Byla 2-9597-615/2012

1Kauno miesto apylinkės teismo teisėjas Mindaugas Plučas, rašytinio proceso tvarka spręsdamas ieškovo V. Ž. ieškinio atsakovui UAB „SWECO hidroprojektas“ priėmimo klausimą,

Nustatė

2Ieškovas Kauno miesto apylinkės teisme reiškia atsakovui ieškinį, kuriuo prašo:

3- „priimti sprendimą ir nurodyti, kad ieškovas V. Ž. turi teisę imtis priemonių ir atlikti sklypų Nr. 55(6) ir Nr. 98 kadastrinius matavimus savo lėšomis“,

4- „kartu išieškoti iš atsakovo reikiamas išlaidas pagal pateiktą darbų apmokėjimo sąskaitą“.

5Ieškinį atsisakytina priimti.

6Ieškininės ginčo teisenos tvarka teismuose yra nagrinėjami ginčai, kylantys iš privatinių teisinių santykių (CPK 22 straipsnio 1 dalis). Antrasis ieškinio reikalavimas- „išieškoti iš atsakovo reikiamas išlaidas pagal pateiktą darbų apmokėjimo sąskaitą“ yra išvestinis iš pagrindinio ieškinio reikalavimo ir negali būti nagrinėjamas atskirai. Iš ieškinyje nurodytų aplinkybių ir netgi pačio ieškinio dalyko yra akivaizdu, kad šiuo metu ieškovas jokių „reikiamų išlaidų“ dar nėra patyręs, todėl ginčas dėl šių išlaidų tarp šalių gali kilti tiktai pagrindinio ieškinio reikalavimo tenkinimo atveju. Tuo tarpu pagrindiniu pateikto ieškinio reikalavimu nėra reiškiama visiškai jokių į ieškinyje nurodytą atsakovą UAB „SWECO hidroprojektas“ nukreiptų reikalavimų. Ieškiniu nėra prašoma įpareigoti atsakovą atlikti kokius nors veiksmus, taip pat nėra prašoma leisti ieškovui pačiam atlikti be atsakovo sutikimo kokius nors veiksmus, kurių atlikimui pagal įstatymus ir kitus teisės aktus yra būtinas atsakovo sutikimas.

7Iš ieškinio faktinio pagrindo ir dalyko yra matyti, kad ieškovas nesutinka su atsakovo anksčiau atliktais jam nuosavybės teise priklausančių žemės sklypų kadastriniais matavimais ir ketina užsakyti (ne pas atsakovą) naujus šių žemės sklypų kadastrinius matavimus. Bet kuris žemės sklypą (-us) nuosavybės teise valdantis savininkas turi teisę įstatymų ir kitų teisės aktų nustatyta tvarka savo lėšomis užsakyti šio sklypo (-ų) kadastrinių matavimų atlikimą (Nekilnojamojo turto kadastro įstatymo 20 straipsnio 2 dalis). Jeigu naujai atliktų kadastrinių matavimų tikslumas skirtųsi nuo anksčiau atsakovo atliktų kadastrinių matavimų, ieškovas įgytų teisę įstatymų ir kitų teisės aktų nustatyta tvarka kreiptis į Kadastro tvarkytoją dėl nekilnojamojo daikto kadastro duomenų pakeitimo Nekilnojamojo turto kadastre (Nekilnojamojo turto kadastro įstatymo 9 straipsnio 3 dalis, 12 straipsnio 3 dalis). Tokiu atveju ieškovas taip pat įgytų teisę ir bendra ginčo teisenos tvarka teisme reikalauti iš atsakovo jo patirtų nuostolių atlyginimo.

8Kadangi pagrindiniu ieškinio reikalavimu nėra reiškiama jokių konkrečių į ieškinyje nurodytą atsakovą nukreiptų reikalavimų, o antrasis ieškinio reikalavimas yra išvestinis iš pagrindinio ieškinio reikalavimo ir negali būti nagrinėjamas atskirai, ieškinys su taip suformuluotu ieškinio dalyku yra nenagrinėtinas teisme civilinio proceso tvarka ir jį priimti atsisakytina (CPK 137 straipsnio 2 dalies 1 punktas).

9Ieškovui išaiškintina, kad jis turi teisę įstatymų ir kitų teisės aktų nustatyta tvarka savo lėšomis užsakyti jam nuosavybės teise priklausančio žemės sklypo (-ų) kadastrinių matavimų atlikimą, ieškinyje nurodyto atsakovo UAB „SWECO hidroprojektas“ sutikimas tam nėra reikalingas. Jeigu naujai atliktų kadastrinių matavimų tikslumas skirtųsi nuo anksčiau atsakovo atliktų kadastrinių matavimų, ieškovas įgytų teisę įstatymų ir kitų teisės aktų nustatyta tvarka kreiptis į Kadastro tvarkytoją dėl nekilnojamojo daikto kadastro duomenų pakeitimo Nekilnojamojo turto kadastre. Tokiu atveju ieškovas taip pat įgytų teisę ir bendra ginčo teisenos tvarka teisme reikalauti iš atsakovo jo patirtų nuostolių atlyginimo.

10Teismas, vadovaudamasis CPK 137 straipsnio 2 dalies 1 punktu, 3 dalimi, 290-291 straipsniais,

Nutarė

11Atsisakyti priimti ieškovo V. Ž. ieškinį atsakovui UAB „SWECO hidroprojektas“ ir ieškinį, kartu su pateiktas dokumentais, išskyrus pirmą ieškinio egzempliorių ant kurio yra dokumento gavimą patvirtinantis teismo spaudas, gražinti ieškovui.

12Siųsti ieškovui nutarties patvirtintą kopiją.

13Nutartis per 7 dienas gali būti skundžiama atskiruoju skundu Kauno apygardos teismui per Kauno miesto apylinkės teismą.

Proceso dalyviai