Byla L2-18726-603/2009
Dėl skolos ir delspinigių priteisimo

1Vilniaus miesto 2 apylinkės teismo teisėja Loreta Lipnickienė, rašytinio proceso tvarka susipažinusi su kreditoriaus UŽDAROSIOS AKCINĖS BENDROVĖS „KAROLINIŠKIŲ BŪSTAS“ pareiškimu skolininkams R. V. ir D. L. dėl skolos ir delspinigių priteisimo

Nustatė

2Kreditorius Lietuvos Respublikos civilinio proceso kodekso (toliau – CPK) XXIII skyriuje nustatyta tvarka kreipėsi į teismą, prašydamas priteisti solidariai iš skolininkų 850,92 Lt dydžio skolą, 45,52 Lt dydžio delspinigius, 5 procentų dydžio metines palūkanas nuo priteistos sumos nuo bylos iškėlimo teisme dienos iki visiško teismo įsakymo įvykdymo dienos ir bylinėjimosi išlaidas.

3Pareiškimas negali būti priimtas.

4Prie pareiškimo dėl teismo įsakymo išdavimo turi būti pridėti įrodymai apie už reiškiamus reikalavimus sumokėtą žyminį mokestį (CPK 135 straipsnio 2 dalis, 433 straipsnis). Kreditorius pateikė teismui 2009-11-04 mokėjimo nurodymą Nr. 1889 dėl žyminio mokesčio sumokėjimo, tačiau jame nėra nurodyta mokėjimo paskirtis, t. y. nėra aišku už kokį konkretų reikalavimą sumokėtas žyminis mokestis. Be to, žyminis mokestis buvo sumokėtas gerokai anksčiau nei surašytas pats pareiškimas (pareiškime nurodyta jo data - 2009-11-20). Taip pat atkreiptinas dėmesys į tai, kad kreditorius dažnai kreipiasi į Vilniaus miesto 2 apylinkės teismą dėl įsiskolinimų už suteiktas paslaugas priteisimo, sumokėtas žyminio mokesčio dydis – 13 Lt – taip pat yra labai dažnas apmokestinant kreditoriaus reikalavimus. Visos šios aplinkybės neleidžia teigti, kad kreditorius žyminį mokestį sumokėjo būtent už šioje byloje pareikštus reikalavimus. Tai laikytina pareiškimo trūkumu, kurio pašalinimo galimybės įstatymas šiuo atveju nenustato (CPK 435 straipsnis).

5Atsižvelgiant į aukščiau išdėstytą, kreditoriaus pareiškimą priimti atsisakytina (CPK 435 straipsnio 2 dalies 1 punktas).

6Kreditoriui pasiūlytina ateityje kreipiantis į teismą pateikti tokius žyminio mokesčio mokėjimo nurodymus, kurie leistų aiškiai nustatyti apmokamus reikalavimus, pavyzdžiui, mokėjimo paskirtyje nurodyt skolininko vardą ir pavardę.

7Teismas, vadovaudamasis CPK 290-292 straipsniais, 435 straipsniu,

Nutarė

8Atsisakyti priimti kreditoriaus UŽDAROSIOS AKCINĖS BENDROVĖS „KAROLINIŠKIŲ BŪSTAS“ pareiškimą skolininkams R. V. ir D. L. dėl skolos ir delspinigių priteisimo.

9Išaiškinti kreditoriui, kad atsisakymas priimti pareiškimą neužkerta kelio ištaisius trūkumus įstatymų nustatyta tvarka pateikti naują pareiškimą arba pareikšti ieškinį teisme pagal bendrąsias ginčo taisykles.

10Nutartis neskundžiama.

Proceso dalyviai