Byla 2-6215-584/2012
Dėl skolos priteisimo, priėmimo klausimą

1Kauno miesto apylinkės teismo teisėja Diana Jasaitienė, spręsdama ieškovo UAB „4Finance“ ieškinio, pareikšto atsakovui M. A. dėl skolos priteisimo, priėmimo klausimą,

Nustatė

2ieškovas kreipėsi į teismą prašydamas priteisti iš atsakovo 1446,50 Lt skolą, 5 proc. dydžio metinių palūkanų ir 50 Lt žyminį mokestį.

3Ieškinį atsisakytina priimti kaip neteismingą Kauno miesto apylinkės teismui.

4CPK 29 str. numato, kad ieškinys teismui pareiškiamas pagal atsakovo gyvenamąją vietą. Nustatant fizinio asmens gyvenamąją vietą, atsižvelgiama į asmens faktinio gyvenimo toje vietoje trukmę ir tęstinumą, duomenis apie asmens gyvenamąją vietą viešuose registruose, taip pat į paties asmens viešus pareiškimus apie savo gyvenamąją vietą (CK 2.17 str. 1 d.). Kaip matyti iš bylos duomenų – atsakovas įtrauktas į gyvenamosios vietos neturinčių asmenų apskaitą Jonavos rajono savivaldybėje. Ieškovo teigimu, 2010-08-13 registruodamasis paskolai gauti atsakovas savo gyvenamąją vietą nurodė ( - ), ir dėl šios priežasties ieškinį reiškia Kauno miesto apylinkės teismui.

5Spręsdamas ieškinio teismingumo klausimą, teismas atkreipia ieškovo dėmesį, kad Lietuvos teismų informacinės sistemos LITEKO duomenimis, atsakovas jo atžvilgiu nagrinėtoje administracinio teisės pažeidimo byloje 2011-11-03 viešai deklaravo, kad jo gyvenamoji vieta yra ( - ). Kadangi tai vėliausias žinomas atsakovo viešas pareiškimas apie savo gyvenamąją vietą, kitų duomenų, iš kurių būtų galima spręsti, kad atsakovo gyvenamoji vieta yra Kauno mieste, nėra, teismas vadovaujasi būtent paskutiniuoju atsakovo viešu pareiškimu apie savo gyvenamąją vietą ( - ), ir daro išvadą, kad ieškovo pateiktas ieškinys Kauno miesto apylinkės teismui neteismingas (CK 2.17 str. 1 d.). Dėl paminėtos priežasties ieškinį atsisakytina priimti, ieškovui išaiškinant teisę pateikti ieškinį Jonavos rajono apylinkės teismui (CPK 29 str., 137 str. 2 d. 2 p., 3 d.).

6Vadovaudamasis Lietuvos Respublikos CPK 290-291 str., teismas

Nutarė

7atsisakyti priimti ieškovo UAB „4Finance“ ieškinį, pareikštą atsakovui M. A., kaip neteismingą Kauno miesto apylinkės teismui.

8Nutarties patvirtintą kopiją kartu su ieškiniu ir jo priedais siųsti ieškovui.

9Nutartis per septynias dienas nuo jos patvirtintos kopijos įteikimo dienos gali būti skundžiama atskiruoju skundu Kauno apygardos teismui per Kauno miesto apylinkės teismą.

Proceso dalyviai