Byla 2-17911-454/2011
Dėl santuokos nutraukimo dėl sutuoktinio kaltės, vaikų gyvenamosios vietos nustatymo, santuokoje įgyto turto padalijimo priėmimo klausimą

1Kauno miesto apylinkės teismo teisėjas Artūras Šafronas, spręsdamas ieškovės R. M. ieškinio dėl santuokos nutraukimo dėl sutuoktinio kaltės, vaikų gyvenamosios vietos nustatymo, santuokoje įgyto turto padalijimo priėmimo klausimą,

Nustatė

2Ieškovė 2011-09-14 Kauno miesto apylinkės teismui pateikė ieškinį atsakovui M. M.. Tačiau jis neatitiko įstatymo nustatytų reikalavimų, buvo laikytinas su trūkumais, todėl Kauno m. apylinkės teismo 2011-09-15 nutartimi ieškovei buvo nustatytas 10 dienų terminas pašalinti procesinio dokumento trūkumus (LR CPK 115 str.).

3Nutartis procesiniame dokumente nurodytu adresu ieškovei įteikta tinkamai, įstatymų nustatyta tvarka 2011-09-21 (LR CPK 123 str. 1 d.).

4Ieškinys laikytinas nepaduotu ir grąžintinas ieškovei.

5Teisė kreiptis į teismą realizuojama įstatymo nustatyta tvarka (LR CPK 5 str.). Todėl šalis privalo įvykdyti visas teisės kreiptis į teismą tinkamo realizavimo sąlygas. Viena iš tokių sąlygų tinkamas procesinio dokumento surašymas. Atsižvelgiant į tai, įstatyme yra įtvirtinta galimybė pašalinti procesinio dokumento trūkumus. Jeigu per nustatytą terminą trūkumai nepašalinami, nutartimi procesinis dokumentas grąžinamas (LR CK 115 str. 3 d.).

6Ieškovė teismo nustatytu terminu nurodytų trūkumų nepašalino, todėl jos ieškinys dėl santuokos nutraukimo dėl kito sutuoktinio kaltės, vaikų gyvenamosios vietos nustatymo, santuokoje įgyto turto padalijimo laikomas nepaduotu ir grąžintinas su priedais ieškovei (LR CPK 115 str. 3 d., 138 str.).

7Ieškovei išaiškintina, kad šia nutartimi jos procesinius dokumentus laikant nepaduotais ji nepraranda teisės, ištaisiusi ieškinio trūkumus, vėl kreiptis į teismą bendra tvarka (LR CPK 137 str. 4 d.).

8Teismas, vadovaudamasis LR CPK 115 str. 3 d, 290 str. 6 d., 291 str.

Nutarė

9Ieškovės R. M. (a.k. ( - ) gyv. ( - )) ieškinį dėl santuokos nutraukimo dėl sutuoktinio kaltės, vaikų gyvenamosios vietos nustatymo, santuokoje įgyto turto padalijimo laikyti nepaduotu ir grąžinti jį su priedais ieškovei.

10Išaiškinti ieškovei, kad ištaisius ieškinio trūkumus, ši nutartis neužkerta jai kelio kreiptis su ieškiniu į teismą bendra tvarka.

11Nutartis skundžiama Kauno apygardos teismui per šį teismą atskiruoju skundu 7 dienų laikotarpyje nuo nutarties nuorašo gavimo dienos.

Proceso dalyviai