Byla 2-1803-329/2018
Dėl bylos perdavimo pagal teismingumą, pateiktą civilinėje byloje pagal ieškovo M. G. ieškinį atsakovei B. G. dėl santuokos nutraukimo ir kitų su santuokos nutraukimu susijusių klausimų, institucija byloje teikianti išvadą Kazlų Rūdos savivaldybės administracijos vaikų teisių apsaugos skyrius

1Marijampolės apylinkės teismo Marijampolės rūmų teisėja Virginija Šeškuvienė,

2rašytinio proceso tvarka išnagrinėjo atsakovės B. G. atstovės advokatės D. I. Vinklerytės prašymą dėl bylos perdavimo pagal teismingumą, pateiktą civilinėje byloje pagal ieškovo M. G. ieškinį atsakovei B. G. dėl santuokos nutraukimo ir kitų su santuokos nutraukimu susijusių klausimų, institucija byloje teikianti išvadą Kazlų Rūdos savivaldybės administracijos vaikų teisių apsaugos skyrius.

3Teismas

Nustatė

4Marijampolės apylinkės teismo Marijampolės rūmuose priimtas ieškovo M. G. ieškinys atsakovei B. G. dėl santuokos nutraukimo dėl abiejų sutuoktinių kaltės ir kitų su santuokos nutraukimu susijusių klausimų.

5Teismui pateiktame ieškinyje ieškovas nurodė atsakovės gyvenamąją vietą ( - ) tačiau atsakovė B. G. atsiliepime į pareikštą ieškinį nurodo, jog ji su nepilnamečiu vaiku gyvena Šiaulių sav., Linartų k., Miško g. 2, ir prašo, remiantis Lietuvos Respublikos civilinio proceso kodekso (toliau – CPK) 29 straipsnio pagrindu, bylą perduoti nagrinėti pagal teismingumą Šiaulių apylinkės teismo Šiaulių rūmams.

6Prašymas tenkintinas.

7Teisės kreiptis į teismą realizavimo tvarką įtvirtina CPK normos. Teismingumas yra numatytas kaip viena iš tinkamo teisės kreiptis į teismą įgyvendinimo sąlygų, kurios buvimą ar nebuvimą teismas privalo aiškintis ex officio ieškinio priėmimo metu ar vėliau paaiškėjus atitinkamoms aplinkybėms. CPK IV skyrius apibrėžia civilinių bylų teismingumo klausimus (CPK 25–36 straipsniai). Pagal įtvirtintą bendrąją taisyklę ieškinys teismui pareiškiamas pagal atsakovo gyvenamąją vietą (CPK 29 straipsnis).

8Pagal Lietuvos Respublikos civilinio kodekso (toliau – CK) 2.16 straipsnio 1 dalį fizinio asmens gyvenamąja vieta laikoma vieta, kurioje jis faktiškai daugiausiai gyvena. Pagal CK 2.17 straipsnio 1 dalį nustatant fizinio asmens gyvenamąją vietą atsižvelgiama į asmens faktinio gyvenimo toje vietoje trukmę ir tęstinumą, duomenis apie asmens gyvenamąją vietą viešuose registruose, taip pat į paties asmens viešus pareiškimus apie savo gyvenamąją vietą. Nors ieškovas teismui pateiktame ieškinyje atsakovės gyvenamąją vietą nurodė ( - ) tačiau, kaip matyti, iš atsakovės B. G. pateikto atsiliepimo į pareikštą ieškinį, atsakovės ir šalių nepilnamečio vaiko gyvenamoji vieta yra( - ) šią aplinkybę patvirtina ir Valstybės garantuojamos teisinės pagalbos tarnybos Kauno skyriaus 2017 m. gruodžio 28 d. sprendimas.

9Įvertinus įstatymines nuostatas ir pateiktus duomenis apie atsakovės gyvenamąją vietą yra pagrindas pripažinti, kad ieškinys Marijampolės apylinkės teismo Marijampolės rūmams pareikštas ir priimtas pažeidžiant teritorinio teismingumo taisykles (CPK 29 straipsnis), todėl vadovaujantis CPK 34 straipsnio 2 dalies 4 punktu, atsakovės atstovės prašymas tenkintinas ir Marijampolės apylinkės teismo Marijampolės rūmų civilinė byla Nr. 2-1803-329/2018 perduotina nagrinėti pagal teritorinį teismingumą Šiaulių apylinkės teismo Šiaulių rūmams.

10Vadovaudamasis Lietuvos Respublikos civilinio proceso kodekso 34 straipsnio 2 dalies 4 punktu, 290–291 straipsniais, teismas

Nutarė

11A. B. Gerulienės atstovės advokatės D. I. Vinklerytės prašymą tenkinti.

12Marijampolės apylinkės teismo Marijampolės rūmų civilinę bylą Nr. 2-1803-329/2018 pagal ieškovo M. G. ieškinį atsakovei B. G. dėl santuokos nutraukimo dėl abiejų sutuoktinių kaltės ir kitų su santuokos nutraukimu susijusių klausimų, institucija byloje teikianti išvadą Kazlų Rūdos savivaldybės administracijos vaikų teisių apsaugos skyrius, perduoti nagrinėti pagal teismingumą Šiaulių apylinkės teismo Šiaulių rūmams.

13Nutartis per 7 (septynias) dienas nuo jos kopijos įteikimo atskiruoju skundu gali būti skundžiama Kauno apygardos teismui per Marijampolės apylinkės teismo Marijampolės rūmus.

Proceso dalyviai