Byla 2-3057-375/2011
Dėl avanso, baudos ir nuostolių atlyginimo priteisimo

1Kauno miesto apylinkės teismo teisėja Irena Poderienė, rašytinio proceso tvarka civilinėje byloje pagal ieškovų A. T. ir L. T. ieškinį atsakovui UAB „Hermio projektai“ dėl avanso, baudos ir nuostolių atlyginimo priteisimo,

Nustatė

22011-01-06 Kauno miesto apylinkės teisme gautas ieškovų A. T. ir L. T. ieškinys atsakovui UAB „Hermio projektai“ dėl avanso, baudos ir nuostolių atlyginimo priteisimo.

3Ieškinys atsisakytinas priimti.

4Nustatyta, kad 2009-04-23 Kauno apygardos teismo nutartimi UAB „Hermio projektai“ iškelta restruktūrizavimo byla, administratoriumi paskirtas UAB „Įmonių bankroto administravimo ir teisinių paslaugų biuras“.

5Pagal rūšinio (dalykinio) teismingumo taisyklę, civilines bylas dėl bankroto ir restruktūrizavimo nagrinėja apygardos teismas (LR CPK 27 str. 1 d. 4 p.). Šiomis rūšinio teismingumo nuostatomis įgyvendinamas bylų akumuliavimas, kuris reiškia, kad visi turtiniai ginčai, kuriuose turtiniai reikalavimai pareikšti bankrutuojančiai, restruktūrizuojamai įmonei, turi būti sprendžiami viename teisme, kuriame nagrinėjama bankroto, restruktūrizavimo byla. Kol vyksta bankroto, restruktūrizavimo byla, tai turtinių reikalavimų, pareikštų bankrutuojančiai, restruktūrizuojamai įmonei, išsprendimas turi būti atliekamas tik šioje byloje nutartimi išsprendžiant dėl kreditoriaus finansinio reikalavimo pagrįstumo ir jo dydžio, o vėliau, esant pagrindui jį tikslinti, - kol pagal įstatymą toks tikslinimas galimas. Tai nulemta siekio bankroto, restruktūrizavimo bylas išnagrinėti kuo operatyviau ir efektyviau (Lietuvos Aukščiausiojo Teismo 2010-03-03 nutartis civilinėje byloje Nr. 3K-3-88/2010, Lietuvos Aukščiausiojo Teismo 2009-12-30 nutartis civilinėje byloje 3K-3-496/2009).

6Atsižvelgiant į tai, kad atsakovui UAB „Hermio projektai“ yra iškelta restruktūrizavimo byla, pareikštas ieškinys yra neteismingas Kauno m. apylinkės teismui, todėl jis atsisakytinas priimti (LR CPK 27 str., 137 str. 2 d. 2 p.).

7Ieškovai informuotini, kad teismo nutartis atsisakyti priimti ieškinį neužkerta kelio vėl kreiptis į teismą su tuo pačiu ieškiniu, jeigu yra pašalintos arba išnyko aplinkybės, kliudžiusios priimti ieškinį (CPK 137 str. 4 d.).

8Vadovaudamasis Lietuvos Respublikos Civilinio proceso kodekso 27 str., 137 str., 290-292 str., teismas

Nutarė

9atsisakyti priimti ieškovų A. T., a.k( - ) ir L. T., a.k( - ) ieškinį kaip neteismingą Kauno m .apylinkės teismui.

10Nutarties nuorašą išsiųsti ieškovui.

11Nutartis per 7 dienas gali būti skundžiama Kauno apygardos teismui per Kauno miesto apylinkės teismą.

Proceso dalyviai
Ryšiai