Byla L2-13910-643/2008
Dėl skolos ir delspinigių priteisimo

1Vilniaus miesto 2 apylinkės teismo teisėja Margarita Stambrauskaitė, rašytinio proceso tvarka susipažinusi su kreditoriaus UAB „Saulės spektras“ pareiškimu skolininkui UAB „Ekspo-Matec“ dėl skolos ir delspinigių priteisimo,

Nustatė

2Kreditorius prašo Lietuvos Respublikos civilinio proceso kodekso (toliau – CPK) XXIII skyriaus tvarka priteisti iš skolininko UAB „Ekspo-Matec“ 2265,60 Lt skolos, 1499,83 Lt delspinigių, 6 proc. metinių palūkanų nuo priteistos sumos nuo bylos iškėlimo teisme dienos iki visiško teismo įsakymo įvykdymo dienos, bei 323,00 Lt bylinėjimosi išlaidų.

3Pareiškimas negali būti priimtas, nes neatitinka jam įstatymo keliamų reikalavimų.

4Nors CPK XXIII skyriuje, reglamentuojančiame bylų dėl teismo įsakymo išdavimo nagrinėjimo ypatumus, nėra įtvirtintas reikalavimas pateikti pareiškimą pagrindžiančius įrodymus, tačiau jei kreditorius tokius įrodymus pateikia, jie turėtų būti vertinami, kadangi akivaizdžiai prieštaraujančio pateiktiems įrodymams teismo įsakymo priėmimas nesiderintų su teismų konstitucine pareiga vykdyti teisingumą. Kreditorius prašo priteisti skolą ir delspinigius iš skolininko UAB „Ekspo-Matec“, tačiau kaip matyti iš kartu su pareiškimu pateiktos Paslaugų teikimo sutarties bendrųjų sąlygų, šis susitarimas nėra patvirtintas šalių parašais, todėl neturi juridinės galios.

5Remiantis LR CPK 433 str. 1 d. 4 p. nustatyta, kad pareiškime dėl teismo įsakymo išdavimo, be bendrųjų reikalavimų, keliamų procesinių dokumentų turiniui ir formai, turi būti nurodytas reiškiamas reikalavimas ir jo faktinis pagrindas.

6Atsižvelgiant į aukščiau išdėstytą bei į tai, kad CPK XXIII skyrius nenustato pareiškimo dėl teismo įsakymo išdavimo trūkumų šalinimo instituto, kreditoriaus pareiškimą atsisakytina priimti (CPK 435 str. 2 d. 1 p.).

7Kreditoriui grąžintinas jo sumokėtas 28 Lt sumokėtas žyminis mokestis (CPK 87 str. 1 d. 3 p.).

8Teismas, vadovaudamasis CPK 435 str., 290-292 str. str.,

Nutarė

9Atsisakyti priimti kreditoriaus UAB „Saulės spektras“, į. k. 122569329, pareiškimą skolininkui UAB „Ekspo-Matec“ dėl skolos ir delspinigių priteisimo.

10Grąžinti kreditoriui UAB „Saulės spektras“, į. k. 122569329, 28 Lt (dvidešimt aštuonis litus) sumokėto žyminio mokesčio. Išaiškinti kreditoriui, kad žyminį mokestį grąžina Valstybinė mokesčių inspekcija.

11Išaiškinti kreditoriui, kad atsisakymas priimti pareiškimą neužkerta kelio ištaisius trūkumus įstatymų nustatyta tvarka pateikti naują pareiškimą arba pareikšti ieškinį teisme pagal bendrąsias ginčo taisykles.

12Ši nutartis neskundžiama.

Proceso dalyviai