Byla L2-1896-807/2012
Dėl skolos priteisimo

1Vilniaus miesto 4 apylinkės teismo teisėja Diana Savickienė, susipažinusi su civiline byla pagal kreditoriaus TEO LT, AB, pareiškimą skolininkui V. Š. dėl skolos priteisimo,

Nustatė

2kreditoriui TEO LT, AB, kreipusis į teismą, 2012-09-25 teismo įsakymu jo naudai iš skolininko V. Š. nutarta išieškoti 322,98 Lt skolos, 5% metinių palūkanų už priteistą sumą nuo bylos iškėlimo teisme iki teismo įsakymo visiško įvykdymo ir 11,00 Lt bylinėjimosi išlaidų.

3Teismo įsakymo nuorašas išsiųstas skolininkui kartu su kreditoriaus pareiškimu ir pranešimu, kuriame išaiškinta teisė pateikti prieštaravimus, tačiau skolininko gyvenamosios vietos adresu ( - ) siųsti procesiniai dokumentai grąžinti neįteikti su pašto darbuotojų žyma, kad adresatas šiuo adresu negyvena. Išsiuntus kitu žinomu adresu ( - ) procesiniai dokumentai taip pat grįžo neįteikti. Gyventojų registro tarnybos duomenimis skolininko paskutinė gyvenamoji vieta sutampa su adresu, nurodytu pareiškime. Patikrinus Sodros duomenų bazę nustatyta, kad duomenų apie dabartinę skolininko darbovietę nėra.

4Atsižvelgiant į tai, kad teismas pats ėmėsi visų veiksmų siekdamas nustatyti skolininko V. Š. gyvenamąją ir darbo vietas, kad galėtų įteikti procesinius dokumentus, taip pat į tai, kad kreditorius pareiškime nenurodo kitų skolininko gyvenamosios vietos adresų, todėl šiuo atveju netikslinga kreditoriui TEO LT, AB, nustatyti terminą patikslinti skolininko gyvenamąją vietą.

5Lietuvos Respublikos CPK 431 str. 3 d. numato, jog tuo atveju, jeigu priėmus teismo įsakymą paaiškėja, kad skolininko gyvenamoji ir darbo vieta yra nežinoma ar teismo įsakymo nustatyta tvarka įteikti negalima, teismas panaikina teismo įsakymą ir kreditoriaus pareiškimą palieka nenagrinėtą.

6Esant šioms aplinkybėms, 2012-09-25 teismo įsakymas naikintinas ir kreditoriaus pareiškimas paliktinas nenagrinėtas. Kreditoriui išaiškintina, kad jo reikalavimai gali būti nagrinėjami pagal ginčo teisenos taisykles arba dokumentinio proceso tvarka.

7Remiantis tuo, kas išdėstyta, ir vadovaujantis Lietuvos Respublikos civilinio proceso kodekso 290-292, 431 str. str.,

Nutarė

8panaikinti Vilniaus miesto 4 apylinkės teismo 2012-09-25 įsakymą, kuriuo iš skolininko V. Š., asmens kodas ( - ), gyv. ( - ), kreditoriaus TEO LT, AB, įmonės kodas 121215434 naudai priteista 322,98 Lt įsiskolinimo, 5 procentų dydžio metines palūkanas nuo priteistos sumos nuo bylos iškėlimo teisme dienos iki teismo įsakymo visiško įvykdymo ir 11 Lt bylinėjimosi išlaidų, bei kreditoriaus pareiškimą palikti nenagrinėtą, kadangi skolininkui V. Š. negalima įteikti teismo įsakymo.

9Išaiškinti kreditoriui, kad jo reikalavimai gali būti nagrinėjami pagal ginčo teisenos taisykles arba dokumentinio proceso tvarka.

10Nutartis neskundžiama.

Proceso dalyviai