentus. Prašo priteisti iš atsakovo skolą, palūkanas, žyminį mokestį, kitas bylinėjimosi išlaidas.

4Atsakovui jo oficialiai deklaruotos gyvenamosios vietos adresu buvo siunčiami ieškinio ir jo priedų nuorašai, teismo pranešimas dėl privalomo atsiliepimo į ieškinį pateikimo. Dokumentai atsakovui įteikti nepažeidžiant Civilinio proceso kodekso 123 str. 3 d. reikalavimų – darbovietės administracijai.

5Atsakovas per teismo nustatytą terminą nustatytos formos atsiliepimo į ieškinį, kuriame būtų pareikšti motyvuoti prieštaravimai ieškininiams reikalavimams, nepateikė.

6Kadangi atsakovas per nustatytą terminą teismui nepateikė Civilinio proceso kodekse nustatytos formos atsiliepimo į ieškinį, kuriame būtų pareikšti motyvuoti prieštaravimai ieškininiams reikalavimams, vadovaujantis Civilinio proceso kodekso 142 str. 4 d. ir atsižvelgiant į Lietuvos Aukščiausiojo Teismo Civilinių bylų skyriaus 2003 m. balandžio 02 d. konsultaciją “Dėl kai kurių Lietuvos Respublikos Civilinio proceso kodekso normų taikymo”, teismo sprendimas už akių priimtinas neinformuojant dalyvaujančių byloje asmenų apie sprendimo už akių priėmimo laiką ir vietą.

7Ieškinys tenkintinas.

8Iš ieškovo ieškinyje nurodytų aplinkybių ir ieškovo pateiktų rašytinių įrodymų - Nekilnojamojo turto registro centrinio duomenų banko išrašo, Gyventojų registro tarnybos išrašo, skolos už telekomunikacijų paslaugas apskaičiavimo lentelės, PVM sąskaitų- faktūrų, Televizijos programų retransliavimo skaitmeninės antžeminės televizijos tinklų paslaugų teikimo sutarties, Skaitmeninės antžeminės televizijos retransliavimo paslaugos užsakymo, kitų dokumentų matyti, kad pagal A. M. pageidavimu, sutartinės prievolės pagrindu, adresu ( - ), buvo instaliuota televizijos įranga ir teikiamos daugiakanalės televizijos retransliavimo paslaugos „Skaitmeninė Gala“. Klientas pasirašė sutartinius dokumentus su suderintu minimaliu paslaugomis naudotis terminu t.y. ne trumpiau kaip iki 2011 12 31 ir įsipareigojo nustatytais terminais (kiekvieną mėnesį) atsiskaityti už teikiamas pagaugas, pranešti adreso pasikeitimus, paslaugomis naudotis ne trumpiau kaip minimalų laikotarpį ir kt. Nesilaikant nustatytų terminų, turi būti grąžinamos visos nuolaidos, gautos nuo paslaugų teikimo pradžios. 2010 01 01 susidarė skola, todėl atsakovui buvo primenama per ryšių priemones apie įsiskolinimo dydį ir mokėjimo terminus. Į raginimus reaguota dalinai 2010 01 25 atsakovas sumokėjo 49,62 Lt. 2010 02 02 atsakovas sumokėjo 51,51 Lt. Toliau atsiskaitymai visai nutrūko ir atsakovo skola ieškovui yra 1168,35 Lt, todėl ieškovo reikalavimai laikytini pagrįstais ir tenkintini (Civilinio kodekso 6.37 str., 6.38 str. 1 d., 6.200 str., 6.210 str., 6.245 str., 6.256 str., 6.257 str.).

9Iš atsakovo priteistinos ieškovo turėtos bylos vedimo išlaidos ieškovo naudai (Civilinio proceso kodekso 93 str. 1 d.).

10Kadangi teismo turėtos išlaidos, susijusios su procesinių dokumentų įteikimu, šioje civilinėje byloje nesiekia 10,00 Lt, todėl, vadovaujantis Civilinio proceso kodekso 96 straipsnio 6 dalimi, bei 2011 m. lapkričio 7 d. Lietuvos Respublikos Teisingumo ministro ir Lietuvos Respublikos Finansų ministro įsakymu „Dėl minimalios valstybei priteistinos bylinėjimosi išlaidų sumos nustatymo“ Nr. 1R-261/1K-355, minėtos bylinėjimosi išlaidos iš atsakovo nepriteistinos.

11Teismas, vadovaudamasis Civilinio proceso kodekso 142 str. 4 d., 286 str.,

Nutarė

12Ieškinį tenkinti.

13Priteisti iš atsakovo A. M., a.k. ( - ) gyvenamosios vietos adresas ( - ), 1168,35 lt. skolos, 5 proc. metinių palūkanų nuo priteistos sumos nuo bylos iškėlimo teisme dienos (2011-10-04) iki teismo sprendimo visiško įvykdymo, 70,00 lt. ieškovo sumokėto žyminio mokesčio, ieškovo AB “TEO LT“, į.k. ( - ), buveinė ( - ), a.s. Nr. ( - ), AB SEB bankas, naudai.

14Atsakovas sprendimo apeliacine tvarka skųsti negali, tačiau jis turi teisę sprendimą už akių priėmusiam teismui per 20 d. nuo šio sprendimo priėmimo dienos paduoti pareiškimą, atitinkantį Civilinio proceso kodekso 287 str. 2, 3 d. reikalavimus, dėl sprendimo už akių peržiūrėjimo (nurodant aplinkybes, liudijančias nepateikimo per nustatytą terminą atsiliepimo į ieškinį ir teismo neinformavimo apie tai priežasčių svarbumą, įrodymus pagrindžiančius šias aplinkybes).

15Ieškovas turi teisę per 30 d. sprendimą apskųsti apeliacine tvarka Kauno apygardos teismui per Kauno miesto apylinkės teismą.

Proceso dalyviai