Byla 2-341-454/2012
Dėl taikos sutarties patvirtinimo civilinėje byloje pagal ieškovės Valstybinės teritorijų planavimo ir statybos inspekcijos prie Aplinkos ministerijos ieškinį atsakovei T. R. dėl įpareigojimo vykdyti reikalavimą dėl savavališkos statybos padarinių pašalinimo

1Kauno miesto apylinkės teismo teisėjas Artūras Šafronas, rašytinio proceso tvarka, šalims nedalyvaujant, išsprendė ieškovės Valstybinės teritorijų planavimo ir statybos inspekcijos prie Aplinkos ministerijos ir atsakovės T. R. prašymą dėl taikos sutarties patvirtinimo civilinėje byloje pagal ieškovės Valstybinės teritorijų planavimo ir statybos inspekcijos prie Aplinkos ministerijos ieškinį atsakovei T. R. dėl įpareigojimo vykdyti reikalavimą dėl savavališkos statybos padarinių pašalinimo, ir

Nustatė

2Ieškovė ieškiniu prašė įpareigoti atsakovę per 3 mėnesius nuo teismo sprendimo įsiteisėjimo dienos vykdyti Kauno apskrities viršininko 2009-11-24 įsakymo Nr. V-635 reikalavimą savo lėšomis pašalinti savavališkos statybos padarinius.

3Ieškovė ir atsakovė pateikė teismui tarp šalių sudarytą taikos sutartį, prašo ją patvirtinti rašytinio proceso tvarka, šalims nedalyvaujant, bei civilinę bylą nutraukti.

4Prašymas tenkintinas.

5Lietuvos Respublikos CPK 140 str. 3 d. numato, kad šalys bet kurioje proceso stadijoje gali baigti bylą taikos sutartimi.

6Taikos sutarties sudarymas įstatymui neprieštarauja, šalių ir kitų asmenų interesų nepažeidžia (LR CPK 42 str.). Šalims bylos nutraukimo pasekmės žinomos, taikos sutarties sudarymo, pasirašymo ir vykdymo sąlygos žinomos, šalys LR CPK 293 str., 294 str., 584 str. turinį suprato, todėl taikos sutartis tvirtintina, civilinė byla Nr. 2-341-454/2012 nutrauktina (LR CPK 293 str. 1 d. 5 p.).

7Patvirtinus taikos sutartį ir civilinę byla Nr. 2-341-454/2011 nutraukus iš atsakovės valstybės naudai priteistinos procesinių dokumentų siuntimo išlaidos (LR CPK 96 str.).

8Teismas, vadovaudamasis LR CPK 42 str., 96 str., 290 str., 291 str., 293 str. 1 d. 5 p., 294 str., 295 str.,

Nutarė

9Patvirtinti ieškovės Valstybinės teritorijų planavimo ir statybos inspekcijos prie Aplinkos ministerijos (į.k. 288600210, buveinė: A. Vienuolio g. 8, Vilnius, a.s. Nr. ( - ), AB „Swedbank“) ir atsakovės T. R.“ (a.k. ( - ) gyv. ( - )) taikos sutartį, civilinėje byloje Nr. 2-341-454/2012 dėl skolos priteisimo, tokiomis sąlygomis:

  1. Ieškovas atsisako savo pareikšto reikalavimo: įpareigoti atsakovę per 3 mėnesius nuo teismo sprendimo įsiteisėjimo dienos vykdyti Kauno apskrities viršininko 2009 m. lapkričio 24 d. įsakymo Nr. V-635 reikalavimą savo lėšomis pašalinti savavališkos statybos padarinius – nugriauti savavališkai pastatytą Priestatą, ir sutvarkyti statybvietę, o jei šio įpareigojimo atsakovė teismo nustatytu terminu neįvykdys – įpareigoti Inspekciją (kodas 288600210) nugriauti savavališkai pastatytą Priestatą ir sutvarkyti statybvietę, išieškant patirtas išlaidas iš atsakovės.
  2. Šalys pareiškia, kad nereiškia ir neturi viena kitai jokių pretenzijų (reikalavimų) dėl bylinėjimosi išlaidų šioje byloje atlyginimo.
  3. Kiekviena šios taikos sutarties šalis padengia savo turėtas bylinėjimosi išlaidas. Atsakovė įsipareigoja savo sąskaita padengti (apmokėti) bet kokias išlaidas (įskaitant pašto), susijusias su procesinių dokumentų įteikimu šioje byloje.
  4. Šalys patvirtina, kad vadovaujantis galiojančiais įstatymais ir kitais norminiais aktais, turi pilną teisę ir reikiamus įgaliojimus pasirašyti šią taikos sutartį bei vykdyti visus šia taikos sutartimi prisiimtus įsipareigojimus visą šios taikos sutarties galiojimo laiką.
  5. Šalims Lietuvos Respublikos civilinio proceso kodekso 140 str., 293 str. ir 294 str. turinys, kad teismui patvirtinus taikos sutartį ir bylą nutraukus, vėl kreiptis į teismą dėl ginčo tarp tų pačių šalių, dėl to paties dalyko ir tuo pačiu pagrindu neleidžiama, yra žinomas ir suprantamas. Teismo patvirtinta taikos sutartis šalims turi galutinio teismo sprendimo (res judicata) galią (LR CK 6.985 str. 1 d.).
  6. Šalys Kauno miesto apylinkės teismo prašo šią taikos sutartį patvirtinti rašytinio proceso tvarka ir civilinę bylą pagal ieškovės patikslintą ieškinį atsakovei nutraukti vadovaujantis Lietuvos Respublikos civilinio proceso kodekso 293 str. 5 p.

10Civilinę bylą Nr. 2-341-454/2012 nutraukti.

11Priteisti iš atsakovės T. R. (a.k. ( - ) gyv. ( - )) teismo procesinių dokumentų įteikimo išlaidas – 92,80 Lt (devyniasdešimt du Lt, 80 ct.) – valstybei, (pinigus sumokant Valstybinei mokesčių inspekcijai prie LR FM (įmokos kodas 5660) į biudžeto pajamų surenkamąją sąskaitą Nr. ( - ), esančią AB banke „Swedbank"), mokėjimo kvitą pristatant į kabinetą Nr. 119.

12Nutartis atskiruoju skundu per 7 dienas gali būti skundžiama Kauno apygardos teismui per Kauno miesto apylinkės teismą.

Proceso dalyviai