Byla L2-13671-596/2008
Dėl piniginių reikalavimų, rašytinio proceso tvarka

1Vilniaus miesto 2 apylinkės teismo teisėja Jolita Rasiukevičienė, susipažinusi su kreditoriaus UAB „Snoro lizingas“ pareiškimu skolininkui D. T. dėl piniginių reikalavimų, rašytinio proceso tvarka

Nustatė

2Kreditorius prašo CPK XXIII skyriaus tvarka priteisti iš skolininko skolą – 1788,29 Lt., delspinigius – 277,70 Lt., 5 % dydžio metines palūkanas už priteistą sumą nuo bylos iškėlimo dienos iki teismo įsakymo visiško įvykdymo bei bylinėjimosi išlaidas – 15 Lt.

3Pareiškimą atsisakytina priimti, kadangi jis neatitinka bendrųjų reikalavimų, keliamų procesinių dokumentų turiniui ir CPK 433 str. numatytų reikalavimų (CPK 435 str. 2 d. 1 p.).

4Nustatyta, kad pareiškimas neatitinka CPK 433 str. 1 d. 4 p. reikalavimų, kadangi kreditorius nenurodė faktinio pagrindo, dėl kurio prašo išieškoti iš skolininko pareiškime nurodytas pinigų sumas. Iš pateiktų dokumentų matyti, kad reikalavimą priteisti delspinigius kreditorius grindžia delspinigių paskaičiavimo lentele. Kreditorius nurodo, kad prašoma priteisti delspinigių suma yra mažesnė, nei paskaičiuota ir nurodyta lentelėje, tačiau nėra aišku, už kurį laikotarpį ir kokiu būdu paskaičiuojama prašoma priteisti sumažinta delspinigių suma. Kreditorius nenurodė skolininko turtinės prievolės sumokėti jam pareiškime nurodytas pinigų sumas faktinio pagrindo ir nėra galimybės šio pagrindo nustatyti iš pareiškimo priedų.

5Esant šioms aplinkybėms, kreditoriaus UAB „Snoro lizingas“ pareiškimą skolininkui D. T. dėl teismo įsakymo išdavimo priimti atsisakytina kaip neatitinkantį bendrųjų reikalavimų, keliamų procesinių dokumentų turiniui ir formai bei CPK 433 str. 1 d. 4 p. reikalavimų, todėl nenagrinėtiną LR CPK XXIII skyriuje nustatyta tvarka (CPK 435 str. 2d. 1p.).

6Vadovaudamasis Lietuvos Respublikos CPK 435 str. 2 d. 1 p., teismas

Nutarė

7Atsisakyti priimti kreditoriaus UAB „Snoro lizingas“ pareiškimą skolininkui D. T. dėl piniginių reikalavimų.

8Teismo nutartis atsisakyti priimti pareiškimą yra galutinė ir neskundžiama, tačiau neužkerta kelio, ištaisius trūkumus, įstatymo nustatyta tvarka pateikti naują pareiškimą arba pareikšti ieškinį teisme pagal ginčo teisenos taisykles.

9Nutarties nuorašą pasiųsti kreditoriui.

10Nutartis neskundžiama.

Proceso dalyviai