Byla L2-12770-294/2010
Dėl teismo įsakymo išdavimo dėl skolos priteisimo

1Vilniaus miesto 2 apylinkės teismo teisėjas Gintaras Seikalis, susipažinęs su kreditoriaus UAB „SRS Servisas“ pareiškimu dėl teismo įsakymo išdavimo dėl skolos priteisimo,

Nustatė

2Kreditorius prašo LR CPK XXIII skyriaus tvarka priteisti iš skolininko UAB „Radiolinija“ 556,60 Lt skolos, 23,38 Lt palūkanų, palūkanas ir bylinėjimosi išlaidas.

3Kreditorius pareiškime prašo priteisti 193 Lt bylinėjimosi išlaidų. Prie pareiškimo dėl teismo įsakymo išdavimo kreditorius pateikė mokėjimo kvitą, patvirtinantį, jog yra sumokėtas 13 Lt dydžio žyminis mokestis, tačiau kreditorius nepateikė teismui jokių įrodymų, kad 180 Lt už teisinę pagalbą (pagal mokėjimo kvitą) buvo už suteiktą teisinę pagalbą šioje civilinėje byloje, t.y. nepateikta advokato sąskaita, nepridėtas susitarimas dėl teisinių paslaugų teikimo. Pažymėtina, kad mokėjimo nurodyme už advokato paslaugų apmokėjimą taip pat nurodyta nuoroda į dokumentą, kuris teismui nepridėtas. Kadangi teismui nepateikti jokie įrodymai, pagrindžiantys tokių išlaidų buvimą, teismas daro išvadą, kad pareiškimas yra nepagrįstas rašytiniais įrodymais, tai yra, neatitinka LR CPK XXIII reikalavimų ir todėl grąžintinas kreditoriui, nes minėtame skyriuje nėra numatytas trūkumų šalinimo institutas.

4Vadovaudamasis LR CPK 431 str., 290-292 str, teismas

Nutarė

5Atsisakyti priimti kreditoriaus UAB „SRS Servisas“ pareiškimą dėl skolos priteisimo.

6Išaiškinti kreditoriui, kad atsisakymas priimti pareiškimą neužkerta kelio ištaisius trūkumus įstatymų nustatyta tvarka pateikti naują pareiškimą arba pareikšti ieškinį teisme pagal bendrąsias ginčo taisykles.

7Nutartis neskundžiama.

Proceso dalyviai