Byla 2-6299-584/2012
Dėl turtinės žalos atlyginimo, priėmimo klausimą

1Kauno miesto apylinkės teismo teisėja Diana Jasaitienė, rašytinio proceso tvarka spręsdama ieškovo UADB „Ergo Lietuva“ ieškinio, pareikšto atsakovei Kauno miesto savivaldybei, dėl turtinės žalos atlyginimo, priėmimo klausimą

Nustatė

2ieškovas prašo priteisti iš atsakovės 5213,49 Lt žalos atlyginimą, 5 proc. dydžio metinių palūkanų už priteistą sumą nuo bylos iškėlimo teisme iki teismo sprendimo visiško įvykdymo ir bylinėjimosi išlaidas. Ieškovo teigimu, žala atsirado dėl to, kad ieškovo įmonėje apdraustas automobilis įvažiavo į nepažymėtą ir vandeniu užlietą duobę: išmokėjęs draudimo išmoką automobilio savininkui, ieškovas subrogacinį reikalavimą nukreipė į atsakovę, kuri įstatymų nustatyta tvarka privalo užtikrinti vietinės reikšmės kelių ir gatvių priežiūrą bei taisymą.

3Ieškinį atsisakytina priimti.

4Ieškovo reikalavimas atlyginti žalą kildinamas iš atsakovės Kauno miesto savivaldybės vykdomos viešojo administravimo veiklos užtikrinant vietinės reikšmės kelių ir gatvių priežiūrą, taisymą, tiesimą ir saugaus eismo organizavimą, ką ieškinyje nurodo ir pats ieškovas (Vietos savivaldos įstatymo 6 str. 32 p.). Jeigu dėl netinkamo viešojo administravimo subjekto funkcijos vykdymo padaroma žala tretiesiems asmenims, ginčai dėl žalos atlyginimo nagrinėjami administraciniame teisme (Administracinių bylų teisenos įstatymo 15 str. 1 d. 3 p.; CK 6.271 str.), (Speciolios teisėjų kolegijos 2011 m. vasario 19 d., 2011 m. kovo 21 d. nutartys). Dėl šios priežasties ieškovo ieškinį, pareikštą Kauno miesto apylinkės teismui, atsisakytina priimti kaip neteismingą (CPK 137 str. 2 d. 2 p.). Ieškovui pasiūlytina kreiptis į Kauno apygardos administracinį teismą (CPK 137 str. 3 d.).

5Teismas, vadovaudamasis Lietuvos Respublikos CPK 137 str. 2 d. 2 p., 290-291 str.,

Nutarė

6atsisakyti priimti kaip neteismingą ieškovo UADB „Ergo Lietuva“ ieškinį, pareikštą atsakovei Kauno miesto savivaldybei, dėl žalos atlyginimo.

7Nutarties patvirtintą kopiją kartu su ieškiniu ir jo priedais siųsti ieškovui.

8Nutartis per septynias dienas nuo jos patvirtintos kopijos gavimo dienos gali būti skundžiama atskiruoju skundu Kauno apygardos teismui per Kauno miesto apylinkės teismą.

9Ieškovui teikiant atskirąjį skundą dėl šios nutarties, įpareigoti ieškovą pateikti teismui jam grąžintą ieškinį su priedais.

Proceso dalyviai