Byla 2-5419-294/2009
Dėl praleisto termino palikimui priimti atnaujinimo

1Vilniaus miesto 2 apylinkės teismo teisėjas Gintaras Seikalis, sekretoriaujant Ernestai Perednienei, dalyvaujant pareiškėjui A. R.,

2viešame teismo posėdyje žodinio proceso tvarka išnagrinėjo civilinę bylą pagal pareiškėjo A. R. pareiškimą suinteresuotiems asmenims Vilniaus miesto 32 notarų biuro notarei dėl praleisto termino palikimui priimti atnaujinimo ir

Nustatė

3Pareiškėjas nurodo, kad jo motina gavo laišką dėl skolos priteisimo. Tuo pačiu sužinojo, kad ½ buto, priklausiusio jo tėvo motinai liko nepaveldėta. Pareiškėjas prašo atnaujinti terminą palikimui priimti, nes įstatymo numatytą terminą praleido dėl svarbių priežasčių, kadangi apie nepriimtą butą sužinojo tik 2008 m. pradžioje.

4Teismo posėdyje pareiškėjas palaikė prašymą, pagrįsdamas iš esmės pareiškime nurodytais argumentais.

5Į teismo posėdį neatvyko suinteresuotas asmuo. Apie teismo posėdžio vietą ir laiką pranešta tinkamai. Byla nagrinėtina suinteresuotam asmeniui nedalyvaujant (LR CPK 7 str., 443 str. 5 d.).

6Vilniaus miesto 32 notarų biuro notaras raštu patvirtino, kad dėl I. M. palikim o priėmimo nepradėta paveldėjimo byla, dėl jos palikimo priėmimo niekas nesikreipė.

7Pareiškimas tenkintinas.

8Iš byloje esančių rašytinių įrodymų ir pareiškėjos paaiškinimų matyti, kad I. M., mirusi ( - ), yra pareiškėjo A. R. senelė. Po jos mirties palikimo niekas nepriėmė. Pareiškėjas galėjo nežinoti apie senelės turto atsiradimą laiku, kadangi galėjo pagrįstai tikėtis, jog jo tėvas kreipėsi dėl palikimo priėmimo.

9Byloje esanti pažyma patvirtina, kad I eilės įpėdinis (t.y. pareiškėjo tėvas) nesikreipė dėl palikimo priėmimo, todėl II eilės įpėdinis, t.y. pareiškėjas įgijo teisę priimti palikimą pagal įstatymą. Taigi, įvertinus byloje esančių įrodymų visumą, darytina išvada, kad terminą palikimui priimti pareiškėjas praleido dėl svarbių priežasčių, todėl terminas atnaujintinas (LR CK 1.5, 5.57 str., LR CPK 178 str.).

10Vadovaudamasis Lietuvos Respublikos CPK 578 str., teismas

Nutarė

11Pareiškimą patenkinti. Atnaujinti pareiškėjui A. R., a.k. ( - ) terminą palikimui priimti po I. M., mirties ( - ), dviem mėnesiam iki 2010 01 17.

12Nutartis neskundžiama.

Proceso dalyviai