Byla L2-3124-294/2009
Dėl teismo įsakymo išdavimo

1Vilniaus miesto 2 apylinkės teismo teisėjas Gintaras Seikalis, susipažinęs su kreditoriaus UAB „Klaipėdos Grundolita“ pareiškimu dėl teismo įsakymo išdavimo,

Nustatė

2Kreditorius kreipėsi į teismą, prašydamas LR CPK XXIII skyriuje nustatyta tvarka priteisti iš skolininko UAB „Erama“ skolą – 17969,49 Lt, 1178,80 Lt delspinigių, 1719,09 Lt skolos išieškojimo išlaidų, palūkanas ir bylinėjimosi išlaidas.

3Lietuvos Respublikos mokėjimų, atliekamų pagal komercinius sandorius, vėlavimo prevencijos 2003 m. gruodžio 9 d. įstatymo Nr. IX-1873 (toliau – Įstatymas) 3 str. 4 d. numatyta, kad palūkanų, kurias skolininkas privalo mokėti už pavėlavimą, dydis apskaičiuojamas taikant Įstatymo 2 str. 3 d. nurodytą palūkanų normą (t. y. vieno mėnesio VILIBOR palūkanų norma, padidinta 7 procentiniais punktais), galiojusią tą metų pusmetį, kurį skolininkui atsirado pareiga mokėti palūkanas. Pirmąjį metų pusmetį galioja paskutinė palūkanų norma, paskelbta prieš pirmojo metų pusmečio pirmąją kalendorinę dieną, antrąjį metų pusmetį galioja paskutinė palūkanų norma, paskelbta prieš antrojo metų pusmečio pirmąją kalendorinę dieną. Kreditorius neprideda įrodymo, pagrindžiančio VILIBOR dydį.

4Pažymėtina, kad yra nepagrįstas reikalavimas dėl išlaidų, susijusių su reikalavimo įvykdyti prievolę pareiškimu, priteisimo. Iš kreditoriaus ir skolų išieškojimo įmonės sutarties ir priedo nesimato, kodėl tokią didelę sumą prašoma iš skolininko išieškoti, pridėtas tik mokėjimo nurodymas (pagrindžiantis išlaidų sumokėjimą), tačiau neaišku ar sąskaita faktūra (kuri apmokėta nurodymu) skirta išimtinai skolininko skolos išieškojimui.

5Atsižvelgiant į išdėstytas aplinkybes, teismas daro išvadą, kad pareiškimas neatitinka LR CPK XXIII skyriaus reikalavimų ir grąžintinas kreditoriui, nes minėtame skyriuje nėra numatytas trūkumų šalinimo institutas.

6Vadovaudamasis LR CPK 290, 291, 435 str., teismas

Nutarė

7Atsisakyti priimti kreditoriaus UAB „Klaipėdos Grundolita“ pareiškimą dėl teismo įsakymo išdavimo.

8Išaiškinti kreditoriui, kad atsisakymas priimti pareiškimą neužkerta kelio ištaisius trūkumus įstatymų nustatyta tvarka pateikti naują pareiškimą arba pareikšti ieškinį teisme pagal bendrąsias ginčo taisykles.

9Nutartis neskundžiama.

Proceso dalyviai