Byla T-102-655/2011

1Vilniaus miesto 2 apylinkės teismo teisėja Ainora Kornelija Macevičienė, sekretoriaujant Renatai Vasiliauskienei, dalyvaujant prokurorei Olgai Šleiterienei, Lukiškių tardymo izoliatoriaus-kalėjimo atstovui Ernestui Tylertui, nuteistajam R. D., viešame teismo posėdyje išnagrinėjo Lukiškių TI-K administracijos teikimą dėl nuteistojo R. D., gim. ( - ), lygtinio paleidimo prieš terminą iš laisvės atėmimo vietų.

2Išnagrinėjęs nuteistojo asmens bylą, išklausęs Lukiškių tardymo izoliatoriaus-kalėjimo atstovo, nuteistojo paaiškinimus ir prokuroro išvadą, teismas

Nustatė

3R. D. nuteistas 2009-02-24 Alytaus rajono apylinkės teismo nuosprendžiu pagal Lietuvos Respublikos baudžiamojo kodekso (toliau – BK) 178 str. 2 d. ir nubaustas vienerių metų laisvės atėmimo bausme. Vadovaujantis BK 64 str. 3 d., bausmė subendrinta su Alytaus rajono apylinkės teismo 2008-03-07 nuosprendžiu paskirta bausme ir paskirta subendrinta dvejų metų šešių mėnesių laisvės atėmimo bausmė.

42009-05-12 Alytaus rajono apylinkės teismo nuosprendžiu R. D. nuteistas pagal BK 178 str. 2 d., 214 str. 1 d., 215 str. 1 d., 182 str. 1 d., ir nubaustas dvejų metų dešimties mėnesių laisvės atėmimo bausme. Vadovaujantis BK 63 str. 9 d., bausmė subendrinta su 2009-02-24 Alytaus rajono apylinkės teismo nuosprendžiu paskirta bausme ir paskirta galutinė subendrinta trejų metų dešimties mėnesių laisvės atėmimo bausmė.

5Teismo posėdžio metu Lukiškių tardymo izoliatoriaus-kalėjimo atstovas teikimą palaikė.

6Nuteistasis prašo teikimą tenkinti.

7Prokurorė prašo teikimą tenkinti, kadangi nuteistasis charakterizuojamas teigiamai, liko neatlikta nedidelė bausmės dalis.

8Teikimas tenkintinas.

9Iš teismui pateiktos medžiagos matyti, kad nuteistasis, atlikdamas bausmę Lukiškių tardymo izoliatoriuje - kalėjime, yra charakterizuojamas teigiamai. Su administracija yra mandagus, taktiškas, jam pavestas darbo pareigas atlieka sąžiningai, su kitais nuteistaisiais nekonfliktuoja. Bausmės atlikimo metu tris kartus skatintas, drausmine tvarka baustas nebuvo. R. D. mokosi Vilniaus jaunimo ir suaugusiųjų konsultacinio bendrojo lavinimo centre, 12-oje klasėje, dalyvauja socialinės reabilitacijos programose, teisinio ir socialinio švietimo bei integracijos į darbo rinką užsiėmimuose. Nuo 2010-10-15 perkeltas iš paprastosios grupės į lengvąją. Nuteistasis palaiko socialinius ryšius su artimaisiais, bendrauja laiškais bei telefoniniais pokalbiais, lankomas pasimatymų metu. Apie įvykdytus nusikaltimus kalba nenoriai, kaltę prisiima dalinai. Išėjęs į laivę ketina tęsti mokslus bei dirbti, įsitvirtinti visuomenėje.

10Spręsdamas R. D. lygtinio paleidimo prieš terminą iš laisvės atėmimo vietų klausimą teismas taip pat atsižvelgia į tai, kad nuteistasis teikimo nagrinėjimo dienai yra atlikęs daugiau kaip pusę jam paskirtos bausmės bei savanoriškai atlyginęs nukentėjusiajam J. Š. dalį nusikaltimu padarytos žalos. Esant šioms aplinkybėms, darytina išvada, kad BK 41 str. numatyta bausmės paskirtis nuteistojo atžvilgiu yra pasiekta, jį įmanoma toliau taisyti neizoliuotą nuo visuomenės, bet prižiūrimą, todėl teikimas tenkintinas.

11Vadovaudamasis BVK 157 str., BPK 360 str., 362 str., teismas

Nutarė

13Teikimą tenkinti.

14Nuteistąjį R. D., gim. ( - ), paleisti iš laisvės atėmimo vietos lygtinai prieš 1 metus 9 mėnesius ir 13 dienų, įpareigojant jį per 15 dienų nuo paleidimo momento įsidarbinti arba užsiregistruoti darbo biržoje ir apie tai pranešti bausmės vykdymo institucijai, du kartus per mėnesį registruotis pataisos inspekcijoje.

15Nutartis per 5 dienas gali būti skundžiama Vilniaus apygardos teismui, skundą paduodant per Vilniaus miesto 2 apylinkės teismą.

Proceso dalyviai