Byla L2-13428-294/2008
Dėl teismo įsakymo išdavimo

1Vilniaus miesto 2 apylinkės teismo teisėjas Gintaras Seikalis, susipažinęs su kreditoriaus UAB „IVETRA ir Ko“ pareiškimu dėl teismo įsakymo išdavimo,

Nustatė

2Kreditorius prašo LR CPK XXIII skyriaus tvarka priteisti iš skolininko UAB „Cargo Group“ 25015,54 Lt skolos, palūkanas ir bylinėjimosi išlaidas.

3Kreditorius nesilaikė Lietuvos Respublikos Civilinio proceso kodekso (toliau – LR CPK) CPK 113 str. nurodytų reikalavimų, kuris numato, kad visi procesiniai dokumentai ir jų priedai teismui pateikiami valstybine kalba, kadangi kreditoriaus pridėti pareiškimo priedai – CMR važtaraščiai (jame nurodyta informacija, įskaitant spaudus), kuriais grindžiama skola, yra neišversti į lietuvių kalbą, be to, CMR važtaraščio dalis informacijos yra visiškai neįskaitoma. Nors kreditoriui įstatymas suteikia teisę nepateikti visų dokumentų, pagrindžiančių reikalavimą, tačiau pateikiami dokumentai turi būti be trūkumų, pvz. išversti į lietuvių kalbą, šalių pasirašyti ir pan.

4Tokiu atveju teismas daro išvadą, kad pareiškimas neatitinka LR CPK XXIII skyriaus reikalavimų, todėl jį atsisakytina priimti ir pareiškimas grąžintinas jį padavusiam asmeniui, nes minėtame skyriuje nėra numatytas pareiškimo trūkumų šalinimo institutas.

5Teisėjas vadovaudamasis LR CPK 435 str.

Nutarė

6Atsisakyti priimti kreditoriaus UAB „IVETRA ir Ko“ pareiškimą dėl teismo įsakymo išdavimo ir grąžinti jį padavusiam asmeniui.

7Išaiškinti, kad atsisakymas priimti pareiškimą neužkerta kelio ištaisius trūkumus įstatymų nustatyta tvarka pateikti naują pareiškimą arba pareikšti ieškinį teisme pagal bendrąsias ginčo taisykles.

8Ši nutartis neskundžiama.

Proceso dalyviai