Byla 2-11178-451/2011
Dėl išieškotojo pakeitimo vykdymo procese, skolininkui R. B., išieškotojui UAB „Draudimo kompanija Neris“, suinteresuotam asmeniui UAB „Creditreform Lietuva“

1Kauno miesto apylinkės teismo teisėja Giedrė Jakštienė, rašytinio proceso tvarka išnagrinėjusi pareiškėjo antstolio Mariaus Lekečinsko prašymą dėl išieškotojo pakeitimo vykdymo procese, skolininkui R. B., išieškotojui UAB „Draudimo kompanija Neris“, suinteresuotam asmeniui UAB „Creditreform Lietuva“ ir

Nustatė

2Pareiškėja prašo vykdymo procese pakeisti išieškotoją UAB „Draudimo kompanija Neris“ išieškotoju UAB „Creditreform Lietuva“ .

3Prašymas netenkintinas.

4Nustatyta, jog antstolio Mariaus Lekečinsko kontoroje vykdomojoje byloje Nr. 0022/03/05346, pagal 2003-09-22 teismo įsakymą dėl 759,26 Lt. skolos išieškojimo iš skolininko R. B..

5Pirmosios instancijos teismas, kuriame buvo išnagrinėta byla, antstolio ar suinteresuotų asmenų prašymu vykdymo procese pakeičia išieškotoją reikalavimo perleidimo ar skolos perkėlimo atveju (CPK 596 str. 1 d.).

6LR CK 6.109 str. nustato, kad reikalavimo perleidimo faktas gali būti panaudotas prie trečiuosius asmenis ir skolininką tik nuo to momento, kai skolininkas sutiko, kad reikalavimas būtų perleistas, arba nuo to momento, kai skolininkas gavo reikalavimo perleidimo faktą patvirtinančio dokumento kopiją arba kitokį reikalavimo perleidimo fakto įrodymą.

7Vykdomojoje byloje Nr. 0022/03/05346 yra tik išrašas iš reikalavimo teisių pirkimo – pardavimo sutarties, pagal kurią UAB „Draudimo kompanija Neris“ perleido reikalavimo teisę UAB „Creditreform Lietuva“. Vykdomojoje byloje nėra reikalavimo perdavimo sutarties ar jos nuorašo, patvirtinančio sutarties sulygtas sąlygas abiejų šalių parašais ir antspaudais. Be to, antstolis nepateikė teismui duomenų apie tai, kad skolininkas sutiko su reikalavimo perleidimo faktu ar skolininkui buvo išsiųsta reikalavimo perleidimo faktą patvirtinančio dokumento kopija. Atsižvelgiant į tai, pareiškėjo antstolio Mariaus Lekečinsko prašymas netenkintinas.

8Vadovaudamasis LR CK LR 6.109, CPK 290 str., 291 str., 593 str., 596 str., teismas

Nutarė

9Pareiškimo dėl išieškotojo UAB „Draudimo kompanija Neris“ pakeitimo išieškotoju UAB „Creditreform Lietuva“ netenkinti.

10Nutartis per 7 dienas atskiruoju skundu nuo jos įteikimo dienos gali būti skundžiama Kauno apygardos teismui per Kauno miesto apylinkės teismą.

Proceso dalyviai