Byla L2-16639-820/2009
Dėl teismo įsakymo išdavimo skolininkėms M. V. ir E. K. priėmimo klausimą

1Vilniaus miesto 2 apylinkės teismo teisėjas Vaidas Pajeda, teismo posėdyje rašytinio proceso tvarka spręsdamas kreditoriaus UAB „Senamiesčio ūkis“ pareiškimo dėl teismo įsakymo išdavimo skolininkėms M. V. ir E. K. priėmimo klausimą,

Nustatė

3Kreditorius UAB „Senamiesčio ūkis“ kreipėsi į teismą, prašydamas CPK XXIII skyriuje nustatyta tvarka priteisti solidariai iš skolininkių M. V. ir E. K. 8151,16 Lt dydžio skolą, 586,80 Lt delspinigius, 5 proc. dydžio metines palūkanas ir lygiomis dalimis bylinėjimosi išlaidas – 66 Lt žyminio mokesčio.

4Pareiškimą atsisakytina priimti.

5CPK 433 straipsnis nustato reikalavimus keliamus pareiškimui dėl teismo įsakymo išdavimo. Minėto straipsnio 1 dalies 4 punktas nustato, kad pareiškime be kitų duomenų turi būti nurodytas reiškiamas reikalavimas ir jo faktinis pagrindas. Kreditorius prašo priteisti susidariusį įsiskolinimą iš skolininkų solidariai nors iš kartu su pareiškimu pateiktų duomenų matyti, kad butas, kurio namui kreditorius atliko darbus, bendrosios dalinės nuosavybės teise priklauso M. V. ir E. K. lygiomis dalimis po 1/2 dalį. CK 4.82 straipsnio 3 dalis nustato, kad butų ir kitų patalpų savininkai privalo proporcingai savo daliai apmokėti išlaidas namui išlaikyti ir išsaugoti, mokėti mokesčius, rinkliavas ir kitas įmokas, taip pat reguliariai daryti atsiskaitymus kaupti lėšas, kurios bus skiriamos namui atnaujinti. Todėl kreditoriaus reikalavimas – solidariai priteisti iš skolininkių įsiskolinimą už atliktus namo remonto darbus, atsižvelgiant į skolininkių nuosavybės teisės rūšį, reikalavimo pobūdį, yra nepagrįstas.

6Atsižvelgiant į išdėstytas aplinkybes, teismas daro išvadą, kad pareiškimas neatitinka CPK XXIII skyriaus reikalavimų ir grąžintinas kreditoriui, nes minėtame skyriuje nėra numatytas trūkumų šalinimo institutas.

7Sumokėtas žyminis mokestis kreditoriui gali būti grąžintas jo pareiškimu (CPK 87 str. 1 d. 3 p.).

8Vadovaudamasis CPK 113, 290, 291, 432 straipsniais, teismas

Nutarė

10Atsisakyti priimti kreditoriaus UAB „Senamiesčio ūkis”, į. k. 121452134, buveinės adresas Vilniaus g. 25, Vilniuje, pareiškimą dėl teismo įsakymo išdavimo skolininkėms M. V. ir E. K..

11Išaiškinti kreditoriui, kad atsisakymas priimti pareiškimą neužkerta kelio ištaisius trūkumus įstatymų nustatyta tvarka pateikti naują pareiškimą arba pareikšti ieškinį teisme pagal bendrąsias ginčo taisykles.

12Nutartis neskundžiama.

Proceso dalyviai