Byla L2-14999-603/2008
Dėl skolos ir delspinigių priteisimo

1Vilniaus miesto 2 apylinkės teismo teisėja Loreta Lipnickienė, rašytinio proceso tvarka susipažinusi su kreditoriaus UAB „Norekso valdos“ pareiškimu skolininkui NEKILNOJAMOJO TURTO AGENTŲ ASOCIACIJAI dėl skolos ir delspinigių priteisimo,

Nustatė

2Kreditorius Lietuvos Respublikos civilinio proceso kodekso (toliau – CPK) XXIII skyriuje nustatyta tvarka kreipėsi į teismą, prašydamas priteisti iš skolininko 2046,12 Lt skolos, 736,60 Lt palūkanų, 6 proc. dydžio metinių palūkanų nuo priteistos sumos nuo bylos iškėlimo teisme dienos iki visiško teismo įsakymo įvykdymo dienos ir bylinėjimosi išlaidas.

3Pareiškimas negali būti priimtas, nes yra neteismingas Vilniaus miesto 2 apylinkės teismui.

4CPK 29 str., be kita ko, nustato, kad ieškiniai juridiniam asmeniui pareiškiami pagal jo buveinės vietą, nurodytą juridinių asmenų registre. Kreditorius nurodo, kad skolininko buveinės vieta yra adresu Aludarių g. 6, Vilnius. Tačiau VĮ „Registrų centras“ Juridinių asmenų registro duomenimis skolininko registruotos buveinės adresas yra Šv. Stepono g. 9, Vilnius. Šv. Stepono gatvė (porinė pusė nuo Nr. 2 iki Nr. 38, neporinė pusė nuo Nr. 1 iki Nr. 31) priklauso Senamiesčio seniūnijai ir remiantis Lietuvos Respublikos įstatymu dėl Lietuvos Aukščiausiojo Teismo, Lietuvos apeliacinio teismo, apygardų teismų įsteigimo, apygardų ir apylinkių teismų veiklos teritorijų nustatymo bei Lietuvos Respublikos prokuratūros reformavimo, patenka į Vilniaus miesto 3 apylinkės teismo veiklos teritoriją. Teismui kartu su pareiškimu nėra pateiktas šalių susitarimas ginčą perduoti nagrinėti Vilniaus miesto 2 apylinkės teismui.

5Atsižvelgiant į aukščiau išdėstytą, pareiškimą, kaip neteismingą Vilniaus miesto 2 apylinkės teismui, atsisakytina priimti (CPK 435 str. 2 d. 3 p.).

6Vadovaudamasis CPK 29 str., 87 str. 1 d. 3 p., 435 str. 2 d. 3 p., 290-292 str., teismas

Nutarė

7Atsisakyti priimti kreditoriaus UAB „Norekso valdos“ pareiškimą skolininkui NEKILNOJAMOJO TURTO AGENTŲ ASOCIACIJAI dėl skolos ir delspinigių priteisimo.

8Išaiškinti kreditoriui, kad atsisakymas priimti pareiškimą neužkerta kelio įstatymų nustatyta tvarka pateikti naują pareiškimą ar ieškinį teisme pagal teismingumą – Vilniaus miesto 3 apylinkės teismui.

9Nutartis neskundžiama.

Proceso dalyviai