Byla L2-11409-643/2009
Dėl skolos priteisimo, rašytinio proceso tvarka

1Vilniaus miesto 2 apylinkės teismo teisėja Margarita Stambrauskaitė, susipažinusi su kreditoriaus UAB „Keturi kalnai“ pareiškimu skolininkui UAB „Ūrus“ ir Ko“ dėl skolos priteisimo, rašytinio proceso tvarka

Nustatė

4Kreditorius UAB „Keturi kalnai“ kreipėsi į teismą, prašydamas CPK XXIII skyriuje nustatyta tvarka priteisti iš skolininko UAB „Ūrus“ ir Ko“ 1000,00 Lt skolą, 109,46 Lt delspinigių, 6 proc. metinių palūkanų bei bylinėjimosi išlaidas.

5Pareiškimą atsisakytina priimti, kadangi jis neatitinka bendrųjų reikalavimų, keliamų procesinių dokumentų turiniui ir CPK 433 str. numatytų reikalavimų (CPK 435 str. 2 d. 1 p.).

6Kreditoriaus pateiktas pareiškimas neatitinka CPK 433 straipsnio 1 dalies 4 punkto reikalavimų, kuris nustato, kad pareiškime turi būti nurodytas reiškiamas reikalavimas ir jo faktinis pagrindas. Kreditorius prašo priteisti iš skolininko 109,46 Lt delspinigių, tačiau nenurodė nei delspinigių procentinės išraiškos, nei delspinigių paskaičiavimo faktinio pagrindo, nei už kurį laikotarpį buvo paskaičiuoti 109,46 Lt dydžio delspinigiai.

7Kadangi nenurodytas reikalavimo faktinis pagrindas ir nėra galimybės šio pagrindo nustatyti iš pareiškimo priedų, konstatuotina, jog pareiškimas neatitinka LR CPK 433 1 d. 4 p. nustatytų reikalavimų, todėl atsisakytina jį priimti, nes LR CPK XXIII skyriuje nėra numatytas trūkumų šalinimo institutas.

8Be to, kreditorius kreipdamasis į teismą, pateikė žyminio mokesčio apmokėjimo kopiją, o ne originalą. Toks dokumentas neįrodo žyminio mokesčio sumokėjimo.

9Vadovaudamasis Lietuvos Respublikos CPK 435 str. 2 d. 1 p., 290-292 str. teismas

Nutarė

12Atsisakyti priimti kreditoriaus UAB „Keturi kalnai“ pareiškimą skolininkui UAB „Ūrus“ ir Ko“.

13Pareiškimą ir jo priedus grąžinti kreditoriui. Pirmąjį pareiškimo egzempliorių su gavimo teisme spaudu palikti byloje kaip įrodymą, kad toks procesinis dokumentas buvo gautas Vilniaus miesto 2 apylinkės teisme.

14Išaiškinti kreditoriui, kad atsisakymas priimti pareiškimą neužkerta kelio ištaisius trūkumus įstatymų nustatyta tvarka pateikti naują pareiškimą arba pareikšti ieškinį teisme pagal bendrąsias ginčo taisykles.

15Ši nutartis neskundžiama.

Proceso dalyviai