Byla 2-5509-748/2012
Dėl baudos arba administracinio arešto skyrimo UAB „AJ pervežimai“ vadovui A. J

1Kauno miesto apylinkės teismo teisėja Snieguolė Vilutienė, rašytinio proceso tvarka išnagrinėjo antstolio Regimanto Budreikos prašymą dėl baudos arba administracinio arešto skyrimo UAB „AJ pervežimai“ vadovui A. J. ir

Nustatė

22012-02-27 gautas antstolio prašymas UAB „AJ pervežimai“ vadovui A. J. skirti baudą arba administracinį areštą. Antstolis nurodo, jog antstolio kontoroje yra vykdomi išieškojimai pagal šiuos vykdomuosius dokumentus: Nr. 2-14121-748, kurį išdavė Kauno miesto apylinkės teismas dėl 4141 Lt skolos ir 6 proc. metinių palūkanų išieškojimo 3 eilės išieškotojo UAB "Kelias" naudai; Nr.L2-15918-886, kurį išdavė Kauno miesto apylinkės teismas dėl 1094 Lt skolos ir 6 proc. metinių palūkanų išieškojimo 3 eilės išieškotojo UAB "Juta" naudai; Nr.2-13281-435, kurį išdavė Kauno miesto apylinkės teismas dėl 7.50 Lt išieškojimo 3 eilės išieškotojo VMI prie FM naudai; Nr.2-24685, kurį išdavė Kauno m. apylinkės teismas dėl 20025,27 Lt. (skolos likučio) išieškojimo 3 eilės išieškotojo Aris Polska Sp.zo.o. naudai. 2012-01-04 UAB „AJ pervežimai“ vadovui A. J. buvo įteiktas reikalavimas ne vėliau kaip per 2 dienas raštu pateikti duomenis apie skolininko UAB „AJ pervežimai“ nuosavybės teise priklausantį registruotą ir neįregistruotą turtą, nurodant buvimo vietą, lėšas ir vertybinius popierius, sąskaitas, pas trečiuosius asmenis esantį turtą, lėšas kredito įstaigose bei nurodyti dabartinę veiklos vykdymo vietą. Skolininkas iki šiol antstolio reikalavimo neįvykdė ir reikalaujamų duomenų nepateikė.

3Prašymas tenkintinas.

4LR CPK 585 str. 1 d. numato, kad antstolio reikalavimai vykdyti sprendimus, pateikti turimą informaciją apie skolininko turtinę padėtį, susipažinti su sprendimams vykdyti būtinais dokumentais ar susilaikyti nuo veiksmų, galinčių trukdyti vykdyti sprendimus, išskyrus įstatymų nustatytus atvejus, privalomi visiems asmenims ir turi būti įvykdyti per antstolio nustatytą terminą. Skolininkas privalo antstolio reikalavimu raštu pateikti duomenis apie turimą turtą ir jo buvimo vietą, pas trečiuosius asmenis esantį turtą, lėšas kredito įstaigose. Jeigu reikalavimas pateikti duomenis apie turimą turtą ir jo buvimo vietą pateikiamas juridiniam asmeniui, už tokio reikalavimo įvykdymą atsakingas juridinio asmens vadovas. Už nurodytų reikalavimų neįvykdymą arba melagingų duomenų pateikimą teismas antstolio teikimu be svarbių priežasčių patvarkymo neįvykdžiusiam asmeniui gali skirti iki dviejų tūkstančių litų dydžio baudą arba nubausti administraciniu areštu iki 30 parų (LR CPK 645 str. 2,3 d.).

5Byloje esančiais rašytiniais įrodymais nustatyta, kad antstolio Regimanto Budreikos kontoroje yra vykdomi Kauno miesto apylinkės teisme išduoti vykdomieji dokumentai: Nr. 2-14121-748 dėl 4141 Lt skolos ir 6 proc. metinių palūkanų išieškojimo iš UAB „AJ pervežimai“ 3 eilės išieškotojo UAB "Kelias" naudai; Nr.L2-15918-886 dėl 1094 Lt skolos ir 6 proc. metinių palūkanų išieškojimo iš UAB „AJ pervežimai“ 3 eilės išieškotojo UAB "Juta" naudai; Nr.2-13281-435 dėl 7,50 Lt išieškojimo iš UAB „AJ pervežimai“ 3 eilės išieškotojo VMI prie FM naudai ir Nr.2-24685, dėl 20025,27 Lt (skolos likučio) išieškojimo iš UAB „AJ pervežimai“ 3 eilės išieškotojo Aris Polska Sp.zo.o. naudai.

62012-01-04 UAB „AJ pervežimai“ vadovui A. J. asmeniškai buvo įteiktas antstolio įpareigojimas ne vėliau kaip per 2 dienas raštu pateikti antstoliui duomenis apie skolininko UAB „AJ pervežimai“ nuosavybės teise priklausantį registruotą ir neregistruotą turtą, nurodant buvimo vietą, lėšas ir vertybinius popierius, sąskaitas, pas trečiuosius asmenis esantį turtą, lėšas kredito įstaigose bei nurodyti dabartinę veiklos vykdymo vietą. Skolininkas buvo įspėtas, kad už šio reikalavimo nevykdymą arba melagingų duomenų pateikimą teismas gali skirti baudą arba nubausti administraciniu areštu. Duomenų, patvirtinančių, kad UAB „AJ pervežimai“ vadovas įvykdė antstolio reikalavimą, nepateikta. Iš juridinių asmenų registro išrašo matyti, kad UAB „AJ pervežimai“ vadovas yra A. J..

7Kadangi UAB „AJ pervežimai“ vadovas A. J. per reikalavime nustatytą terminą antstolio reikalavimo neįvykdė, nepateikė duomenų apie skolininko UAB „AJ pervežimai“ veiklos vykdymo vietą, turimas lėšas, turtą, vertybinius popierius, nenurodė antstolio reikalavimo neįvykdymo priežasčių, todėl UAB „AJ pervežimai“ vadovui A. J. skirtina bauda (CPK 593 str., 616 str., 645 str.).

Nutarė

8Prašymą tenkinti.

9UAB „AJ pervežimai“ vadovui A. J., a.k. ( - ) skirti 300 Lt (trijų šimtų litų) baudą.

10Nutartis per 7 (septynias) dienas nuo įteikimo dienos gali būti skundžiama atskiruoju skundu Kauno apygardos teismui per Kauno miesto apylinkės teismą.

Proceso dalyviai