Byla L2-13762-294/2010
Dėl skolinių santykių

1Vilniaus miesto 2 apylinkės teismo teisėjas Gintaras Seikalis, rašytinio proceso tvarka susipažinęs su kreditoriaus UAB Auksinis varnas pareiškimu skolininkui R. V. dėl skolinių santykių,

Nustatė

4Kreditorius kreipėsi į teismą, prašydamas priteisti skolą, delspinigius, palūkanas ir bylinėjimosi išlaidas.

5Pareiškimas negali būti priimtas, nes yra neteismingas Vilniaus miesto 2 apylinkės teismui.

6Pagal LR CPK 29 str. ieškiniai fiziniam asmeniui reiškiami pagal jo gyvenamąją vietą, juridiniam asmeniui pareiškiami pagal atsakovo buveinės vietą, nurodytą juridinių asmenų registre. Kreditorius nurodo, kad skolininko gyvenamoji vieta yra Kauno mieste. Pažymėtina, kad kreditorius su skolininku sutartyje nesutarė ginčus nagrinėti Vilniaus miesto 2 apylinkės teisme. Kadangi skolininko gyvenamoji vieta yra Kauno miesto teismo veiklos teritorijoje, todėl vadovaujantis LR CPK 137 str. 2 d. 2 p. pareiškimą, kaip neteismingą Vilniaus miesto 2 apylinkės teismui, atsisakytina priimti.

7Vadovaudamasis LR CPK 137 str. 2 d. 2 p., 290-292 str. teismas

Nutarė

10Atsisakyti priimti kreditoriaus UAB Auksinis varnas pareiškimą skolininkui R. V. dėl skolinių santykių kaip neteismingą Vilniaus miesto 2 apylinkės teismui.

11Išaiškinti, kad atsisakymas priimti pareiškimą neužkerta kelio įstatymų nustatyta tvarka pateikti naują pareiškimą teisme pagal teismingumą – Kauno miesto apylinkės teismui.

12Nutartis neskundžiama.

Proceso dalyviai