Byla 2FB-481-884/2019
Dėl bankroto administratoriaus pakeitimo

1Plungės apylinkės teismo Skuodo rūmų teisėja Skaistė Valinskytė,

2rašytinio proceso tvarka civilinėje byloje išnagrinėjusi bankrutuojančio A. B. pateiktą prašymą dėl bankroto administratoriaus pakeitimo,

Nustatė

3gautas bankrutuojančio A. B. prašymas atstatydinti bankroto administratorių UAB „Vakarų Lietuvos bankrotų biuras“ ir naujuoju bankroto administratoriumi paskirti UAB „Admonitus“. Nurodoma, kad bankroto administratorius UAB „Vakarų Lietuvos bankrotų biuras“ įspėjo, kad dėl įmonės vidaus reorganizacinių procesų, ateityje jam gali būti sunku vykdyti fizinių asmenų bankroto procedūras ir sutinka, kad tolimesnius bankroto proceso veiksmus toliau vykdytų kitas bankroto administratorius.

4Atsižvelgiant į tai, kad dėl bankroto administratoriaus pakeitimo prieštaravimų nėra, administratoriaus pakeitimas nagrinėjamas rašytinio proceso tvarka.

5Prašymas tenkintinas.

6Nustatyta, kad teismas 2014 m. rugsėjo 26 d. nutartimi pareiškėjui A. B. iškėlė bankroto bylą ir bankroto administratoriumi paskyrė UAB „Vakarų Lietuvos bankrotų biuras“.

7Iš 2018 m. gruodžio 13 d. bankroto administratoriaus UAB „Vakarų Lietuvos bankrotų biuras“ sutikimo dėl bankroto administratoriaus pakeitimo matyti, kad bankroto administratorius neprieštarauja dėl bankroto administratoriaus pakeitimo. Be to, nurodo, kad įsipareigoja perduoti naujam paskirtam bankroto administratoriui visą bankrutuojančio asmens bankroto bylos medžiagą bei pervesti sukauptas bankroto administravimo lėšas į bankroto administratoriaus naujai atidarytą depozitinę sąskaitą.

8Iš 2018 m. gruodžio 13 d. UAB „Admonitus“ sutikimo tęsti fizinio asmens bankroto procedūras matyti, kad sutinka tęsti fizinio asmens bankroto procedūras ir prašo pritarti UAB „Admonitus“ kandidatūrai tapti bankrutuojančio A. B. bankroto administratoriumi. UAB „Admonitus“ pateikė dokumentus kurie patvirtina, kad ji gali teikti bankroto administravimo paslaugas.

9Lietuvos Respublikos fizinių asmenų bankroto įstatymo (toliau – FABĮ) 14 straipsnio 2 dalies 1 punktas nustato, kad teismas gali priimti nutartį dėl bankroto administratoriaus atstatydinimo ir naujo bankroto administratoriaus paskyrimo, kai fizinis asmuo pateikia motyvuotą prašymą dėl bankroto administratoriaus atstatydinimo ir pasiūlo naują bankroto administratoriaus kandidatūrą.

10Įvertinus nurodytas aplinkybes, pripažintina, kad bankrutuojantis asmuo pateikė motyvuotą prašymą dėl bankroto administratoriaus atstatydinimo ir pasiūlė naują visus reikalavimus atitinkančią bankroto administratoriaus kandidatūrą. Atsižvelgiant į bankrutuojančio asmens prašymą, įvertinus bankroto administratoriaus bei kreditorių teises ir teisėtus interesus, konstatuotina, kad yra pagrindas atstatydinti bankroto administratorių UAB „Vakarų Lietuvos bankrotų biuras“ ir naujuoju bankroto administratoriumi paskirti UAB „Admonitus“ (Lietuvos Respublikos civilinio proceso kodekso (toliau – CPK) 178 straipsnis, 185 straipsnis, FABĮ 14 straipsnio 2 dalies 1 punktas).

11Teismas, vadovaudamasis CPK 290-291 straipsniais, FABĮ 14 straipsnio 2 dalies 1 punktu,

Nutarė

12atstatydinti bankroto administratorių UAB „Vakarų Lietuvos bankrotų biuras“.

13Naujuoju bankroto administratoriumi paskirti UAB „Admonitus“, juridinio asmens kodas 141050075, adresas Sporto g. 11, Vilniaus m.

14Įpareigoti atstatydintą bankroto administratorių UAB „Vakarų Lietuvos bankrotų biuras“ naujajam bankroto administratoriui UAB „Admonitus“ per 7 dienas nuo šios nutarties įsiteisėjimo dienos perduoti visus fizinio asmens A. B. bankroto proceso dokumentus.

15Nutartis per 7 dienas nuo nutarties įteikimo dienos atskiruoju skundu gali būti skundžiama Klaipėdos apygardos teismui per Plungės apylinkės teismo Skuodo rūmus.

Proceso dalyviai