Byla L2-19417-603/2009
Dėl skolos ir delspinigių priteisimo

1Vilniaus miesto 2 apylinkės teismo teisėja Loreta Lipnickienė, rašytinio proceso tvarka susipažinusi su kreditoriaus uždarosios akcinės bendrovės Ūkio banko lizingo pareiškimu skolininkui G. B. dėl skolos ir delspinigių priteisimo,

Nustatė

4Kreditorius Lietuvos Respublikos civilinio proceso kodekso (toliau – CPK) XXIII skyriuje nustatyta tvarka kreipėsi į teismą, prašydamas priteisti iš skolininko 1696,29 Lt dydžio skolą, 612 Lt dydžio delspinigius, 10,64 Lt dydžio pašto išlaidas ir bylinėjimosi išlaidas.

5Pareiškimas negali būti priimtas, nes neatitinka jam įstatymo keliamų reikalavimų.

6Pareiškimas dėl teismo įsakymo išdavimo be specialių reikalavimų, įtvirtintų CPK XXIII skyriuje, turi atitikti ir bendruosius procesiniams dokumentams keliamus reikalavimus (CPK 433 straipsnio 1 dalis). Vienas iš tokių bendrųjų reikalavimų yra reikalavimas pateikti tiek procesinių dokumentų ir jų priedų nuorašų, kad po vieną tektų priešingai šaliai ir tretiesiems asmenims (CPK 113 straipsnis). Šio reikalavimas nesilaikymas yra pagrindas atsisakyti priimti pareiškimą (CPK 435 straipsnio 2 dalies 1 punktas).

7Kreditorius kartu su pareiškimu dėl teismo įsakymo išdavimo pateikė ir 2007-02-22 turto perdavimo-priėmimo aktą bei 2007-02-22 paraišką išperkamajai nuomai. Tačiau minėtų dokumentų kreditorius pateikė tik po vieną egzempliorių, t. y. nepateikė jų skolininkui, nors ir nurodo šiuos dokumentus pateikiantis.

8Atsižvelgiant į aukščiau išdėstytą, kreditoriaus pareiškimą atsisakytina priimti.

9Teismas, vadovaudamasis CPK 290-292 straipsniais, 435 straipsnio 2 dalies 1 punktu,

Nutarė

12Atsisakyti priimti kreditoriaus uždarosios akcinės bendrovės Ūkio banko lizingo pareiškimą skolininkui G. B. dėl skolos ir delspinigių priteisimo.

13Išaiškinti kreditoriui, kad atsisakymas priimti pareiškimą neužkerta kelio ištaisius trūkumus įstatymų nustatyta tvarka pateikti naują pareiškimą arba pareikšti ieškinį teisme pagal bendrąsias ginčo taisykles.

14Nutartis neskundžiama.

Proceso dalyviai