Byla e2-4888-985/2018
Dėl skolos už suteiktas paslaugas, delspinigių, bylinėjimosi išlaidų priteisimo

1Marijampolės apylinkės teismo Marijampolės rūmų teisėja Ingrida Navickienė,

2rašytinio proceso tvarka išnagrinėjo civilinę bylą pagal ieškovo uždarosios akcinės bendrovės „Marijampolės butų ūkis” ieškinį atsakovei V. G. dėl skolos už suteiktas paslaugas, delspinigių, bylinėjimosi išlaidų priteisimo.

3Teismas

Nustatė

4ieškovė uždaroji akcinė bendrovė „Marijampolės butų ūkis” prašo priteisti iš atsakovės V. G. 524,63 Eur skolą už gyvenamosios patalpos nuomos mokestį, 70,84 Eur už patalpų nuomos administravimą, 15,86 Eur bylinėjimosi išlaidas, kurias sudaro sumokėtas 15 Eur žyminis mokestis, 0,86 Eur už Nekilnojamojo turto registro duomenų išrašą, 5 procentus metinių palūkanų nuo priteistos sumos nuo bylos iškėlimo teisme iki teismo sprendimo visiško įvykdymo.

5Ieškovė prašo priimti sprendimą už akių, jei byloje nebus pateiktas atsiliepimas arba parengiamasis procesinis dokumentas.

6Atsakovei procesiniai dokumentai įteikti 2018 m. birželio 5 d. įstatymų nustatyta tvarka, pagal Lietuvos Respublikos civilinio proceso kodekso (toliau – CPK) 123 straipsnio 1 dalį. Atsakovė per teismo nustatytą terminą atsiliepimo į ieškinį nepateikė, todėl yra visos sąlygos priimti sprendimą už akių.

7Ieškinys tenkintinas visiškai.

8Teismas, priimdamas sprendimą už akių, atlieka formalų byloje pateiktų įrodymų vertinimą, t. y. įsitikina, kad pasitvirtinus šių įrodymų turiniui būtų pagrindas priimti tokį sprendimą.

9Bylos duomenimis nustatyta, kad trijų kambarių gyvenamoji patalpa, esanti duomenys neskelbtini) yra neprivatizuota ir nuosavybės teise priklauso Marijampolės savivaldybei. Su atsakove 2012 m. spalio 23 d. buvo sudaryta Gyvenamosios patalpos nuomos sutartis Nr.29-611-(2.8). Pagal gyvenamosios patalpos nuomos sutarties 1 punktą atsakovė, kaip nuomininkė, buvo įsipareigojusi naudotis gyvenamąją patalpa pagal paskirtį ir mokėti už ją nuomos mokestį. Sutarties 5 punkte numatyta, kad už gyvenamąją patalpą nuomininkas moka nuomos mokestį, sutarties 7 punkte numatyta, kad gyvenamosios patalpos nuomos mokestį nuomininkas turi sumokėti kas mėnesį, ne vėliau kaip iki kito, po išgyvento, mėnesio dvidešimtos kalendorinės dienos, pagal sutarties 8 punktą, atsakovė kaip gyvenamosios patalpos nuomininkas atskirai turėjo mokėti už elektros energiją, komunalines paslaugas (bendrojo naudojimo patalpas, teritorijos valymą ir kitas) kas mėnesį, ne vėliau kaip iki kito, po išgyvento, mėnesio dvidešimtos kalendorinės dienos.

10Ieškovės Marijampolės savivaldybės tarybos 2009 m. birželio 29 d. sprendimu Nr. 1-849 patvirtinto Marijampolės savivaldybės gyvenamųjų patalpų nuomos mokesčio – kaupiamųjų lėšų skaičiavimo, mokėjimo ir surinkimo tvarkos aprašo 3 punkto, 4 punkto, 9 punkto, pagrindu renka Marijampolės savivaldybės gyvenamųjų patalpų nuomos mokestį – kaupiamąsias lėšas. Ieškovės paskaičiavimais atsakovės skolą už laikotarpį nuo 2016 m. birželio 1 d. iki 2018 m. balandžio 30 d. sudaro 524,63 Eur skola už gyvenamosios patalpos nuomos mokestį, 70,84 Eur už išlaidas, susijusias su patalpų nuomos administravimu ir patalpų kaip nuosavybės teisės objekto valdymu.

11Nurodytas aplinkybes įrodo ir patvirtina pateikti teismui dokumentai – buto apyvartos žiniaraštis, mokėjimo nurodymas, mokėtino žyminio mokesčio dydžių sąrašas, VĮ „Registrų centras“ Nekilnojamojo turto registro centrinio duomenų banko išrašas, socialinio būsto nuomos sutartis, uždarosios akcinės bendrovės „Marijampolės būtų ūkis“ valdybos posėdžio protokolo išrašas, Marijampolės savivaldybės administracijos direktoriaus įsakymas, Marijampolės savivaldybės tarybos sprendimas, nekilnojamojo turto registro duomenų teikimo sutartis.

12Lietuvos Respublikos civilinio kodekso (toliau CK) 6.38 straipsnis numato, kad prievolės turi būti vykdomos tinkamai ir laiku. Sutarties neįvykdymu laikomas bet kokios iš sutarties atsiradusios prievolės neįvykdymas, įskaitant netinkamą įvykdymą ir įvykdymo termino praleidimą (CK 6.200 straipsnio 1 dalis, 6.205 straipsnis). Draudžiama vienašališkai atsisakyti įvykdyti prievolę ar vienašališkai pakeisti jos įvykdymo sąlygas (CK 6.59 straipsnis).

13Esant nurodytoms aplinkybėms, iš atsakovės priteistina 524,63 Eur skola už gyvenamosios patalpos nuomos mokestį, 70,84 Eur už išlaidos, susijusios su patalpų nuomos administravimu ir patalpų kaip nuosavybės teisės objekto valdymu.

14CK 6.37 straipsnio 2 dalyje numatyta skolininko pareiga mokėti palūkanas už laikotarpį nuo civilinės bylos iškėlimo iki visiško teismo sprendimo įvykdymo. Todėl ieškovo prašymu iš atsakovės priteistina įstatymo nustatytos 5 procentų dydžio metinės palūkanos už priteistiną skolą nuo bylos iškėlimo teisme, t. y. nuo 2018 m. birželio 1 d. iki teismo sprendimo visiško įvykdymo.

15Kadangi ieškinys tenkinamas visiškai, iš atsakovės ieškovei priteistinos 15,86 Eur bylinėjimosi išlaidos, kurias sudaro 15 Eur sumokėtas žyminis mokestis valstybei bei 0,86 Eur už Nekilnojamojo turto registro duomenų išrašą (CPK straipsnio 88 straipsnio 1 dalies 9 punktas, 93 straipsnio 1 dalis).

16Teismas, vadovaudamasis Lietuvos Respublikos civilinio proceso kodekso 142 straipsnio 4 dalimi, 285 straipsniu, 286 straipsniu,

Nutarė

17ieškinį tenkinti visiškai.

18Priteisti iš atsakovės V. G., asmens kodas ( - ) gyvenančios duomenys neskelbtini), ieškovei uždarajai akcinei bendrovei „Marijampolės butų ūkis”, juridinio asmens kodas 151005356, Šaulių g. 4, Marijampolė, atsiskaitomosios sąskaitos Nr. ( - ), AB DNB bankas, 524,63 Eur (penkis šimtus dvidešimt keturis eurus ir 63 ct) skolą už gyvenamosios patalpos nuomos mokestį, 70,84 Eur (septyniasdešimt eurų ir 84 ct) skolą už išlaidas, susijusias su patalpų nuomos administravimu ir patalpų kaip nuosavybės teisės objekto valdymu, 5 (penkis) procentus metinių palūkanų už priteistą sumą nuo bylos iškėlimo teisme, t. y. nuo 2018 m. birželio 1 d. iki teismo sprendimo visiško įvykdymo bei 15,86 Eur (penkiolika eurų ir 86 ct) bylinėjimosi išlaidas.

19Atsakovė negali šio sprendimo skųsti nei apeliacine, nei kasacine tvarka, tačiau per 20 dienų nuo jo priėmimo dienos turi teisę paduoti Marijampolės apylinkės teismo Marijampolės rūmams pareiškimą dėl sprendimo už akių peržiūrėjimo, atitinkantį Lietuvos Respublikos civilinio proceso kodekso 287 straipsnio 1-4 dalies, 80 straipsnio 3 dalies reikalavimus.

20Ieškovė per 20 dienų nuo šio sprendimo priėmimo dienos turi teisę paduoti apeliacinį skundą Kauno apygardos teismui per Marijampolės apylinkės teismo Marijampolės rūmus.

Proceso dalyviai