Byla L2-10696-574/2010
Dėl skolos, palūkanų ir bylinėjimosi išlaidų priteisimo, ir spręsdama pareiškimo priėmimo klausimo

1Vilniaus miesto 2 apylinkės teismo teisėja Jurgita Mačionytė, rašytinio proceso tvarka susipažinusi su kreditoriaus UAB „Statinių priežiūra” pareiškimu skolininkams M. K. ir R. K. dėl skolos, palūkanų ir bylinėjimosi išlaidų priteisimo, ir spręsdama pareiškimo priėmimo klausimo

Nustatė

2Kreditorius prašo CPK XXIII skyriaus tvarka priteisti iš skolininkų 3097,92 Lt skolos, 5 proc. dydžio metines palūkanas nuo priteistos sumos nuo bylos iškėlimo teisme iki teismo įsakymo visiško įvykdymo dienos bei bylinėjimosi išlaidas.

3Pareiškimas negali būti priimtas, nes neatitinka jam įstatymo keliamų reikalavimų (CPK 435 str. 2 d. 1 p.).

4Pareiškime dėl teismo įsakymo išdavimo, be bendrųjų reikalavimų, keliamų procesinių dokumentų turiniui ir formai, turi būti aiškiai nurodytas reiškiamas reikalavimas (LR CPK 111 str. 2 d. 3 p., 433 str. 1 d. 4 p.). Kreditorius, reikalaudamas iš skolininkų priteisti 3097,92 Lt skolos, 5 proc. dydžio metines palūkanas nuo priteistos sumos nuo bylos iškėlimo teisme iki teismo įsakymo visiško įvykdymo dienos bei bylinėjimosi išlaidas, nenurodė kokiu būdu priteisti iš skolininkų minėtas sumas, t.y. ar solidariai, ar lygiomis dalimis, ar kitokiu būdu.

5Esant šioms aplinkybėms, kreditoriaus UAB „Statinių priežiūra” pareiškimą skolininkams M. K. ir R. K. atsisakytina priimti kaip neatitinkantį bendrųjų reikalavimų, keliamų procesinių dokumentų turiniui, ir LR CPK 433 str. numatytų reikalavimų, nes LR CPK XXIII skyriuje nėra numatytas pareiškimo trūkumų šalinimo institutas.

6Kreditoriui grąžintinas jo sumokėtas 23,00 Lt žyminis mokestis (LR CPK 87 str.).

7Vadovaudamasis Lietuvos Respublikos CPK 435 str. 2 d. 1 p., teismas

Nutarė

8Atsisakyti priimti kreditoriaus UAB „Statinių priežiūra”, į.k. 300131675, pareiškimą skolininkams M. K., a.k. ( - ) ir R. K., a.k. ( - ) dėl skolos, palūkanų ir bylinėjimosi išlaidų priteisimo.

9Pareiškimą ir jo priedus grąžinti kreditoriui. Pirmąjį pareiškimo egzempliorių su gavimo teisme spaudu palikti byloje kaip įrodymą, kad toks procesinis dokumentas buvo gautas Vilniaus miesto 2 apylinkės teisme.

10Grąžinti kreditoriui UAB „Statinių priežiūra“, į.k. 300131675, žyminį mokestį – 23,00 Lt (dvidešimt tris Lt), sumokėtus 2010 m. birželio 7 d. mokėjimo nurodymu Nr. 2595549. Žyminį mokestį grąžina Valstybinė mokesčių inspekcija.

11Išaiškinti kreditoriui, kad atsisakymas priimti pareiškimą neužkerta kelio ištaisius trūkumus įstatymų nustatyta tvarka pateikti naują pareiškimą arba pareikšti ieškinį teisme pagal bendrąsias ginčo taisykles.

12Nutartis neskundžiama.

Proceso dalyviai